Human Traffic (1999)

Esence devadesátek, časů, kdy se mohlo všechno. Divokost a nespoutanost o víkendu vs krutá realita a nuda a šeď pracovního týdne. Film pro lidi tak o 15 let mladší než já. Nicméně naprosto luxusní soundtrack, který dává vzpomenout dobám, kdy taneční hudba byla o něčem jiném, než o současných kolotočích na monstr akcích. 60%

The Orville - Trvalé dojmy (2019) (epizoda)

Velmi milý, lidský příběh ve sci-fi kulisách. Discovery jde do háje, Orville jde cestou čim dál lepší...

Bumblebee (2018)

Svěží, zábavný příběh, kde si Travis Knight rozhodl, že potěší všechny milovníky 80tkového disca a zabrnkal na nostalgickou strunu. Skvělá Steinfeld, která si tu rozehrála svoji hereckou etudu, ve které vypráví až takřka intimní vztah se svým plechovým miláčkem. Po prvních Transfících rozhodně nejlepší příběh z tohohle univerza. Tady si naštěstí nedává po držce tisíce digitálních jedniček a nul, ale jen tři roboti. Scénář funguje nejsilněji právě v té osobní rovině, ta rovina akční je zde odsunuta na vedlejší kolej a v podstatě bych se bez ní vlastně i obešel. Největší akci totiž dostanete v prvních 10 minutách filmu, a pak už si budete užívat "běžné náctileté" problémy hlavní hrdinky. Za mě sympatických 75% (neboli slabé čtyři hvězdy za ten boží soundtrack).

Star Trek: Discovery - Rudý anděl (2019) (epizoda)

Vcelku fajn závěr, u kterého jsem si říkal, že by ta Burnam už mohla konečně chcípnout. Jinak díl opět o h*vně.

Složka 64 (2018)

Mrazivý detektivní thriller, který ukazuje na pohnuté dánské dějiny a svižně je míchá s aktuální migrační tématikou. Hlavním hrdinou je takový Dr. House akorát v policejním mundůru. Sekunduje mu arabáš, který je ale pro diváka mnohem více sympatičtější než neustále nasraný Carl. Do toho jim pomáhá zrzavá Rosa a občas mezi touhle trojicí proběhne i cosi jako jadrný černý humor. A na tomhle pozadí se odvíjí zpočátku nenápadná krimoška, která se postupně zaplétá a rozplétá chobotnici čehosi, co vypadá jako sekta. Jo, tohle by šlo. Severské kriminálky, navíc okořeněné bezvadnou depresivní hudbou, vám neudělají sluníčko v duši, ale pěkně ponurou dánskou zimu. 88%

Captain Marvel (2019)

Lehká, nenáročná jednohubka, která se sice snaží jít na origin marvelovské postavy trochu jinak, ale modří vědí, že je to vlastně "jen" generický, byť rozhodně lepší origin než třeba první Kapitán. Pár vtipů totálně na úrovni odbourání bránice a potvrzení toho, že Samuel L. Jackson se na své postavě digitálně omlazeného Furyho neskutečně vyřádil. Celý film sice občas působí jako "předfilm" velké události, ke které dojde za pár týdnů, ale tohle mi zrovna v tuto chvíli nevadilo. Digimrdník občas až přes čáru, Brie Larson byť působí jako holka odvedle, mi přijde nevýrazná, i když cute, Mendelsohn i v postavě zeleného skřítka Racochejla potěšil. Slabší čtyři hvězdy, ale já jsem spoko. 75% P.S.: Goose luxusní. Takovýho macíčka bych chtěl doma.

Máš ji! (2018)

Trhlý nápad, táhlá nuda okořeněná několika zajímavými nápady v akčních sekvencích. Těžký průměr... 50%

Spider-Man: Paralelní světy (2018)

Závěrečný halucinogenní LSD trip, ze kterého vás budou tahat hodně dlouho. Jinak scénáristicky je to zase boží. Vizuálně to tak mělo být, ale hrozně dlouho jsem se s tím zpočátku smiřoval. Nějak mi ten chválený komixovský styl tak trochu vadil. Nakonec se to však poddalo a hezky to do sebe zapadlo, jako do barevné rubikovy kostky. 80%

The Orville - Identita, část druhá (2019) (epizoda)

Plnotučná vesmírná scifi s velkolepou vesmírnou bitvou proti niž byly všechny střety Dominion vs Starfleet jen takovým prdnutím do lucerny. Doposud nejlepší díl celého The Orville.

Zelená kniha (2018)

Takovej ten film víš jak takovej ten typ filmu, kterej ti udělá hrozně dobře bro. A víš jak nigga buď v fpoho v jaký době žiješ kámo a nestěžuj si, páč to měli fellas tenkrát hrozně těžký bro, i když vydělávali majlant. Takže 80% - prostředek trochu zpomalil.