Star Trek: Nová generace - Hotel Royale (1989) (epizoda)

1 z těch památných dílů typu the Thaw z STV, které jsem dlouho nesnášel a v době cz prem. okamžitě přemazal dalším dílem.;) Po velké pauze jsem si ho však čím dál více oblíbil až došlo na plný počet. A to už před mnoha lety. Co přesně mě na tom fascinuje nevím, ale zřejmě to bude samotné jádro a zpracování, které je alá TOS. Což bude asi ten hl. důvod.

Beginning of the End (1957)

To byla ale docela bžunda u které bych skoro nepoznal (nebo mám vskutku vysokou toleranci ohledně spešl efektů u těchto příšerkovitých filmů z let 50tých, aby taky ne, když žeru ten kultovní bublifuk z Robot Monster:) lezení po fotkách.;-) Tento filmík sice v mých kukadlech nepatří do sorty tak blbý až je to krásný (což by spadalo do campu) ale jelikož jsem se nenudil, dávám automaticky za 3. Zvuk locustních kobylek/sarančat byl zajímavý, leč po mnohočetném opakování, začne lézti poněkud na nervy. Jo a nevím, jakou verzi viděli ostatní, ale ona zde často zmiňovaná scéna (squellá, to zase jo, prý sarančátko:) se slečnou či paní, jak si údajně fénuje vlasy, tak ta tam pánové vůbec není, páč dotyčná si naopak vlasy sčesává modním dámským kartáčem. A já tak jako ten blázen koukám, kde je hergot ten fén, který tu i mister Lima opěvuje, checht. Aspoň, že vše ostatní tam skutečně jest. P.s. jak by se dnes řeklo/napsalo, za supr kůůl, považuji vychytávku v podobě telefénu přímo v autě oné fotografky. Kam se hrabou mobily. No a největší napínák je ta část, kde se vskutku za vteřinu 12, odvolává shození atomovky na Chicago. A hl. chlápek mi silně připomíná hubenou verzi Jeana Maraise.;-)

Pistolník (1956)

Silné 3.5 Zajímavý westernový experiment (v mých očích, neb nejsem velký znalec, i když jsem takových 15 filmů +/- již viděl) od rež. kterého mám rozhodně zafixovaného jako Poea.;-) U tohoto filmu původně shlédnutého kvůli Allison Hayesové, která se posléze ukázala jako dosti marginální (byť stále kočka a zde poněkud démonická) ve srovnání s hl. postavou dočasné sheriffky (Cormane, jak ti toto v 50tkách mohlo projíti? checht) a onoho desperáta, který se tu zde pusinkuje hned se dvěma ženštinami (lucky bastard) se též dá zjistiti, že nic není na 1.pohled takové, jak se zprvu jeví. Zaujaly popisky, díky kterým divák přesně ví, kolikátého je:) což taky u tohoto žánru moc často nevídám. Jen škoda, té velmi krátké stopáže (to už i dnešní DC animáky jsou delší:) takže jsem měl pocit, že se dost věcí děje až moc rychle. Ale jinak se to opravdu povedlo a zvláště pak sequence, kdy v závěru Erica a Cane provádí přestřelku na velmi osobní úrovni a přesto všechno si oba ještě stihnou (už po několikáté) vyznat lásku, což je věc, kterou si z žádného westernu nepamatuji. Nebo starostova ochranná vazba, kdy za mřížemi místního vězení, pořádá snídaně i se ženou. Taky zde zemřou postavy, u kterých bych to vyloženě nečekal a zpětně mi to (byť v komornějším měřítku) připomíná Rolanda, když vystřílí celý Tull v 1.knize z DT ságy. Pokud by se to natáhlo na 90min. a přidalo na psychologii, nevidím důvod, proč by to nemohlo míti plný počet. A mohu též pochváliti i cz dabing, který se vskutku povedl.

Moon Knight - Vyvolej oblek (2022) (epizoda)

,,Steve, co to máme sakra na sobě? Nevím. Říkala, že potřebuju oblek. Jo, ceremoniální zbroj z Chonsuova chrámu, ne kvádro plk. Sanderse´´. ;-))) Já vím, že tato postava má zřejmě býti v budoucnu součástí MCU filmů či co, ale já osobně bych ho raději nechal solo, jako tuto minisérii. A jelikož jako absolutní neználek předlohy nevím přesně, kam se to vyvrbí, jsem o to více zvědav. Je příjemné zase jednou viděti něco, u čeho člověk není (jako u ST a jiných značek či postav) zaujatý či osobně zainteresován a tudíž si prostě jen užije fajn příběh a vskutku výborné obsazení, na kterém to dle mého, stojí a padá.

Star Trek: Picard - Two of One (2022) (epizoda)

Pokud by to byli Přátelé, tak by se to jmenovalo...The One where Nothing Happens. Ta 3.hvězdice jest samoz. za Tallinn (dejte jí ten spin-off, aspoň by se tak ospravedlnila/zdůvodnila existence tohoto experimentu, stejně jako si svou zdůvodnila DSC, Pikem a spol. a pak vesele vysmahla do 32.st.) která vytáhne na konci onu ´´propisku´´ kterou jsem v min. díle, postrádal. Mínus za Spinera, který mě absolutně nebaví/nezajímá, včetně jeho dcery, který nápadně;) připomíná tu pipku z 1.s. a jehož postava je pro mě totálně k.... U Borgské quálovny jsem si konečně uvědomil, že je těžce Gigerovská a to cením. Jinak nikdo (jaký šok) tu nemá skoro co hráti (co taky chcete od scénáristek Zoufalých Manželek a MacGyvera 2020, což jsou bezesporu veledíla našeho věku, byť té 1. z nich se předchozí díl docela povedl) a dědeček hříbeček tu občas vysype nějaké to ´´moudro´´ aby jsme nezapoměli, že je to tv s. o něm a o jeho předcích, bez kterých by se zřejmě lidstvo nedostalo dodnes ani z jeskyní a mám silný dojem, že ve 3.s. udělají z Pikrda rovnou Q, který vytvoří nový vesmír, plný Picardů, nebo tak. A kdo nesnáší Juratiovou, tak po tomto díle se pro vás satanžel asi máloco změní. Mě jest celkem volná, takže nevadí. Pěveckou vložku jsem v klidu přetočil, stejně jako bezduché (jak jinak) žvásty seschlé krasavy Raffi, která měla navždy zůstati v Law & Order.

Attack of the 50 Foot Woman (1958)

Sice není velkých pochyb, že Útok 50stopých (25m.) Ohyzdností ze Simpsonů, tohle poráží spolehlivě na body, ale za ty 3 to je. Proč? Tak předně, Nancy je echt baba (a ještě má nehorázně moc peněz) a nikdy v životě nepochopím, proč se ten kretén, oni jsou zde vůbec všichni (až na Nancy a jejího sluhu) totální debilové, včetně Sherifa a toho jeho brýlatého dementa zástupce, oddělal bych je všechny a ani bych nemusel míti něco málo přes 15m, často ochmatával s tou odbarvenou rachytickou pizizubkou, která vypadala jako Chip a Dale skřížená s tou kudrlinou z Halo, Halo. Sice poněkud plytké, ale vcelku slušné manželské melodrama, které se pak ve 2.pol, překlopí na film dle Eda Wooda jr., takže mám podezření, zda na tom mistr NUDA nedělal s Juranem, který se zde marně maskuje jako Hertz (ještě že ne Juraj, bez toho T:) a asi byl celou dobu natáčení v mikrospánku, páč od rež. dosti slušné Smrtící Kudlanky či Prvních Lidí na Měsíci, bych tohle tak úplně, nečekal. Poloprůhledný (takže záběry s ním a později i s 15m. sexy babou, ewokovali duchařsky abnormální příběh) mr.Proper se squellou středověkou koženou vestou i s erbem či co, byl fajn a tak nějak vypadal staře a unaveně, což se mu nedivím. Nemůžu se rozhodnouti, která RUKA se mi líbíla více, zda ta sádrová(?) či molitanová(?). A když Nancy vyrostla, přišlo mi, že jí zesvětlaly vlasy. Též jsem rád, že se na ni očividně našly dostatečně velká prostěradla (nebo co) a vznikla z toho efektní kombinace minisukně a ´´podprsenky´´. Když to celé vydržíte a nebudete to chtíti ošulit a přetočiti to na zhruba 10min. před koncem (se kterým absolutně! nesouhlasím co se týče Nancy) dočkáte se dunivého hlasu odněkud shůry, efektního vynoření se Nancy z její vily a něco poškozovaní elektrického vedení, včetně demolice hotelu, ve kterém se tahá s tou hubenou ´´krasavou´´ ten kretén. Konec bych přepsal, dal to Arnoldovi s pořádným rozpočtem na efekty a protáhl to na 80min. To by pak byl opravdu nadprůměrný trhák a ne toto co se týče geniálně ulítlého motivu, promrhané dílko, jehož kultovnost v US chápu, ale nesouhlasím. Páč tento film není ze škatulky těch, tak blbé, až je to geniální. Jako např. Robot Monster.  P. s. plakát sice tradičně lže, ale nikoli, co se týče Nancy. Ta totiž vypadá ve filmu stejně squelle, jako na plakátu.

Star Trek: Lower Decks - Trable s diplomatem (2021) (epizoda)

Dooplery bych přál Picardovi i Janewayové. To by byla teprve ultra hlína.;-) Special quest star M3/Zelený z STTAS, i když to asi nebude přímo on:) ,,A Okona dělá DJ. Okona?! Vždyť ani nepatří do flotily!´´

Aligátor (1980)

Krokodýle, krokodýle, chodíš po dně z dlouhé chvíle. Hlava z vody, to je chyba, koukej plavat jako ryba. Bacha SPOILERy. Poctivá mňamka, u které jsem se v ranném mládí (angl. tween) dosti nudil, páč mě pochopitelně víc zajímala hl. NElidská postava, než plkání a milostné tokání. Dnes je tomu naopak. Ne, dělám si prdel. Přerostlý krokodýl byl udělán dosti efektně (scéna proražení chodníku a špacír po Chicágské noční ulici patří k TOP) a dodnes za ty předlouhé roky, jsem si jen pamatoval sequenci na svatbě, která byla sice z mého dnešného pohledu dosti dietní, leč i tak velmi efektní. Já bych ji samoz. prodloužil. Úvod z r.1968 v Pasti na Turisty byl docela úlet, ale patří k dobrému a lehce bizarnímu tónu celého filmu. O 12 let později pak sledujeme jak se z knedlovité holčičky stala již neknedlovitá a docela fešná herpetoložka (zrzka, co věděla, že zelená je prostě k jejím vlasům a očím TOP) která se v průběhu děje (jak to tak bývá ve filmech, zvláště emerických) sblíží/seznámí s det. Madisonem v podání herce o kterém dodnes nevím, zda byl nadrůměrný či podprůměrný. Hl. padouch sice dopadl po zásluze jako jeho následovník ve II, leč k mému zklamání nebyl vyloženě rozžužlán, alébrž rozezleným ocasem slisován, ve své limousíně. Jo a vadilo mi (já bych to tam rozhodně napsal) že se dívka Marisa (ona herpetoložka) v dospělém věku nikdy nedověděla, že ten její Ramón je právě TEN. Vzniklo by tak klasické pouto mezi hl. monstrem a jeho protivníkem, jak se to někdy násilně a zbytečně dělá ve filmových comicsovkách. Zde by to ovšem bylo žůžo a celý film by to posunulo na novou úchylnou úroveň. Aspoň ta její máti jí mohla prozraditi, že toho jejího jošťomilého minikrokodýlka spláchl do záchodu její papá, páč mu děsně vadily krokodýlí hovínka za košem s prádlem. Jo a a technická na závěr...zde jest Alligátor zlikvidován pomocí svazku dynamitu, což ovšem na jeho kolegu ze II už neplatilo a to včetně granátů aj. Chramst!