Projekt minulost (2015)

Neurážející teen blbůstka, která tak trochu experimentuje v žánru sci-fi, i když zdaleka nedokáže obsáhnout všechny technobláboly, jako třeba v Návratu do budoucnosti. Ty se tak redukují na samotné naťuknutí a nedokáží operovat vcelku. Zato se podíváme pěkně dlouho na pořádnou MTV párty, která funguje jako dokonalá reklama na Imagine Dragons a jejich vyřvávačku Radioactive. V rámci žánru uspokojí, ale nikterak nenadchne. A found footage styl mě začíná už pěkně jebat. JInak to, jak film skončí, je vám jasné už tehdy, když si dáte dohromady scény z traileru a začnete sledovat první "časové kravinky" ústřední pětice. 55%

Sedmý syn (2014)

Epesní kundovina! Snad jen kromě podařených trikových sekvencí je v tom filmu naprosto všechno špatně. Počínaje nesympatickým hereckým obsazením (Moore je světlou vyjimkou), a konče dialogy, které napsal desetiletý nerd při svém erektivním záchvatu psaní nějaké "super" fantasy. Dáme tam draky, desetirukého muže, pantera a spoustu nadržených čarodejnic, které jen čekají, až si budou moc vložit kámen magie na svá prsa a okořeníme to kamerovými výlety odněkud z pekla. Tohle stálo sto mega? Jo, draze to jen vypadalo, ale bohužel mezi podařenými akčními scénami, trikovými sekvencemi a celkem vydařeným grafickým ztvárněním potvor se odehrával naprosto nesmyslný děj, který se navíc brutálně táhnul, jak čerstvě našlápnutá žvýkačka. 20% P.S.: Bridges odehrál další ze svých ultrahnusných postav, ve kterých debilně šišlá, a chová se jak idiot. O jeho učni to platí dvojnásob.

Aj van tů bí jůťubr (2015) (studentský film)

Co by k tomu pan Praxis řekl? Správně ujetá sranda, která boří hranice běžných studentských filmů. Baví mě hlavně vychytané kamerové záběry a celkem a lehce naturalisticky ztvárněný závěr. Tohle se povedlo :-)

Hodina pravdy - Černobyl - nultá hodina (2004) (epizoda)

Výtečné spojení hraného dokumentu s akčními scénami a skutečně reálný pohled na jednu z nejhorších katastrof v historii energetiky. 80%

Ex Machina (2014)

Aneb jak sexy robotka se všemi vyjebala, a to rovnou od podlahy a natřela prdel nejen svému fotrovi, ale i panicovi, který zjevně nevěděl, jak se správná robotka š.ká. Alicia je teda parádní kostička, a sluší jí to nejen v robotickém, ale i v jejím "přirozeném" zjevu. Popravdě jsem čekal ale něco víc, než jak se vizuálně podmanivé nízkorozpočtové scífko tvářilo v trailerech. Zdlouhavá nuda, která spojuje filozofické pseudokecy o tom, že robot nesmí ublížit člověku, a zároveň se snaží přinést až náboženskou otázku, kdo má právo žít, a jestli UI má právo na víc, než jen tupě čumět, a š.kat se svým stvořitelem. 70%

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Geniální zvrácenost na stojeden způsob! Pocta a respect Millerovi, že si dokázal prosadit vysokorozpočtovou šílenost, kdy přes ty tuny vizuálních věciček nestíháte koukat napravo ani nalevo. O Maxovi to vlastně vůbec není, hlavní roli tady hraje Furiosa aka sexy Theron, které to v krátkých vlasech sluší nejvíce. I holky štětky modelky hrály překvapivě dobře, ale titul největšího WTF získává Man Eater. Ten je prostě totálně sick. Celou tu veselou road movie vkusně doplňují úderné rytmy Junkieho XL a vy si postupně začnete říkat, jestli této veselé kopě dáte odpad nebo pět hvězd. Nic mezitím nejde dát. A to bez diskuse... 95% a rozhodně vzkazuji na Přiznání GEVO, ať se na tento film mrknou všichni milovníci zvráceností... :-))

Pád Třetí říše (2004)

Syrovým způsobem nám Hirschbiegel předkládá poslední dny, kdy se hroutila "největší" říše všech dob. Možná to vypadá, že nám chce Hitlera představit v trochu lidštějších barvách, ale to se jen tento film takto tváří. Naopak, bez příkras ukazuje, jak nevypočitatelnou zrůdou Hitler byl. Každopádně Bruno Ganz ho ztvárnil tak odzbrojujícím způsobem, že ačkoliv to jeho rozčilování mohlo působit až parodicky nebo komicky, vtipné to vážně nebylo. Prostě zahrát Hitlera - magora muselo dát Ganzovi obrovskou práci, bohužel tato práce je tak často dneska terčem nejrůznějších parody videí na téma: "Hitler se dozvěděl..." Na jednu stranu skvělé ukázky válečné akce, na stranu druhou pro mě hodně se táhnoucí děj, který místy až nepříjemně neodsýpal. Asi jsem čekal něco o trochu jinačího. 70%

Avengers: Age of Ultron (2015)

O něco slabší než jednička Avengerů. Je to sice zase strašně epické až na půdu, ale to je asi tak všechno. Ona zázračná chemie, která tak skvěle cvrlikala v předchozím díle, byla najednou tutam. Hlášek také ubylo, a pokud se nějaké vyskytly, tak vážně nebyly tak trefné a vtipné. Nicméně všechen ten akční koktejl jsem dostal v pronikavém balení, s nenápadnými pomrky na okolní děj. Komiksy jsem nečetl, tak veškeré ty další okecávačky, jako že Scarlett Wich je mnohem kulervoucí, nebo že ten nechodí s tou, ale s tamtou, mě nějak míjely. Já jsem šel na Whedona, kterého jsem sice dostal, ale ony moneyshoty se tu jaksi vytratily. A taky se vytratil Banner. Co se naopak nevytratilo, je klasický neduh sequelů - všeho víc, a to snímku dost uškodilo. Všechny postavy totiž byly díky tomu zabrány jakoby z jedoucího rychlíku. Škoda. 75% P.S.: Hrozně vtipný úvod.

Po stopách Xapatanu (1992) (pořad)

Jedna z těch slabších mutací Pevnosti Boyard. Ale v době, kdy mi bylo 10 let jsem to žral :)

Agenti S.H.I.E.L.D. (2013) (seriál)

Po pilotním dílu opatrný nadprůměr. Zatím mě scénaristé ani nenechali vydechnout a hned nás vrhli do víru událostí po New Yorku. Spousta nových postav, od správňáka Wardta až po dvojici vědeckých magorů, a samozřejmě agentka Mayová aka Ming-Na, kterou jsem si zamiloval již od Stargate Universe. Zatím největší sympaták je jasně agent Coulson, který se zázračně reinkarnoval. Pilot, který režíroval Joss Whedon se uvedl v tom nejlepším světle, uvidíme, jak to bude pokračovat. 75%