MEG: Monstrum z hlubin (2018)

Jo bylo to přesně tak blbý, jak se dalo čekat, ale alespoň jste to mohli sledovat, za předpokladu, že jste nechali mozek někde jinde, bez újmy na zdraví. Všechny postavy se chovají přesně tak dementně, jak očekáváte a ani Pipin nezemře. Příšerák je ale docela fajn vymodelovanej, a Statham hraje v rámci debilního žánru jakž takž obstojně. Takže jo, za mě 50%

The Haunting (2018) (seriál)

Dojemně krásný horororový psychothriller. Zní toto spojení divně? Chmmm, tak to jste se evidentně na tehle seriál ještě nepodívali. I přes některé slabší díly naprosto evidentní seriálový úkaz, který kravaťáci z Netflixu asi vážně nečekali. Seriál roku 2018! 90%

The Haunting - Skličující ticho (2018) (epizoda)

Kurevská závěrečná emocionální šmelcovačka, která vás totálně odzbrojí a v závěru si opravdu trochu breknete, resp se vám začne stahovat hrdlo. A to jsem velkej kluk. Neskutečné vyvrcholení jednoho z nejpozoruhodnějších seriálových zjevů, které jsem kdy mohl sledovat. Dojemně krásný závěr horororového psychothrilleru. Zní toto spojení divně? Chmmm, tak to jste se evidentně na tehle seriál ještě nepodívali. 100%

MOST! - Epizoda 2 (2019) (epizoda)

Výrazně slabší než nabušený první díl. Vtipu tam moc není, bohužel i Hofmanna tam moc není, a pokud hraje, tak pak jen v módu vožrala, kdy není tak vtipnej. Naopak Stárková zaujala a baví. Uvidíme, jak to půjde dál, ale tenhle díl lehce zklamal.

Tajemství smrti slečny Neznámé (2016)

Skvělé hororové trademarky ještě vyšperkované naprosto odpudivou pitvou. Vysvětlování trošku křečovité, ale v rámci žánru nakonec průměr. Filmu škodily tak trochu scénáristické lapsy. Na mě působila depresivně spíše ta první část, než klasická hororová vyvražďovačka. Hlavním postavám jsem fandil, a tak jsem byl v podstatě hodně zklamán, že to odprděly. Snad poprvé, co se mi to u hororu stalo. 65%

V pasti (2018)

Naprosto luxusní scifárna s neskutečně fajn Bullock a neskutečně sympatickými vedlejšími postavami. Napětí tam je, uvěřitelnost tam je, skvělá depresivní atmosféra a úvodní sebevražedná akce je naprosto děsivým způsobem nasnímaná. Poté se film převrhne do modu hororové vyvražďovačky alá trošku v jiném módu, abychom pak nakonec zjistili nesmírně fajn pointu. Z bubáků neuvidíme kromě lítajícího listí prakticky vůbec nic, a prakticky vůbec nic nevíme ani o jeho původu. To ale nevadí, vše naprosto přetáhne na vaši stranu ta atmoška podtržená uvěřitelnou Bullock a skvělou hudbou. Velmi milé překvapení alá Tiché místo jinak. 88%

Ruiny (2008)

Takový roztomilý horůrek pro všechny milovníky botaniky. Nebudu prozrazovat více, protože tento bubák je tak trošku jinačí, než v 99% hororů. Nelítá tam bláznivý duch ani tam není nějaká sekta vyznávajíc velkého Jahodu, ale tenhle záporák je tak trošku z jinačího těsta. Takového celulozového těsta. Jinak to má všecky klasické trademarky, které si jen dokážete představit. Postupné odpravování jednotlivých postav, herci v módu budeme koukat a sem tam vřeštit. Klasika. Ještě, že je to tak krátké, nehrozí lobotomie mozku. 50%

Šíleně bohatí Asiati (2018)

Poctivá, plnotučná tříhvězdičková romantická kýčovina, která dává nám prostým středoevropanům lehký pohled do života asijské smetánky, kde to žije prostě jinak. Prostě ve velkém, kde se neodpouští mít neurozený původ, kde se nevyplatí mít jenom dvě audiny v garáži, kde musíte pořádat každý den galavečer za účasti největších asijských celebrit, a kde se musí zákonitě ukázat, kolik mrakodrapů vlastníte. Ženský si popláčou, chlapi se pousmějí, ale rozhodně se nekoná nějaká dementní lobotomie mozku, kde by vám odumřelo milion neuronů každou sekundou. Na tohle se neumírá. Poctivá asijsko-hollywoodská kýčovitá zábava. Nic víc, nic míň. 70%

Utøya, 22. července (2018)

První setkání s výstřely a chodícím magorem je naprosto odzbrojující. Postupně se však ve filmu nenápadně vytrácí tempo a divák tak dostane jen nicneřikající pohledy na skálu nebo křovíčko. Klobouk dolu před hlavní hrdinkou. Herečka dokázala naprosto fantasticky ztvárnit k smrti vyděšenou teenagerku zmateně pobíhající po ostrově. Na druhou stranu se v druhé části filmu děj nepříjemně vleče, a to hodně vleče. A informace na konci, že děj i postavy jsou fiktivní mě tak trochu nasrala. Zpočátku se to vypadá jako solidní hororová vyvražďovačka s vřeštícímí teenagery, a na konci je to konverzační drama na útesech. 65%