The Yellow Panther (1977)

Komediálne začiatky Richarda Nga za veľa nestáli a ešte sa len hľadal. Naviac film kazí, že sa v tomto filme ani nenadaboval a jeho ikonický hlas mi chýbal. Zápletka je primitívna. Richard tu hrá nemotorného policajta, ktorý vyšetruje nejaké epizódne prípady a príliš zábavné to nie je. 3/10.

Storytelling (2001)

Happiness bolo nepríjemné, lebo aj keď tam bolo kopa exotov, tak boli uveriteľný. Táto banda magorov je načisto WTF a naviac je to strašne krátke. Je tam pár zaujímavých scén, a herci znova hrajú skvele, ale ako celok to na mňa v žiadnom ohľade nefunguje. 5/10.

Štěstí (1998)

Naposledy som to videl na strednej a stále to vo mne vyvoláva silný nepríjemný zážitok. Film plný nešťastníkov a rôznych úchylákov. Najikonickejší je pedofil Dylana Bakera. Od tohto filmu som ho už nikdy nedokázal vnímať v kladných úlohách. Pri jeho rozhovoroch so synom ma zakaždým mrazilo. Najviac mi bolo ľúto totálnej smoliarky v podaní Jane Adamsovej. Tej sa nedarilo nič na čo siahla. Trefne film vo svojom komente opísal Matty. Čo viac k tomu dodať. Je to panoptikum riadnych exotov, ktorý možno žijú aj vedľa vás. Za ďalších 20 rokov si to možno znova zopakujem. 8/10.

Simulant (2023)

Otrepaná zápletka o replikantoch/simulantoch/robotoch. Pomenujte si ich ako chcete. Film nič nové neprináša. Na akčniak je to príliš lacné a na filozofickú drámu to načrtne príliš veľa línií, ale žiadnej sa poriadne do hĺbky nevenuje. Mohol z toho byť solídny seriál. Napríklad ako Humans V tomto skratkovitom prevedení to nefunguje v žiadnom ohľade a tých niekoľko známych mien, ktoré mimo svojich úspešných sérií nikoho nezaujímajú, na tom nič nezmení. 4/10.

Śakra (2023)

Ja na tieto absurdné fantasy s predrátovanými bitkami fakt nie som. Snáď Donnie zase raz natočí niečo normálne.

Dungeons & Dragons: Čest zlodějů (2023)

Na to že fantasy nemusím, tak je to celkom príjemný blockbuster. V akcii to je síce generický digi bordel, ale väčšinou celkom zábavný a postavy som si obľúbil komplet všetky. Len prehnaná stopáž to trochu kazí a neraz film stráca tempo. 100 minút by bolo akurát. Ak náhodou niekedy vznikne pokračovanie, tak si ho schuti pustím. 6/10.

The Forgiven (2021)

Divná kritika všetkého možného. Od kultúrnych, sociálnych rozdielov až po neviem čo všetko. Je tam kopa nesympatických postáv, ale nebyť debilného záveru, tak by som tomu dal aj tretiu hviezdu. Bohužiaľ koniec spláchol film o hviezdičku nižšie. 4/10.

Hypnotik (2023)

Rodriguez sa zahral na Nolana a katastrofálne mu to nevyšlo. Vznikla prekombinovaná nezmyselná hovadina v ktorej je možné absolútne všetko. K tomu to má otrasne zahrané postavy, takže napätie je celkovo na nule. Námet s hypnózou, keď chlapík vďaka pár slovám urobí z druhého človeka poslušného psíka, mi vždy pripadal trápny. Prvú hodinu je to aspoň absurdná zábava na účet tvorcov. Po odhalení, kto je kto a na ktorej strane barikády vlastne stojí, to je už len totálna nuda. Jedna hviezda za pár zručne natočených akčných scén. Zaslúžený megaprepadák. 2/10.

Mindstorm (2001)

Taká trošku akčnejšia dvojepizóda Aktov X o zákerných telepatoch. Dokonca sa tu mihne aj muž s cigaretou. Najlepší na filme je Eric Roberts ako vodca sekty. Michael Ironside ako jeho protivník je slabší. Hlavná hrdinka úplne jalová ale aspoň celkom pekná. Aj keď to režíroval Pepin, tak tentoraz sa nekonajú lietajúce vybuchujúce autá a rôzne karamboly. Film sa prekvapivo viac sústredí na dej a občas sa dočkáme nejakej tej prestrelky a výbuchov. Celkovo to je priemerná hovadina na jedno pozretie. 5/10.

Decibel (2022)

Film odohrávajúci sa v dvoch rovinách. V súčastnosti sledujeme ako nejaký magor nastražil kopu bômb, ktoré sa snaží hlavný hrdina zneškodniť. V tej druhej sledujeme udalosti z pred roka na nejakej ponorke, ktoré majú súvislosť s motiváciou toho magora. A obidve línie sú dosť nudné. Výbuchy tiež za veľa nestoja. Proste sterilný súčasný digibordel. Celkovo slabý film. 4/10.