Kačer Kabrňák - Twin Beaks (1991) (epizoda)

Tohle jsem viděl kdysi v 90tkách na cartoon network (to byly časy) a jelikož jsem již v té době znal jistý Lynchův tv s. majstrštyk, tak jsem se chytal na 100% Užil si to na 200% A chechtal se na 300%  ;-) Dnes už to taková bžunda sice není, ale ta nostalgie a to že je to Twin Beaks (už jen ten název, checht) funguje pořád. Takže...za 4. Jestlipak to viděl Lynch? :)  ,,Krávy nejsou, čím se zdají být´´.

Vice Raid (1959)

Příjemně classická a dle mého ničím (snad krom Mamie a jejich boků) nevynikající noirovka. Ovšem za posl. 15min. bych dal nejraději 4. Je mi jasné, že to byl v té době u těchto filmů v podstatě standart, ale pouhých 70min. (i dnešní DC animáky jsou o dost delší, heh) mi prostě nestačí, zvláště, když se TO začně díti až oněch 15min. před koncem. S takto výraznou 2.pol. by 90min. verze byla možná i na plnotučné hodnocení. Též mi ten mr. narrator na kterýžto prvek obecně ve filmech z Hollywoodské zlaté éry moc nenarážím, tak trochu rozrušoval děj, ale předpokl., že to je jen o zvyku a viděti takovýchto filmů vícero, asi by mi to tak nepřišlo. Staré zlaté časy. Chlapy byly jako hory (ne jak ty dnešní duhová chcípátka) v oblecích, ženy vypadaly jako ženy a tak vůbec. Na něco takového se vždy rád podívám, abych na chvíli zapoměl na to, co vidím denně na ulicích. P. s. plakát s Mamií, nelže. Aspoň 1x ji takto uvidíte. ;-)

Star Trek: Podivné nové světy - Série 2 (2023) (série)

K 1.s. jsem sice nic nenapsal, ale k této kdysi vysoce očekávané 2.s. něco písnu. Lze ji stručně charakterizovati jako ztělesnění známého lidského gesta...1 velké krčení ramen. Není to ve stylu WTF apod. Spíše...hmm a to je jako všechno, na co jsme po výborné 1.s., rok čekali? Já osobně jsem v podstatě čekal jen na 2x02 a 2x07 a to jsem dostal na 150% takže v tomto spokojenost. Což je ale v sérii o pouhých 10 dílech dosti málo. Satanžel se opět projevila typická US dětinskost a láska ke kýčovitosti, takže jsme zde dostali něco ještě šílenějšího než pohádkový díl a to MUZIKÁL ve ST. Jak jsem již napsal v komentu k tomuto 9.dílu, tohlencto může trumfnouti jen HC porno díl. Jinak nevím. Možná loutky? Plastelína? ČB retro z 1920? To bych bral. Snad jedině Zrkadlový díl, páč psychotické verze SNW posádky s touto drsnější TOS SNW variantou, by mohly býti vskutku hodně zajímavé a měly by šanci, stanouti hrdě po boku 1x10, který zůstal svým protejškem ze 2.s. nepokořen. Snad krom posl. 15min. které jsou luxusní. Nashle za rok. Nebo kdy. Celkově už jen za 4. Na 1.s. s plnou palbou to stále i při zpětném pohledu zatím nemá. A abych se rozloučil v pochmurněironickém stylu tak dodám, že jestli tento pokles bude pokr., tak 5.s. bude zřejmě už odpad. :-/ Suma sumárum, není to průser ale 1.s. taky ne.

Star Trek: Podivné nové světy - Hegemonie (2023) (epizoda)

Hmm, aspoň že měli autoři tentokráte slušnost a dali tam rovnou titulek,  to býti pokračováno. Velký bod za jistou další TOS postavu. Jen ten přízvuk byl občas až moc silný.;-) Myslím, že ve 3.s. už chybí v podstatě jen McCoy a máme to komplet. Že by tím producenti chtěli něco říci? Začínám býti trochu rozpačitý. Bude to stále o Pikeovi a spol.? páč to nenápadné přidávání dalších classic TOS postav do SNW možná něco značí. Kdo ví.... P. s. a další bod za konečně dospělého Gorna, který byl fakt kůůůl (ty jejich babies jsou už ohraní, chce to dospěláky) a připoměl mi jeho protějšky ze ST the hra z 2013. Jak to dopadne s kpt. Batelovou...nevíme, ale za to víme, že se min. těm postavám, co jaksi mají býti v TOSce nic nemůže státi (škoda, Kaplanovou, držící se ve vesmíru za ručičky ze Spockem bych nechal Gornům jako svačinku v nanosekundě) tak jak se mám o ně bát? Otázka za milion.  Pelia perlí  ,,Byl to jeden z mých nejlepších studentů, který bohužel, dostával ty nejhorší známky´´.

Star Trek: Podivné nové světy - Podprostorová rapsodie (2023) (epizoda)

Asi takto. Pokud by to experimentálně vzniklo v rámci speciálních bonusů k BR či 4K vydání 2.s., napálil bych tomu klidně 4 a víc. Ale jako dementní rozhodnutí to vydávati za regulérní epku této opravdu slabší série vůči té první, to quitovati s povděkem opravdu nemohu. Tohle patří do Lower Decks či do DSC, aby aspoň byla ve 32.st. prdel, když už nic. Ne do SNW. To aby se člověk pomalu bál, co soudruzi z SNW, chystají do 3.s. za odpočinkové veledílo. Tvl. Měli jsme zde pohádku (ta byla paradoxně pro mě o dost zábavnější a přijatelnější v STU, než toto) pak muzikál a do 3.s. chci plnotučný (žádné soft) XXX díl. Když už experimenty, tak na plné kule. A Kurtzmane, bez polovičatostí. Jo a žádní dubléři apod. vychytávky. Všichni to budou dělati přímo na živo a před kamerou. Tak. Já vám ukáži experimenty. Takže jako úlet díl mimo regulérní sérii, 80-90% Jako plnohodnotný díl ke konci série (s tímto v hlově se ta Hegemonie bude fakt dobře vychutnávati, eslito tedy nedokáži vypnouti) 20-30% Bod za Spocka a La´an.

Star Trek: Podivné nové světy - Ztraceno v překladu (2023) (epizoda)

Konečně. Toto trvalo. Je tady díl, který byl dosti běžný v 1.s. a kterému mohu dáti v klidu víc jak 3. Rodinná debata 2 bratrů, palce nahoru. Sice mě dosti točí, že se vynaložily v podstatě zbytečné peníze do nové chlastací lokace a ne do konečně hernajs doku pro raketoplány, na který stále marně čekám. Ale zase se aspoň kluci z artového departmentu vyřádili a udělali další super 60.-70.tkové retro jako v př. jídelny. Babča Pelia vs. Una, jo. Kirk a La´an, jo. Kaplanová a Spock, NE. Aspoň se zde objevily nesmrtelné 3D šachy. P. s. asi 3min. otravné bulení nad smrtí rodiny (bů, bů, bů) této pseudoUhury můžete klidně přetočiti. O nic zásadního, nepříjdete. Jeden z prvků, který absolutně u SNW, neuznávám jako kanonický (možná tak kokotický) neb pozabíjení celé rodiny jedné z hl. TOS postav je debilní, vykalkulované, trapné a k ničemu. Ale to je mi fuk. Příští díl totiž je TEN díl. Takže, ať si tady bulí kdo chce.

Space Ghost (1966) (seriál)

The Heat Thing, Zorak, The Lizard Slavers, The Web Creature King, The Sandman, The Evil Collector, The Drone Homing Device, The Robot Master, The Iceman, Hi-Jackers, The Energy Monster, The Lure, The Cyclopeds, The Schemer, Lokar - King of the Killer Locusts, Space Sargasso, Brago, Revenge of the Spider Woman, Attack of the Saucer Crab, Space Birds, The Time Machine, Nightmare Planet, Space Armada, The Challenge, Jungle Planet, Ruler of the Rock Robots, Glasstor, The Space Ark, The Sorcerer, The Space Piranha,s The Ovens of Moltor, Transor - the Matter Mover, The Gargoyloids, The Looter,s The Meeting, Clutches of Creature King, The deadly Trap, The Molten Monsters of Moltar, Two Faces of Doom, The Final Encounter.

Star Trek: Podivné nové světy - Mezi pojídači lotosu (2023) (epizoda)

No, rozhodně zajímavější a nenudící tak, jako předešlý apendix. Ale už by to sakra chtělo více scén na lodi, ve vesmíru a samoz. tajemných nových světů. Pořád mám totiž pocit, že se ve 2.s. hodně šetří, páč se zřejmě většina rozpočtu vyplácala v 1.s. bo co. A samotný hrad mi přišel, že někdo bez mého vědomí spáchal další Temnou Věž. ;-) Aspoň jsem se zasmál při scénách na chodbách lodi, kde smutně sedí na bobku či bloumají členové posádky. Bod za tu Kaplanovou, jak se podívá na Ortegasovou a pak se otočí a bez zájmu, odejde.:)

Star Trek: Podivné nové světy - Tomorrow and Tomorrow and Tomorrow (2023) (epizoda)

Tak tady někdo hooodně ušetřil z rozpočtu. Pro záživnost by ovšem bylo třeba zkrátiti stopáž aspoň o 22min. Tohle zvládla T´Pol s Lukostřelcem za zhruba poloviční dobu. Není to vyloženě špatné, ale moc dlouhé, což u ST episod běžně nezažívám. Váhal jsem mezi 2 a 3, ale za odhalení totožnosti té paní/slečny s pistolí, tu 3. dám. A bod za ten stále fascinující TCARS. To se nikdy neokouká. Special quest star...kpt.Pike. ;-) P. s. pobavil začátek...běžný den bezpečnostního důstojníka na Enterprise.