Decibel (2022)

Film odohrávajúci sa v dvoch rovinách. V súčastnosti sledujeme ako nejaký magor nastražil kopu bômb, ktoré sa snaží hlavný hrdina zneškodniť. V tej druhej sledujeme udalosti z pred roka na nejakej ponorke, ktoré majú súvislosť s motiváciou toho magora. A obidve línie sú dosť nudné. Výbuchy tiež za veľa nestoja. Proste sterilný súčasný digibordel. Celkovo slabý film. 4/10.

Únos (1999)

Tupé a lacné akčné béčko, ktoré je tupé a lacné úplne iným spôsobom ako sa točia tupé a lacné béčka dnes. Toto aspoň trochu pôsobí ako profesionálny film a nie zraz kamarátov, ktorí si behom víkendu v nejakej opustenej fabrike natočia na mobil film. Takže aj keď je tam akcie málo a väčšinu času sa to odohráva vo vlaku, tak nie za kvalitu, ale za štýl dávam jednu hviezdu a 39,99%. Nech si pre zmenu nad percentami drbe hlavu Wacík.

Tikkeulmoa romaenseu (2011)

Priemerná romantika na ktorej je zaujímavá len netradičný ústredný pár. On - flákač a ona - drobná podvodníčka. Nejaká romantická chémia medzi nimi príliš nefungovala a ani to nie je dvakrát vtipné, ale bolo zaujímavé sledovať ako sa to celé vyvinie. Teda nie, či sa dajú dokopy. Ale všetky tie vedľajšie línie. Raz sa to dá v pohode pozrieť. 6/10.

Erryho směsky (2022)

Bavilo ma to viac ako Tetris alebo Air. Ďalší pohľad na nejaké historické popkultúrne míľniky. Tentoraz rozmach pirátenia z čias pred internetom. Ústredné trio je sympatické a držal som im palce. Je to dynamické, zábavné a hlavne to je podfarbené skvelou retro muzikou. Zloduch v podobe policajta, ktorý im ide po krku je vtipná karikatúra. Len mi to pripadalo strašne krátke. Kľudne to mohli natočiť ako minisériu. Materiálu na sfilmovanie by sa určite našlo dostatok. 8/10.

Lady of the Manor (2021)

Komédia v ktorej je ústredná postava na zabitie. Rovnako ako skoro všetky postavy. Jeden dement za druhým. Jedine Justin Long tu hrá normálnu postavu. Ale fakt netuším, čomu som sa tam mal smiať. 3/10.

Vražedné utkání (1982) (TV film)

Taká tupá akčná blbina jak filmy z produkcie PM entertainment, len namiesto áut tu neustále lietajú vzduchom, pozor podržte sa, vrtuľníky. To ste nečakali, čo? No dobre na tom nie je nič výnimočné. Ale predsalen tu tie vrtuľníky nelietajú len tak obyčajne, ale predvádzajú celkom pôsobivé kaskadérske kúsky, kvôli ktorým sa to raz oplatí vidieť. Dej za veľa nestojí, rovnako ako ústredná kráska. Prekvapivo ale funguje Hagman ako hlavný kladný hrdina. Možno za to môže aj charizmatický hlas Luďka Munzara. Takže celkovo ok blbina na jedno pozretie. 5/10.

Krev a zlato (2023)

Prakticky to isté čo Sisu. Len menej absurdné jak dejovo, tak aj akcia sa viac drží pri zemi. Ale mňa už tieto príbehy o nasratom maníkovi, ktorý komediálne brutálnym štýlom kántri jedného nácka za druhým, nejak nebavia. 5/10.

Projekt Azorian: vyzdvižení ponorky K-129 (2009) (TV film)

Ďalšia ukážka ruskej neschopnosti a apatie voči vlastným ľuďom. A na druhej strane americkej šikovnosti. Celkovo pekný dokument pre fanúšikov ponoriek a podvodných bádaní. 8/10.

Mravenec Z (1998)

Už ma to nebavilo tak ako pred rokmi. Animácia je už príliš zastaralá, vtipov nie je dostatok, aby to napriek krátkej stopáži miestami nenudilo a hlavná zápletka nie je dostatočne strhujúca. Snáď len postavy fungujú skvele. Takže taký pohodový nadpriemer. 6/10.

Letní vzplanutí (2001)

Mix romantiky a športového filmu v ktorom sa objaví množstvo teenage hviezdičiek, ale ani romantika a ani tá športová časť príliš nefungujú. Na papieri to určite vyzeralo dobre, sú to všetky potrebné klišé, zábavné vedľajšie postavičky, ale je to podané strašne nudne. Holt, režisér to asi posral. 4/10.