• Krátkometrážní

Ty, který žiješ (2007)

slabšie síce (podľa mňa) ako Piesne z druhého poschodia, no stále silné, originálne, geniálne!

Umění lhát (2009)

veľké sklamanie... z tak sľubného a originálneho námetu sa dala vyťažiť veľmi vtipná cynická komédia a nie tento nudný romantický film, kde človeka teší len pekná garner a pár cameí... a že je to z roku 2009 a vyzerá ako z roku 1992 je tiež záhada... slabé 3

Zevlovat a prudit (2009)

...tento film je buď totálne geniálny solitér - nesmierne inteligentný psychothriller s prvkami komédie, niečo ako p.t.andersonov punch drunk love, alebo to skrátka jody hill vôbec nevyšlo... a to je aj dôvod, prečo tomu nedávam hodnotenie... asi si to musím uležať v hlave a pozrieť si to neskôr... sú tu isté elementy, ktoré sú nespochybniteľné - že nikto nezahrá tupú blondínu lepšie ako anna faris a že je to asi najlepšia rogenova rola a je totálne rozporuplná, ide z neho strach, je skvele napísaný a vymyslený: ale problém nastane, keď sa rozoberajú penisy, keď sa grcká a keď to má zrazu atribúty "rogenovskej" komédie... lebo inak 90% filmu je smutný až desivý psycho-film o jednom naozaj retardovanom agresívnym psychopatovi, ktorý je hlavný hrdina a sledujeme jeho cestu za naplnením a láskou? veľmi zaujímavý film, nenávidím a zároveň milujem, keď nejaké dielo dokáže tak zmiasť aj skúseného diváka ako som ja - nestáva sa to až tak často...

Spring Breakers (2012)

Korine - bard, hovorca a kritik MTV generácie 90-tych rokov úspešne podáva generačnú výpoveď mladých ľudí z USofA 21. storočia. Tie dialógy (meniace sa na monológy a späť, repetitívne a prázdne) - to sú úžasné a bohužiaľ pravdivé slogany tejto generácie... Veľmi zaujímavý film - aká je morálka dnešných "detí", ktoré sa nudia, chcú byť šťastné, no nevedia ako, hľadajú sa v drogách, bezduchej zábave, hlasnej hudbe, dobrodružstvách a neviazanom sexe - no nie sú schopné znášať následky. Plno skvelých scén. Telefonovanie s mamami mrazí. Scéna, ako predvádzajú Faith svoju lúpež na parkovisku pred reštauráciou je ešte desivejšia, ako samotná lúpež. Franco je coolovo slizký, totálny zmrd. Nečudujem sa Herzogovi, že má toho chlapca rád - nastavuje zrkadlo šialenstvu menom USA a robí to pestrofarebne, zadúšajúco a drzo. Čubky!

Apokalypsa v Hollywoodu (2013)

miestami trápne, miestami opakujúce sa, zo začiatku som vyslovene hľadel na tento film s odpoom (v podstate do momentu, kým nezačala apokalypsa), prišlo mi to ako "vyťahovanie sa" - ale tak pekne alibisticky zamaskované, akože "robíme si zo seba srandu"... pár fórov ušlo, no poväčšinou sa týkali vedľajších a kameo úloh - michael cera na plnej čiare vyhral tento film, potom emma watson (škoda, že jej je tam tak málo) a napoko back street boys v nebi... a pritom baruchela, franca a robinsona mám rád, rogena veľmi nemusím a hill s mcbrideom sú mi vyslovene proti srsti, čiže to je u mňa taký stred - pár fórov vyšlo, ale celé to asi vzniklo podľa mňa tak, ako je to ukázané v scéne, kedy franco s rogenom vymýšľajú sequel k pineapple express - takto zrejme vznikol nápad, scenár a napokon aj celý tento film...

Projekt X (2012)

európa v roku 2012 priniesla krutú generačnú výpoveď zo srbska v podobe filmu klip, usa zasa generačnú výpoveď na hollywoodsky štýl - projekt x by mohol byť oveľa lepším filmom (dokonca naozaj silným), keby nemal taký zmierlivý, sladký a hollywoodsky záver - v niečom je totiž revolučný, ako doťahuje formu "found footage" do bizarnej dokonalosti a zároveň vyhrocuje žáner "high school - comming out" filmov točiacich sa okolo párty a snahy mladých "looserov" zasunúť a stať sa populárnymi: toto je totiž akýsi generačný výkrik (a zároveň varovanie) o stave dnešnej mládeže: párty, ktorá prerastie do anarchie, ktorá vyzerá ako revolúcia (vodné delá, policajné eskadry, ohne, výbuchy, vrtuľníky) - a pritom decká sa chcú iba baviť - ako to úžasne pomenuje sám thomas na streche svojho domu: that´s what i needed! zároveň je to posun oproti bežným found footage filmom v tom, že tu naozaj sledujeme "pornografiu", pornografický prístup je tu na mometálne možnej maxime hollywoodskej produkcie: vyše hodiny sledujeme rôzne zábery a footag-e z párty bez deja, bez posunu, bez kauzality - iba surovú a "necenzúrovanú" divokú párty! aj keď niekedy sa človek usmeje a ostane mu "rozum stáť", tento film má bližšie k dráme než komédii (nebyť toho spomínaného nasladlého happy-endu)... zaujímavý "projekt"; v niečom je to taký predkrm pred spring breakers (a v niečom dezert po rôznych podobných chuťovkách 90-tych rokov ako party monster alebo nowhere)

Machete zabíjí (2013)

veľmi nudné - sú to len náhodné a nahodilé obrázky vyšumenej televíznej akcie... prepojené a pozerateľné len preto, že je tam nasúkaných kopec hviezd a človek ich chce v takej hovadine vidieť, no inak hrozne slabé... rodriguezovi dych dochádza už dlho, už tú iskru stratil... a už prvé mačeta toho bola dôkazom, druhá je len potvrdením

Pokrevní bratři (1999)

tento zmätený, všetko-možné bez uváženia a premyslenia bezhlavo kopírujúci uvrieskaný film bez štýlu, hlavy a päty, hlavného hrdinu, motivácií, vnútornej energie a logiky bol o čom? dafoe v parochni a šesťpištoľový connolly tomuto nepodarenému kúsku zarábajú ledva 2 hviezdičky... a potom tie záverečné titulky

Pot a krev (2013)

no konečne, bay sa po neúprosne brakových a zlých transformeroch vrátil na zem, medzi vymätených svalnatých debilov a je z toho riadne nadupaná steroidová sranda

Kick-Ass 2 (2013) odpad!

tento sequel radšej nikdy nemal vzniknúť... je to jedno veľké toporné, zmätené, chaotické a nudné kusisko filmárskeho lajna