Terapie online (2011) (seriál)

Snazil som sa pozriet iba diely v ktorych hostuju dalsi ex-Priatelia, ale nedokazal som dopozerat ani jednu epizodu. Celkovy koncept mi vôbec nesedi. To neustale cumenie akoze do kamery v PC je dost neprijemne. A cele to korunuje charakter hlavnej hrdinky. Lisa Kudrow mi bola v Priateloch sympaticka, ale tu je neznesitelna. Takze jednu hviezdicku davam len za mnozstvo hostujucich hviezd, ktore sa v serialy objavia a medzi nimi aj skoro komplet bývalé osadenstvo Priatelov.

Whiplash (2014)

Jedná sa o jeden z tych filmov u ktorych je nepodstatné rozoberat jednotlivé zlozky. Proste vas buď nezaujme alebo ovela pravdepodobnejsie vas behom par minut uplne pohlti a az do konca nepusti. Po skonceni filmu som bol uplne vystaveny jak hlavny hrdina. Takze vôbec nevadi, ze zapletka je ohlodana na kost. J.K. Simmonsovi toho oscara prajem. Bude zasluzeny. Ale ani Miles Teller za nim nezaostava a svoju ulohu si poriadne vytrpel. Dalsom dychvyrazajucou zlozkou je famozna kamera a strih. Damien Chazelle by kludne mohol tocit genialne videoklipy. Alebo rovno akcne filmy. 8/10.

Soudce (2014)

Mohla z toho byt skvela drama v style filmov z devätdesiatych rokov o rodinnych vzťahoch kde v centre stoji vztah medzi otcom a jednym so synov. Cela ta sudnicka linia je len forma, cez ktoru sledujeme pnutie medzi prislusnikmi tejto pohadanej rodiny. Lenze scenar nie je prilis dobry. Obsahuje az prilis vela vedlajsich linii, ktore nie su prilis zaujimave a rezia je slaba. Kvalitny komedialny reziser nedokazal dodat dramatickym vypjatym scenam poriadny drajv a len vdaka kvalitnym vykonom ustrednej dvojky Downey - Duvall ich sceny funguju. Ale v rezii niekoho schopnejsieho mohli vyzniet ovela strhujucejsie. Mna najviac iritovala kamera Janusza Kamińskeho, ktore je prilis vyrazna a casto na seba tie jeho netradicne zabery strhavali pozornost. Vysledkom je slusny film na jedno pozretie, ktory mal ovela väcsi potencial. 5/10.

Deux jours à tuer (2008)

Tak mam za sebou piaty film od Beckera a az na jedno slabsie zavahanie sa znova jedna o pecku. Najlepsie urobite, ked si obsah neprecitate lebo je trochu spoileroidny. Na druhej strane sa pointa aj tak da vytusit, takze aj ked ste si obsah precitali, tak vas caka nadherny film. No skôr dost trpky film o manikovi ktory ma vsetko a jedneho dna mu drbne v hlave a zacne kazdemu hovorit na rovinu, co si o nom mysli. Takto konfrontacne su prve dve tretiny a mne to dost pripominalo Americku krasu s Kevinom Spaceym. Akurat to nie je tak prvoplanovo komicke ale cely cas dost trpke a neprijemne. V poslednej tretine sa hlavny hrdina spakuje k otcovi a tato cast je o triedu slabsia ale nakoniec to zachrani zaver, ktory tomu celemu da finalnu pointu. Vysledkom je nadherny trpky film. Kto vie ako by som sa zachoval, keby som bol na mieste hlavneho hrdinu. Mozno podobne ako on a mozno nie. Aspon som sa vdaka tomuto filmu nad tym zamyslel. 8/10.

Kung Fu zabiják (2014)

Pocas tohto filmu som mal pocit, ze sa Donnie vratil do temneho obdobia svojej kariery, ked sa rozkmotril s Yuen Woo-Pingom a tocil drsne detektivky s mizerne natocenymi bitkami. Zapletka je dost podobna legendarnemu becku s Bolo Yeungom Tiger Claws. Nejaky magor si chce dokazat, ze je najväcsi borec a tak vrazdi spickovych majstrov v bojovom umeni. No a Donnie ako uznavany majster bojovych umeni ho pomaha policii vypatrat. Je tam este par dalsich drobnych linii, ale tie nestoja za rec. Hlavny problem je, ze dost skoro sa dozvieme identitu vraha a nasledne patranie po nom je dost nudne. V tomto ohlade film nefunguje. Ale film by mohli zachranit spickove bitky. Tie su dost rozporuplne. Na jednej strane je choreografia rôznoroda a celkom kvalitna. Nechyba jej ani tvrdost. Ale je casto znehodnotena trikmi. Ci uz zbytocnym castym poskakovanim na pomocnych lanach, ktore znizuju schopnosti akterov napriek tomu, ze sa jedna o vytrenovanych borcov. Tak digitalnym prostredim s mizernymi trikmi. A cele to nakoniec priklincuje nenadväzný strih. Obcas som mal vdaka tomu pocit, ze sledujem nejaku cenzurovanu verziu. Vsetky tie stare neduhy ktorych sa Donnie ako reziser akcnych scen dopustil v minulosti su spät. Smutne. Pritom zaverecne venovanie ukazuje, ze cielom tohto filmu mala byt velkolepa pocta martial arts hercom. Velke susto, ktore Donniemu vôbec nevyslo. Takze nakoniec mi najväcsiu radost spravilo mnozstvo cameo vystupov hviezd a hviezdiciek megaborcov, ktory sa preslavili jak pred kamerou tak za kamerou. V tomto smere ma najviac potesil Mang Hoi. Skoro dvadsat rokov uplynulo od posledneho filmu, ktory som s nim videl. Dost pribral, ale stale sa este vie slusne hybat. A takisto Yuen Cheung Yan. Brat slavnejsieho Yuen Woo-Pinga tu ma roztomily vystup. 5/10.

Syn zmaru (2014)

Je to tuctova zanrovka, ktora neprinasa absolutne nic nove. Po cely cas to ide po vyznacenych zanrovych klise a ani raz ich nenarusia niecim sviezim. Horsie je ze ani tie zanrove pripriety nie su naplnene nadpriemerne. Najlepsie dopadla prva tretina pri ktorej este netusite kam bude film smerovat a sceny vo väzeni maju slusnu atmosferu. Lenze akonahle sa hlavny hrdina dostane z basy, tak sa atmosfera vytrati a film prepne na nudneho autopilota. Akcne sceny su prehladne natocene ale pôsobia sterilne. Hlavny hrdina je bez stipky charizmy. Dokial je za vyplaseneho zajaca, tak jeho postava este funguje, ale akonahle sa ma postupne vzchopit, tak uplne zlyhava a jeho osud vas prilis nezaujima. Ewan McGregor je obsadeny proty svojmu klasickemu sterotypu a ako drsny gangster prilis nefunguje. Ani na chvilu som mu tu drsnost neuveril. Ale cenim si, ze skusil nieco nove. Finale so svojou akoze strhujucou pointou vyznelo dost komicky a pokladam ju za zbytocnu. Takze vysledok je tuctova zanrovka, v ktorej zabavnost po nadejnom zaciatku klesa a na konci sa dostane do podpriemeru. 5/10.

Wood Job! (2014)

Potencialne to mohol byt neskutocne prijemny pohodovy film o tom ako je zivot na dedine tak nejak lepsi a pohodovejsi ako v meste. Ale cele to zhatil nevyrazny, necharizmaticky a miestami otravny hlavny hrdina. Co je dost velky problem, kedze z jeho pohladu zazivame vsetky tie drobne epizodky. Dokonca som mu ani neprial, aby zbalil tu peknu zensku. S takym volom to bude mat dost tazke. Pritom ostatne postavy su skvele. Hlavne postava drsneho instruktora. Takze vo vysledku je to len slusna jednohubka, ktora nenaplnila svoj velky potencial. 6/10.

Mandela: Dlouhá cesta ke svobodě (2013)

Na 100% suhlasim s tym com napisal maddy. Je to taky plytký zivotopis, ktory napriek tomu, ze mapuje zivot osobnosti, ktora zazila dost krusne chvile, tak ani na chvilu nestrhne a ani potencialne drasave sceny vo vas nevyvoalju ziadne emocie, lebo je to cele natocene neskutocne sterilne. Malu pochvalu si zasluzi jedine Idris Elba, ktory sa snazi podat kvalitny vykon, ale scenar mu neponuka prilis vela prilezitosti naplno zaziarit. Bohuzial ani po informacnej stranke nie je tento film prilis prinosny pretoze sledujeme vsetky udalosti z pohladu Mandely a pohlad ostatnych dolezitych stran tu chyba. Koniec apartheidu v Juhoafrickej republike ovela lepsie zmapoval film Endgame z roku 2009. 4/10.

iNumber (2013)

Som nadseny. Raz za cas sa najde nejaky maly neznamy film, ktory ma od prvych minut nadchne a az do konca nesklame. Toto je taky pripad. Vizualom to pripomina Ayerovu Patrolu. A zapletkou trochu tiez. V centre deja stoji sympaticke policajne duo. Len narozdiel od Patroly nesledujeme sled nahodnych epizodiek, ale jeden pribeh v ktorom sa toto duo cestnych policajtov rozhodne, ze si financne prilepsi ucastou v jednej lupezi spolu s gangom zlocincom. Ale samozrejme to tak hladko nepôjde a zaziju dost krusne chvile. Vizual je proste super. Akcne sceny su tocene rucnou kamerou, ale cely cas su dokonale prehladne. Ziadny epilepticky strih sa nekona. Drajv akcnym scenam dodava aj razna hudba. Ustredna dvojka bola skvele obsadena. Hlavny hrdina vyzera ako Wesley Snipes za mlada. Jeho kolegu hra sympatak, ktory ma zaujal uz vo filme Tsotsi. Zaporaci su tiez dostatocne zaujimavi. Je to taka pestra zmes gangerkych postaviciek. Najviac ma zaujal hlavny kápo, ktory by sa nestratil ani v gangsterke od Tarantina. Takze vysledok je maly africky zanrovy klenot, ktory si urcite pustim znova. 8/10.

Kdybych byl bohatý (2002)

Prijemna komedia so sympatickým Darroussinom v hlavnej ulohe a zaujimavou zapletkou. Kto by nechcel vyhrat 10 mega eur? Niekolkokrat som sa schuti zasmial, takze davam spokojnych 8/10.

Časové pásmo bylo změněno