Vengeance Is Mine (2021)

Neskutočne nezáživný revenge flick s hrdinom, ktorý mi nebol vôbec sympatický. Technická stránka je na úrovni súčasných bezrozpočtových filmov. To už aj Willisovky sú zábavnejšie jak toto. 2/10.

V rytmu srdce (2021)

Taký normálny jednoduchý ľudský príbeh o nepočujúcej rodinke v ktorej sa ten jediný člen rodiny snaží osamostatniť. Takýchto filmom bolo natočených už neúrekom a viacerí aj lepšie. Tento okrem toho hendikepu nič nové neprináša. Celkovo to je ale na úrovni lepšieho Hallmark filmu a nominácie na Oscara skôr ukazujú aká je dnes slabá ponuka. Mimo trikových blockbusterov sa nič poriadne netočí. Z hercov stojí za zmienku sympatická hlavná hrdinka Emilia Jonesovej a zábavný učiteľ spevu Eugenio Derbez. Vždycky ma poteší, keď nejaký bláznivý komik skúsi serióznejšiu úlohu. Celkovo to je ale len taká jednohubka, ktorá nejde v žiadnom ohľade príliš na hranu. Nie je to ani dostatočne dojímavé, ani sa tam okrem toho jedného hlavného rozhodnutia nič ďalšie nerieši. Za pár dní na film úplne zabudnem. 6/10.

Asada-ke (2020)

Priemerný film o jednej obyčajnej rodinke s jedným nevšedným koníčkom. Na prvý pohľad sa mi príbeh tej rodinky zdal málo nosný pre film. Ale hlavný problém vidím v spracovaní. Je to celý čas také odťažité, nedramatické a v každom smere skratkovité. Sledujeme ako sa strieda jedna epizódka zo života tejto rodinky za druhou, ale bez akejkoľvek dramatizácie. Proste v tom roku sa stalo toto, skok, v tom roku zase toto, skok a tak neustále dookola. Je pravda, že hlavný hrdina nie je dvakrát charizmatický a ani nejak zaujímavý, ale v réžii niekoho schopnejšieho z toho mohol stále vzniknúť pútavý film. Nakanov chladný prístup mi nesedel ani pri jeho inom filme, takže problém vidím v jeho štýle. Na filme ma zaujalo akurát to, že starý manželský pár Asadových mal vymenené role. Chlap bol v domácnosti a aj pri výchove synov bolo zaujímavé sledovať jak mali prehodené role. Žena rázna, chlap sa snažil situáciu upokojovať. Ale táto línia tu tiež nemala veľký priestor. Proste priemerný film. 5/10.

Kód 355 (2022) odpad!

Ženská akčná tímovka s chaotickou Bourneovskou akciou. Neviem čo bolo trápnejšie. Imbecilná zápletka alebo mizerne prevedená akcia. Ani jednej tej tete tom tie akčné scény neveril. Nechápem prečo sa der´=u do akcie, keď nevedia nič predviesť a všetko musia kryť desiatky kaskadérov a stovky strihov. Tie tety sú uveriteľné akčné hrdinky asi ako ja som skvelý baleťák. Ani len poriadne pózy nevedeli žiadne spraviť. Ale aj keby akcia bola prevedená dobre, tak to zase kazí rozheganá kamera a gulometný strih z ktorých ma zase raz rozboleli oči aj hlava. Až som si v polovici musel overiť, či to netočil megapackal Megaton. Kinberg sa na neho už doťahuje. Výsledkom je zaslúžený prepadák a ja si pred spaním pustím na zlepšenie nálady Dlhý bozk na dobrú noc. V deväťdesiatkách vedeli točiť poriadne ženské akčniaky. -355/10

Noční můra mé sestry (2013) (TV film)

Pekné herečky v hlavných úlohách, ale inak je to hrozne prvoplánovo a predvídateľne prekombinovaný Hallmarkovský mix thrilleru a drámy. Už po pár minútach odhadnete všetky tajomstvá jak z telenovely a potom už lne čakáte, kedy sa konečne odhalia aj postavy. Trvá im to strašne dlho a je to hrozná nuda. 2/10.

Bigbug (2022)

I, Robot v bláznivom Jeunetovskom prevedení z budúcnosti v ktorej sú ľudia už natoľko neschopní, že sa vzbure robotov už ani nedokážu brániť. Ako hodinová epizódka seriálu Black Mirror by to snáď fungovalo dobre, ale v skoro dvojhodinovom prevedení to postupne začne nudiť. Ani Jeunet to nedokázal okoreniť natoľko, aby to bola dostatočná zábava. Ani tá kritika čím ďalej tým väčšej závislosti ľudí na strojoch nie je dvakrát sofistikovaná. Postavy sú riadne drbnuté a celkom zaujímavé, ale k srdcu mi z nich nikto neprirástol.  Jeunet boduje tradične hlavne vizuálom jak po technickej stránke tak umeleckej. Je celkom zaujímavé sledovať ten futuristický barák. Takže celkovo je to len originálne štylizovaná sci-fi jednohubka. P.S: Jeunetov talizman Dominique Pinon sa tu mihne len na pár sekúnd. Škoda. 6/10.

Charlieho andílci: Na plný pecky (2003)

Jednotka bola over the top sled videoklipových akčných scén, čo sa pokúsili v pokračovaní tromfnúť. Ale na môj vkus už išli v každom ohľade za hranu. V akcii už prevažuje trápne CGI nad praktickými kúskami, čím film pripomína súčasné Marvel a spol. digiodpady. Len sem tam sa tu nájdu fragmenty nejakej skutočnej akcie a ani tá už nie je tak hravo skombinovaná s trefnou hudbou ako minule. A nepomôžu tomu ani ďalšie fláky od Prodigy. V humore išli tak ďaleko, že už sa to zmenilo na doslova paródiu rôznych filmov. Keď sa prvýkrát ukázalo, že hlavného mužského záporáka štylizovali (vrátane jeho hudobného motívu) do De Nirovho zloducha z Cape Fear, tak som sa tomu zasmial. Ale keď ho imitoval celý film, tak to skôr pôsobilo, že nič vlastné tvorcovia vymyslieť nedokázali. Naviac recyklujú aj svojho vlastného záporáka z prvého dielu. Tentoraz je už ale Crispin Glover skôr trápny a vôbec nevzbudzuje rešpekt ako minule. Bernie Mac ako náhrada za Billa Murraya vôbec nefunguje. Je to len neschopný idiot. Potešilo aspoň množstvo cameo výstupov. Willis je cool aj behom pár sekúnd, keďže ešte nemal znudený výraz. No a Demi Moore je vo svojom veku rovnako hot ako ústredné trio. Celkovo je dvojka v každom ohľade slabšia, ale na ten pozerateľný priemer to stále stačí. 5/10.

Charlieho andílci (2000)

Dokonalý sexistický tupý výplach pre chlapov. Ja jednoduchú dejovú líniu je navešaných množstvo videoklipovo strihnutých akčných scén. Akcia síce nedosahuje špičku vo svojom žánri, ale je bezchybne prevedená. Vzhľadom na dobu vzniku tu ešte v maximálnej miere prevažujú praktické kaskadérske kúsky nad CGI. Dokonca mi nevadili ani predrátované bitky, pretože sú jednak vďaka Cheung-Yan Yuenovej bezchybnej choreografii dostatočne kontaktné a tvrdé a zároveň sa ich prehnanosť ku komediálnemu feelingu filmu hodí. Naviac všetkým akčným scénam dodáva  neskutočný drajv skvele zvolená hudba, s ktorej použitím sa McG fakt pohral. Fakt to vyzerá jak sled akčných videoklipov, ktoré sú občas prerušené dejovou vatou. Tá už ale tak zábavná nie je a mimo akcie film stráca tempo. Dokonale sa vydarilo obsadenie. Ústredné trio je radosť sledovať v nekonečných spomalených záberoch. Hlavne Cameron Diazová je dokonale sexy bimbo typ. Zo záporákov najviac zaujme Crispin Glover, ktorý si zase raz strihol absolútneho magora. Bill Murray alebo Tim Curry idú len na voľnobeh, ale pár heftov tam tiež majú. Plus je tam kopa ďalších cameo výstupov. Takže celkovo to je, aj vďaka krátkej stopáži, zábavná jednohubka na ktorú sa tá nová verzia, ktorá ani nevie komu je určená, nechytá. 6/10.

For All Mankind - Season 2 (2021) (série)

Vďaka posunu deja o 10 rokov dopredu pôsobí druhá séria jak nejaké pokračovanie, ktoré natočili po rokoch. Len na vzhľade hercov sa to neprejavilo. Ale atmosféra osemdesiatok je úplne iná ako sedemdesiatok. A aj keď mám filmy z toho obdobia rád, tak tentoraz mi dianie v tomto seriály nesadlo. Fakt to už vyzerá ako telenovela v ktorej občas riešia nejaký dej vo vesmíre. Chápem, že mali nejaké finančné limity, ale namiesto vzťahov a zbytočných a miestami až otravných línií (mexická ilegálka, vietnamská dcéra) mohli vo väčšej miere riešiť politické pozadie a pikle jak na americkej, tak ruskej strane. Celkovo ma táto séria skoro vôbec nebavila a až finálny diel mal konečne grády. Odchod dvoch stálych postáv bol smutný a prekvapivý. Snáď posun do deväťdesiatok seriál znova nakopne. P.S: Rusom sa nedalo, nedá a nikdy nebude dať v ničom veriť. 6/10.

Marjaavaan (2019)

Hlavná dejová línia o polepšenom zloduchovi, mi pripomenula ďalší Sidharthov film Ek Villain. Ale tam to bolo spracované oveľa lepšie. Tu príliš dramatická stránka nefunguje, vďaka čomu je tretia štvrtina, v ktorej hlavný hrdina trpí jak zviera, strašne nezáživná. Preto skvele funguje hlavne prvá polovica filmu, ktorá je skvelým mixom romantiky jak z telenovely, tak skvelej komédie. Akurát si nie som istý do akej miery bol ten humor cielený a ktoré scény boli smiešne na úkor tvorcov. Ja som sa ale bavil perfektne. A to aj na akcii, ktorá síce nie je guletrhajúca, ale bránicu mi natriasala nonstop. Všetci tí chudáci zloduchovia sa po každom údere odrážali zo zeme jak keby boli gumení. Normálne by mi to asi pripadalo trápne, ale tu to proste sadlo. Bohužiaľ niekde tesne za polovicou príde zlom v ktorom má hlavný hrdina na výber medzi zlou a ešte horšou voľbou a odvtedy sa film celkovo nejak zadrhne. A už to príliš nenapraví ani znova dostatočne komické akčné finále. Čo sa týka hercov, tak Sidharthovi to tu neskutočne sekne (evidentne zamakal na bicepsoch) a aj po hereckej stránke bol ok. Tara Sutaria aj keď neotvorí hubu (alebo možno práve preto), tak je neskutočne roztomilá a uveriteľná v polohe osudovej ženy. Film si ale pre seba ukradol chameleón Ritesh Deshmukh ako zmenšený zákerný trpaslík. Keby som nevedel, že to je trik, tak by som nemal problém uveriť, že je skutočný pidiparchant. Od prvej chvíle je dokonale slizký a celý čas som mu prial, aby ho konečne natiahli na škripec, až by praskol. Ešte aj ten jeho hudobný motív mi rezal uši. Čo sa týka hudby, tak tentokrát je taká kľudnejšia, romantickejšia. Ako hovorím, Indické ľudovky. Ale tentoraz som to vydržal bez pretáčania, keďže pesničky pekne dopĺňali dej. Takže keby bol celý film tak vydarený ako prvá polovica, tak by to bolo za zábavné 4*, ale takto je to za trochu rozpačité akotak pevné trojky. Tento film by som ale neodporúčil bežným divákom, ktorí nie sú zvyknutí na teatrálne prehrávanie a miestami až absurdné akčné scény. 7/10.