Justice League: Warworld (2023)

Hodnocení č.9200. Ti z nás, co totálně zapoměli závěr předchozího Legionu s Karou, na to samoz. kókali jak péra. Pak jsme si sice vzpoměli, ale moc nám to ve výsledku nepomohlo. Film jest prý dle dosti čerstvého DC comicsu, který ale neznám, neb jejich produkci (až na občasné a řídké, vyjímky) už dobrých 6 let, nesleduji/nekupuji, takže nemohu posouditi, nakolik je nezáživná předloha vs. film. Ale esli to tak je ze souč. DC produkcí i na papíře, tak potěž koště. Není to průser, ale že bych z toho padal na prdel, to taky ne. Mám tak obavy, jak dopadne adaptace (které se v drtivé většině v DCAU povedly) 1 z nejzásadnějších a pro mne osobně i zároveň nejlepších DC špalků, co jsem kdy četl a hodněkráte. A která má navazovati na tento film, který je vlastně jen poněkud zbytečným prequellem k chystané adaptaci oné masivní (ve všech ohledech) knize jm. Crisis on Infinite Earths. A obávám se, že i přes to, že to má míti 2 zhruba 80min. díly,  (tato obava se později ukázala, jako lichá, co se týče počtu částí) to vzhledem k předloze, nedopadne moc dobře. Dříve jsem se mohl na animáky od WB/DC dosti spolehnouti, ale v posledních letech....no, nevím. Ale aspoň tam neumře (snad) Kara, když se jí v Tomorroverse zbavili a šoupli ji do 31.st. Nejvíce se líbila čb část a i ta westernová nebyla špatná. Prostřední s Brucem, byla naprostý průser, u kterého jsem ihned po začátku, regulérně usnul. Tento typ příbéhů/žánru totiž již od 12 let (kdy mě naprosto zbořila Asimovova Nadace, mj. jiné SF klasiky) u mě skončil na naprostém okraji zájmu. Na 2.str. to i přes to všechno, nutně nuditi nemuselo. To by se ovšem museli scénáristé o dost více, snažiti.

Řbitov zvířátek: Pokrevní linie (2023)

Jak tu píší i ostatní. Díky stopáži to zase taková tragédie není. Relativně pobaví a neurazí. Ovšem, ani nenadchne. Na to je tu příliš cítiti nezůčastněnost doslova všech, od režiséra až po skriptku a možná se u toho gurewsky nudil i ten co nosí kafe a koblihy. Ale ten se aspoň najedl. Snad. Pro mne se jedná o průměrné ´´přequápko´´ už jen díky tomu, že se jedná o prequel k verzi, kterou považuji za sračku. Což zapříčinilo lehkou animozitu k samotnému filmu. Já bych samoz. udělal prequel k 89 verzi. Nebo bych ho natočil přímo ke knize samotné. To by bylo! Takže hodnocení bych viděl mezi 2 a 3. Nejlépe tento produkt vystihuje věta... Tento film vznikl jen proto, aby existoval. P. s. Duchovny byl fakt úchylně strašidelný a dodal filmu aspoň trochu šmak.

Star Trek: Lower Decks - Caves (2023) (epizoda)

Jeskyně obecně moc nemusím, přesto jsem si tento díl velmi užil.:))) A ted vážně. Až na těhotného Rutherforda, byly všechny minihistorky opravdu záživné. Dokonce i ta v turbovýtahu. Special quest stars Vendořané z mého totál TOP dílu z TASky, u které se stále debatuje, zda je kanonická či ne. No, když pominu fakt, že já mám dávno jasno, tak díky LD, je stejně čím dál více. A to je moc dobře.

Star Trek: Short Treks - Ephraim and Dot (2019) (epizoda)

Relativně zábavná blbinka alá Lilo a Stitch, která neurazí, ale ani nenadchne. Body a palce dolů, za zmínění posr. houbičkové vesmírné sítě.

Star Trek: Short Treks - Children of Mars (2020) (epizoda)

Vykalkulovaný doják, či zajímavá ST emotivní vsuvka? To ať si každý rozhodne sám. Za mě se jedná o silně emotivní prequel k 1.s. Pikrda a zajímavého křížence mezi Outer Limits v.2.0 a K-Pax. P. s. ani se nedivím, že mi tato jednohubka příjde o dost quallitnější a zajímavější než celá 1.s. onoho Pikrda.

Star Trek: Short Treks - Holiday Party (2023) (epizoda)

Squellá řachanda u které by jste mohli přísahati, že SNW vzniklo jako anim. tv s. ze 70. let. A dojde i na nechvalně proslulé a vysoce dementní DSC. Jenže ouha, ono je v podání TASky, asi tak o 100% přijatelnější. Lépe řečeno, koukatelnější. A je fuk, že jde o zhruba minutu. Special quest star...Hemmer.  ,,Spork´´. :)

Star Trek: Short Treks - Skin a Cat (2023) (epizoda)

Tak i ST se dočkal svých Forces of Destiny. Byť jeho SW protějšek má těch dílů daleko více, což mě nepřequapuje. Jde o 3. anim. příspěvek do STU. Tady se ale jede a TO je významné, ve stylu nezapomenutelné TAS ze 70tek. A to včetně hudby. Takže by to neměl minouti žádný TOS, potažmo TAS znalec. Tento díl jest ovšem poněkud šílený a je to něco, co bych čekal spíše od LD. Ve 2.díle je velmi příjemná a sympatická pocta SNW. Které už svou kreslenou LD podobu již dostalo v 2x07. Teď už mají i TAS vzhled a sluší jim to. Další důkaz, že ten design TASky je věčný a lze ho úspěšně naroubovati např. na TNG či STVoy, jak nám ukázali machři z jutub kanálu Gazelle Automatons. Samoz., že díky šibeniční stopáži, účinek z těla rychle vyprchá. Ale zase si to můžete pustiti třebas 20x dokola. ;-) Ne, fakt by mi nevadilo, pokud by těch dílů bylo aspoň 30. Příjde mi totiž poněkud ujeté, čekati každý týden na 4minutovku, kterých je v tomto projektu jen pár.

Star Trek: Lower Decks - I Have No Bones Yet I Must Flee (2023) (epizoda)

Moopsy! Moomins meets Pokemons. Až ho uvidíte a uslyšíte, bude vás děsiti. Ale to až potom. Napřed ve vás totiž vzbudí jošťomiloučké pocítky. A až nadejte čas, tak se vše....změní. Kosti, zuby...ajajajaj. A vy též. Dokonalá pocta the Klec. Sladkobolné ´´loučení´´ s dřívějšími životy v podpalubí našich dobrých známých, včetně oplzle proslulé scény z TNG (která mi přišla jaksi podivná i při 1.shlédnutí, tehdy před asi 100 lety) která zde má takový tunning, že vám poletí sopel z nosu.;-))) TOPky: Boimlerova kajuta nad Bussardovým kollectorem (to nevymyslíš) či Ransom+Marinerová.

Star Trek: Lower Decks - Twovix (2023) (epizoda)

Twovix, Tuwix, hymbajs šůvix! Todlencto je ultimátní pocta STV a hl. jednoho z absolutně nejodpadovějšího dílu celého STVoy a možná i ST éry 87-05 obecně. Až bych řekl, že o něco lepší. Je tady Klaun. Ano, TEN Klaun z pro mě ultimátního STVoooy dílu. A vůbec. Je tady všechno. Včetně postavy z Fair Havenu a já už se nemohu dočkati, na ty infarktové komenty těch, kteří ono holo městečko nenávidí z celého mozku.;-))) P.s. proč tam hergot nebyl Vodouš?! Jsem rozezlen na nejvyšší míru.:))) P.p.s. T´Lyn rulezzz!