Insidious 3: Počátek (2015)

Bubákovací limonáda i potřetí potěšila, samozřejmě na první díl to nemá, ale v rámci žánru připravila řadu solidních lekaček a pani je pořád stejně dobrá i stará bába, která jí chce zabít. Rodinka se vydařila, holčina je pěkná fenečka a oba dva nýmandi jsou pořád stejně mimo. Tohle by šlo. 70%

Ant-Man (2015)

Tak jako zábavná jednohubka, která se do rodiny Marvel entertainment nacpala, to vážně neurazí. Nejde tady o záchranu světa, nýbrž jen o napravení starých křivd, a k tomu si musí Douglas přizvat ňoumu Rudda, který je mi vážně nesympatický, nebo stále sexy šťabajznu Lilly. Efekty ušly, některé scény mi vážně udělaly radost i smích on my face (vláček), rodinnou linku považuji za pekelně otravnou, ale tak co. Vlastně výrazně potěšila jen potitulková scéna, která silně navnadila na masakr, který se odehraje na jaře 2016, a která definitivně rozdělí už tak širokou rodinu Avengerů na dvě skupiny. 75%

Spectre (2015)

Šel jsem na to s tím, že se tam nic dít nebude. A ono jo. Je to takový předražený reklamní šot na luxusní věci. Akce žalostně málo a v ústech zůstala pachuť, že jsem neviděl Bondovku ale nějaký výukový doku film pro hlubinné psychology. Prosím vrať se uvolněná éro šílených bondovek s Brosnanem! Jediní kteří jsou fakt super, i malinko vtipní jsou M, Q a Moneypenny. 65%

Pořád jsem to já (2014)

K plné palbě na bránu tomu chyběl jen silnější konec, protože ten mě úplně nenadchnul. Julianne Moore ovšem předvedla výkon, který považuji za jeden z nejsilnějších hereckých výkonů, které jsem ve filmu kdy mohl vidět. Způsob, jakým ukázala osud ženy, která postupně ztrácí všechno kolem sebe, byl jednodušše naprosto odzbrojující. Právem získala Oscara. Film plný emocí mě skutečně dojmul. A slavná replika - I wish i had cancer... 80% snad vstoupí do dějin kinematografie. Jen tu Stewart příště raději ne.

Fantastická čtyřka (2015)

Ještě, že to bylo tak krátké, jinak bych si asi musel brzy prostřelit hlavu. Takže, kde začít? Josh Trank, autor moc fajnové Kroniky dostal příležitost rebootovat Fantastickou čtyřku pro mladou generaci, protože ta původní už dnešním třicátníkům vyvolá jen děsivé představy o nudných dvou dílech, které v Marvelovsko-Foxovském kosmíru jen tak prošuměly. Jenže se mu to chlapcovi tak nějak nevydařilo (kecy o producentech si nech pro sebe). Nová restartovaná verze je vlastně do mrtě stejná, protože nenabízí vůbec nic. NIC! Prostě totální nothing. Všichni se tam tvářili, jakože je to vlastně vůbec nebaví a dělají to jen pro prachy... což vlastně dělají, ale to je jedno. Prostě všichni prkenní. Do toho extra lepivý děj, který se nepříjemně táhnul a vlastně vůbec nic neukázal. Hodinu kecání o ničem, pak výlet do pr...yč, následná dvouminutová "akce" a opět dvacet minut totální nudy, kdy se jen chodí tam a sem po základně a mudrcíruje o životě. Závěrečných akčních 10 minut je sice celkem fajnových, ale tohle si teda tvůrci za klopu nedají. Tohle jim přece nikdo nemůže sežrat? 10 minut akce? Dělají si srandu? Záporák je vtipně debilní, protože původní postava Viktora vlastně neměla žádné postranní úmysly a najednou chce zničit Zemi (WTF?) a tak mu tvůrci dodají extra hyper sílu, buch buch, pár solo akciček jednotlivých hořících pajduláků a pak všichni najednou. Bum prásk a Katka odletí v kouli zpátky. Všichni jsme super, nebudete nám přikazovat, nebo se budeme zlobit a vesele pracujeme někde v horách na supertajných projektech. Pfůůů... Čekal jsem, že to bude strašný. Ale až tak?40% za ucházející efekty, a že to bylo aspon tak krátký. Jo a za ty vybuchující hlavy, ty byly moc fajn :-D

Náš vůdce (2008)

Velmi autentický příběh o tom, jak se nevinný školní experiment zvrhne v něco zrůdného, v něco, s čím ani ten nejotrlejší učitel nikdy nepočítal. Příběh o tom, jak se snadno může člověk zmanipulovat, aby dosáhl zrůdného systému, který způsobil smrt milionů lidí na celém světě. Pevně doufám, že tento snímek ukáže moderní generaci, že bolavé rány druhé světové války jsou tu stále, a že jenom na nich záleží, abychom se podobných fašistických zrůdností znovu nezopakovaly. Pro mě, jako pro učitele, se tyto moderní metody uplně nezamlouvají. 90%

Pixely (2015)

Oddechová kravinka, která neurazila, příliš mě ani nenadchla, zkrátka příjemně vyplnila páteční večer s pívkem v ruce. JInak nic světoborného, z námětu se rozhodně dalo vytěžit stokrát více, než se autorům podařilo. Chris Columbus sice stále umí dělat rodinné taškařice, ale jeho starší kousky oplývaly mnohem větším nábojem a vtipem než tenhle místy zbytečně křečovitý komediální patos, který až se až příliš zběsile snažil odkazovat na osmdesátky. Efekty ušly, Peter Dinklage je boží a Monagham stále sexy kostička. 60% P.S.: Sean Bean přežil!

Star Trek: Renegades (2015) (TV film)

Tak jako - snažili se. To je jim třeba přičíst k dobru. Ale bohužel, vydali se i přes poměrně mohutnou crowfundingovou kampaň, trochu špatným směrem. Děj byl místy trochu překombinovaný, v podstatě jsem nepochopil některé dějové kličky a už jsem vůbec netušil, jak a proč se tam některé postavy vyskytují, aby zase rychle zemřeli. Potěší vidět staré dobré známé ksichtíky, herci se snažili, a to i pán s velkým P - Walter Koenig. Ethan Phillips hraje zase nějakého pošuka - ostatně jako vždycky a Tim Russ je prostě Tuvok. Efekty - přiznávám, dají se udělat lepší, ale na druhou stranu nechápu výtky některých zde přítomných honičů trik a "trekkies". CGIčka nebyly špatné a v rámci daného lowcost žánru mě teda rozhodně neurazily. Na druhou stranu spíš průměr, nevím, jestli se jim po tomto výkonu ještě podaří schrastit prachy na seriálové pokračování, pokud by mělo být v tomto duchu, nevím nevím, jestli bych se na nějaký další díl podíval. 55%

V hlavě (2015)

V podstatě jasné rodinné dobrodružství, které zůstává trošku ve stínu jiných pixarovek - především pak Hledá se Nemo nebo třeba dojemné Vzhůru do oblak. Zbytečné pitvoření postav, uřvaná Radost to celkem dost snižovala dolů. JENŽE - některé scény byly prostě geniální - ať už třeba neskutečně vtipný a ujetý výlet do Hollywoodské Továrny na sny (rozpůlený pes, zlý klaun, tancující jednorožec s dortíky), strašidelná a zároveň dojemná návštěva místa zapomnění, nebo třeba vhled do hlav rodičů, včetně ukrutně výborné závěrečné návštěvy mozků nejen učitelů (yeeeah, jsem ten panáček jak buší hlavou do globusu) ale hlavně zvířat (aha, tak už vím, jak přemýšlí náš kocour domácí). Prostě některé scény byly klasicky pixarovsky na hranici geniálity - už dlouho jsem se nesmál tak, že mi tekly slzy - jiné zbytečné - škoda uřvané Radosti, pitvoření a rodinného patosu. Celkově ale velmi nadprůměrná pixarovka, která vrátila tohle studio na sny zpátky do elitní ligy hollywoodských animáků. 83% P.S.: Povinné shlédnutí pro všechny studenty hlubinné psychoanalýzy!

Mission: Impossible - Národ grázlů (2015)

Klasická Huntovina, která vás hezky vezme po celém světě. Hláškující Pegg, ultradrsoň Cruise a celkem velká řada záporáků včetně jedné sympatické maminy Ferguson, která ale dělá do několika ... ehm tajných organizací. Občas se v tom budete ztrácet, protože děj je na můj vkus místy až přespříliš překombinovaný, a určitě by tady sedlo asi trochu zjednodušení a pročištění vzájemných vztahových ma-piček. Akce ale jinak lahodná, spolu s výtečným vizuálem, se kterým si McQuarrie celkem vyhrál, a za všechny akční scény pak musím vyzdvihnout tu ve vídeňské Opeře, kdy se nádherně skloubí zvuk a hudba s obrazovými scénami, to je prostě luxus. Prostě další z řady skvělých Nemožných misí splnila účel, rodidla jsem si z toho sice neurvával, ale jako velmi zábavná akční jízda letem světem určitě nezklamala a právem stojí vedle svých starších bratří, mezi kterými i nadále považuji jedničku a trojku za vrcholy série. 75%