• Western

Romance štědrovečerní (1963) (TV film)

Příběh dvou dvojic, žel, časově nepatřičně rozdělen. Obsáhlejší část věnovaná milencům není tak zajímavá (milenecké žvatlání je vždy zajímavé jen pro samotné aktéry), jako část menší, věnovaná starším ex-manželům, která je o to přínosnější. Mělo to být přesně naopak. Šotola je v tomto případě rozhodně lepší básník než prozaik. Pochvala za báseň a nádhernou hudbu. V rámci žánru za 3.

The Spanish Main (1945)

Klasický romantický příběh nepřináší nic objevného, ale disponuje sympatickou ústřední dvojicí, velmi slušnou výpravou a pěknou barevnou kamerou. Milovníci pirátských filmů určitě snímek ocení více. V rámci žánru za 3.

Osedlat vítr (1958)

Děkuji Cassavetesovi a Danaovi za dobré herecké výkony, oceňuji pokus scénáristů obohatit příběh o psychologickou stránku, i když ten je standardní a lehce předvídatelný, neděkuji režisérovi za hloupé umístění zadních projekcí (to se jen tak nevidí, fakt), a za hloupý konec, kterým popřel celkové pojetí filmu. V rámci žánru za 3.

Max a rváči (1971)

V Paříži řádí banda(y) profesionálů, vedená známým šéfem, kteří přepadávají banky, ale policie je na ně krátká. Proto navedou jinou partu drobných šmelinářů, kteří by na to nikdy nepřišli, aby vykradli banku, a mohli je tak chytit při činu. Takže nakonec zavřeli drobné zlodějíčky, kteří by to asi nikdy neudělali, a banda(y) profesionálů vykrádají banky vesele dál. To má být vtip? Vždyť ten příběh postrádá logiku. Nemám rád, když to scénárista s divákem nemyslí vážně. V rámci žánru za 3.

Oklahoma John (1965)

Tradiční schéma, bez jediného momentu překvapení. Samotným Španělům westerny moc nešli, tenhle není výjimkou. V rámci žánru za 2,5.

Život Briana (1979)

Všechno, co jste chtěli vědět o počátku křesťanství, ale v nedělní škole jste měli zakázáno se na to zeptat. Bez rozdílu žánrů za 5.

Samotář se vrací (1972)

Kinski věděl, jak vydělávat peníze. Udělal pár záběrů svých typických pohledů do kamery a sebral prachy. Producentovi už jen stačilo napsat jeho jméno velkými písmeny. A divákovi zůstali oči pro pláč. V rámci žánru za 2,5.

Showdown at Boot Hill (1958)

Zajímavě napsaný příběh jednoho osamělého zabijáka s velkým srdcem. Žel, pro skalní fanoušky westernu to asi nebude to pravé ořechové. Jejich chyba. V rámci žánru za 3.

Die blaue Hand (1967)

Vůbec bych se nedivil, kdyby několik diváků po vzhlédnutí filmu odvezli do blázince. Co je moc, to je moc. Už to nejsou kriminálky, ale parodie na entou. Ten had v trezoru, tak ten mě dostal. Budu se opakovat, ale je to tak přehnaně hloupé, až se na to dá dívat. V rámci žánru za 2,5.

Surová kůže (1951)

Tušil jsem, že režisér konec nezvládne, a přesně to se i stalo. Facka všem, kteří čekali "něco" a dostali "nic". Škoda. Ani tentokrát se Hathaway k čtvrté hvězdě nepřiblížil. V rámci žánru za 3.