Méďa 2 (2015)

O něco horší než první díl. A to zejména proto, že jsem už věděl do čeho jdu. Hlášky se tu taky vyskytly, některé scény byly prostě totálně ujetě vtipné (spermabanka), ale jinak se spíš jednalo o místy až přes hranici překonaný hjumr. Ted chce být člověkem, já mu to žeru o něco méně, než minule. A Commic Con ruluje! 65%

Marťan (2015)

Ridley Scott je zpátky ve vrcholné formě. Ukrutná pecka, která dokáže být neskutečně zábavně velkolepá, a přitom dojemně intimní. Jedna dvouhodinová soup oupera v hlavní roli s Matem Damonem, který je prostě a jednoduše strašnej sympaťák a ještě cedí jednu cool hlášku za druhou. Spojte si dohromady Gravitaci a taky trochu Interstellar, a dostanete Marťana. Prostě skvělá rodinná zábava, která vás v dnešní uspěchané a věčně nasrané době pohladí na duši a udělá vám dobře po těle. A ještě udělá úlitbu Číně ;-) 92% P.S.: Sean Bean neumře a ještě vám prozradí malé tajemství z LOTRA ;-)

Terminator Genisys (2015)

Zlatej James Cameron a jeho legendární a nesmrtelná jednička a kultovní dvojka, kterou dodnes považuji za nejlepší akční sci-fi filmové historie. Když si vzpomenu kolik emocí, kolik akce, a kolik napětí bylo v tom jedinečném souboji T-800 proti tekutému T-1000, málem se mi chce zamáčknout slzu, a připomíná mi, že si ho zase musim pustit. Genisys pro ajfouní generaci mladejch nadrženejch nerdů, kterým tatínci povídají před spaním o tom skvělém Judgement Day, který sledovali před 25 lety je prostě jiný. Nečekejte, že byste dostali ten ucelený, děsivý svět plný terminátorů a strachu o to, že kdykoliv na vás Skynet pošle atomovku. Tady je jen spousta barevnejch blikajících světýlek, ajfounů, magnetického terminátora a kdoví jakejch sragor ještě. Zatímco akce je celkem řemeslně natočená, nemůžu se zbavit pocitu, že Taylor to zrežíroval strašně rutinně (ostatně, je to rutinér hollywoodu). CGI indičtí mágové se také příliš nepochlapili, a Arnold cedí jednu křečovitou hlášku za druhou, aby se šmarjá alespoň odvděčil starému publiku. Hlavní duo prkenné jak prkno od hajzlíků (sorry, ale Emilka Klárků si Daenerys Targeryan užívá teda o řád víc), scénář si dal evidentně dlouhou dovolenou, a ještě z vysoka kašle na diváky, protože sice nastolí spoustu otázek, ale na žádnou nedá v podstatě žádnou odpověď. Výsměch, nuda, a veškerá ta terminátí atmoška je prostě v řiti. Nikde, prostě tam neni. A za co teda vlastně ty tři hvězdičky? Za to, že jsem se vlastně nestačil nudit, protože se tam pořád něco dělo. Ale zároveň je mi smutno, takže si asi půjdu brzy pustit Terminátora 2. 55%

Špión (2015)

Extrémně ulítlá komedie, která pálí kulometné salvy břitkého humoru na sto a jedno kilo úchylné Melissy. Ta dala dohromady, spolu s Feigem, Stathamem a Lawem neuvěřitelné úchylnou společnost, ve které se rozhodně těžce parodují bondovky, Mission Imposible a kdoví jaké další špionské filmy dohromady. McCarthy vlastně nějak extra neznám, jen vím, že se objevuje v rolích různých blbek v dementních komediích. Tady mi přišla jako moc fajn, i s jejím zběsilým převlékáním. Její slovní výměny s pipinou Rose Byrne (která si svojí kravskou roli vážně užívala) byly odzbrojující. A pak ještě Statham, který byl prostě jedním slovem ulítlej. Mno, potěšilo mě to tento večír moc. 87%

Hasta la vista! (2011)

Prciprciprcičky pro hendikepované :-) Výborná sranda která i umí dojmout.

Everest (2015)

Tak jako já vám nevím. Úchvatná vizuální stránka, celkem fajn herci a ani to tolik nesmrdelo CGI, jak bych se třeba bál. Dokonce jsem místy i zapomněl dýchat, což značí kvality. Jenže přesto to k dokonalosti mělo ještě trochu daleko. Nevadí. I přesto mě to bavilo. 80%. Shlédnuto na ČSFD premiéře Cinestar Černý Most

Brána temnoty (2015)

Dneska jsem měl chuť na něco rychlého, jednoduchého a trochu strašidelného. Dostal jsem, co jsem chtěl. Šestákovou horovou limonádu pro děti z první třídy. Nicolas zase koulí očima, až jsem měl místy strach, že si je definitivně vykoulí ven. Do toho hrozně děsivě až hystericky křičí a vůbec mu to zase nežeru. Po kolikáté už? Bububarák se tentokrát nekonal, v rámci žánru jsme překvapivě běhali sem tam, po celém Ňujorku. Jinak všechna další klasická bubu klišé se konala. Vůbec jsem nepochopil některé scénaristické jinotaje, jako třeba smrt Hannah - nadřízené Nikolase, proč bylo médium spáleno zevnitř? Ehm, asi to chtělo být jen děsně děsivé, ale nijak s myšlenkou neoperovalo. Finále = smích. Jako jednohubka dobrý, ale v rámci žánru spíše podprůměr. Chjo. 40%

Země zítřka (2015)

Je to jako když máte orální sex a na penis jste si nasadil šest prezervativů a holka je oblečená do skafandru. Nebo, abych byl slušnější, jako když lížete lízátko v obalu. Celé dvě bolavé hodiny jsem se těšil, že dostanu něco z tajemného Světa zítřka, nějakou zábavnou číčovinku, kterých v tomto neobvyklém future světě je hafo. Jenže nedostal. Těch vydařených náborářských 5 minut na jeden "záběr" mě opravdu neuspokojilo. Co jsem ale dostal, byla nezajímavá dialogovka, ve které se scénář začal z celkem slušného počátku podivně rozblemcávat, až do totálně nesmyslného konce, kdy vlastně vůbec nepochopíte, co se vám tvůrci snažili sdělit. Přidejte si totálně prkneného Cloneyho spolu s okolními sidekicky, kteří byli nudní, jako uvaděči v IMAXu (no, i když těm bych možná zbytečně křivdil). Kam se poděla akce? Kam se podělo napětí? Toho všeho spolu s městem jsem si vychutnal asi tak na 10 minut všeho všudy (výtečná akce v geekovském obchodě s roztomilým pomrkáváním na fanoušky sci-fi žánru v první půlhodině byla asi akčním vyvrcholením celého filmu, což je hodně smutný). Takže si to shrňme - opravdu podařený vizuál města, kterého tu bylo jako filmového šafránu, nesmyslné blábolení o konci světa, minimum akce, nudní hrdinové. Kam ten rozpočet proboha šel???? 45%

Valkýra (2008)

Velkolepý film z dílny Bryana Singera, který si po X-Menovské sérii dopřál vysněný projekt o jednom z nejznámějších pokusů odstranit Hitlera ze scény. K tomu za zády mít celou britskou elitní hereckou smetanku, to by bylo, aby se to nepovedlo. Cruise zahrál dobře, ale osobně jsem měl raději Nighyho nebo Branagha (škoda, že se neprosadil více). Na plné hodnocení to sice nedopadlo, ale i tak jedna z nejlepších látek z druhé světové na plátně. 75%

Collateral (2004)

Chytře promyšlený, napínavě vystavený thriller z dílny Manna, který umí nejlépe. Brilantní vzájemné dialogy Cruise s Foxxem jsou střídány skvěle nasnímanými akčními sekvencemi a navíc vše podrtrhnuto zajímavou hudbou, která dodává další úroveň příběhu. Jako topku celého filmu hodnotím scénu v klubu Fever, kdy vlastně nevíte, kde co lítá a kdo koho střílí, ale zároveň vás to neskutečně baví. Jen škoda, že občas dlouhé záběry na jedoucí auta způsobily, že na začátku třetí třetiny film trochu ochladl a nedokázal udržet nastavenou laťku vysoko jako v jiných částech. 85%