Devilian

Devilian

Devi Rayne

okres Ostrava

13 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 5
  • 1.8.2019  11:20
  Dark (TV seriál) (2017)
  ***

  Uf, tak tohle bylo hrozné zklamání. A přitom je to škoda. První díly mne chytly prakticky ihned, jelikož atmosféra a vizuál se tady fakt povedly. Na udičku mne to napínavým rozjezdem utáhlo taky. Co je ale ten průser? Ne jedna, ale dokonce více věcí. A výjimečně jí není uši trhající němčina. Autoři se snažili svézt na vlně temných severských detektivek, napráskat do toho již mnohokrát zmíněný Stranger Things, říznout to filozofickým plkáním jako z Donnieho Darka a zamíchali to do jednoho velkého zmateného eintopfu. První věc - s každým dalším dílem se mi stále více vybavovaly Hříchy pro pátera Knoxe a jejich desatero. Není to úplně detektivka, ale stejně... každé pravidlo porušeno, teda snad až na to s tím číňanem. Dále - je jedna věc pracovat s milionem postav v rámci osmí sérií jednoho seriálu. Druhá je pracovat s milionem postav během jediné série krátkého seriálu. A pracovat s milionem postav ve třech časových rovinách během jediné série krátkého seriálu chce nejen koule, ale taky um. A ten tu bohužel naprosto chyběl. Dost tomu podrážel nohy příšerný casting - proč? Podívejte se na jednotlivé prototypy postav - až na výjimky jsou všichni stejní. Ani za 10 dílů jsem si nebyla schopna zapamatovat, který chlap je se kterou ženskou, který starý chlap je vlastně čí otec/tchán, který kluk chodí se kterou holkou a které dítě patří ke kterým rodičům, to vše znásobeno do šíleného třívrstvého guláše. Tohle je něco, co třeba americké seriály dělají správně - viz. třeba opět Stranger things. Po prvním díle máte jasno kdo je kdo. Sice to není úplně pravdivý vzorek obyvatel malého městečka kdesi na americkém středozápadě - ale o to přece nejde. To, že je tady každý typická německá Helga nebo Hans tomu celému jen ubližuje. Nemluvě o tom, že v takto krátkém čase si s nikým ani nevytvoříte nějaký vztah, natož aby mne zajímalo, kdo brousí koho, nebo kdo v osmdesátým šestým ve škole opisoval od spolužačky. Udělalo mi to v hlavě jedině bordel. Celá náhlá akcelerace příběhu v posledních třech dílech, objevování záhadných postav, přístrojů, WTF zápletek (asi jen aby se vytvořil WOW efekt, který ale nepřišel) a absolutní nezodpovězení na mnoho otázek tomu totálně zabily veškeré naděje, které jsem tomu dávala. A obávám se, že ve druhé sérii na ně odpovězeno nebude už vůbec, jen se do už tak přeplácaného eintopfu nahážou další brambory, klobásy a sračky. Škoda, ale asi se tím už dál nebudu zabývat. U seriálu si chci odpočinout a případně se nechat udivovat, tetelit se na další díl. Neustále se ale snažit si dělat pořádek v ději a postavách (zatímco občas roluju očima k nebesům, jak strašně idiotsky něco zní nebo jak strašně dramatické se to snaží být) pro mě není úplně něco, co by byl můj šálek čaje.

  • 15.6.2019  03:37
  Beats (2019)
  ****

  The Freedom and Ecstasy. The Origins. Kdo nezažil, nepochopí.

  • 20.4.2019  23:16

  Co k tomu říct? Abych byla slušná, tak snad jen to, že toto smýšlení nemá ve světě 21. století co dělat. Hnus.

  • 17.10.2018  23:30

  A cenu za nejvíce disturbing film roku 2018 získává... Kdo jiný než Trier! Je mi úplně jasné, že záměrem nebylo nic jiného, než šokovat. A bezpochyby se mu to podařilo. Abych to uvedla na pravou míru - já mám smysl pro filmy z kategorie "what the fuck" (aka WTF movies) a to si myslím, že docela velký. A proto se mi první třetina velice líbila! Creepy gorefest, u kterého nevíte, jestli se spíše znechutit a nebo se smát, je poměrně osvěžující dilema a já si ho v této podobě dost užila. Když se nad brutální vraždou směje celé kino - pak klobouk dolů, ale v něčem to vyšlo. Zůstat tato vlna taková až do konce, pak bych nelenila a napálila tomu klidně 4*. Ale bohužel. Nastupuje nám druhá třetina, která na rozdíl od místy poměrně humorných scén servíruje drasťák, u kterého jsem tajila dech, ale ve které je to tak nějak víc a zbytečně filozoficky ukecané (má to pár dobrých myšlenek, musím uznat). Stále ne špatné, ale už to nějak nebylo ono. No a poslední třetina byl výkal, který tento film zařadil do kategorie dvouhvězdových záležitostí, které si již nikdy nepustím. Věc se má tak. Mě ani tak nešokuje nemilosrdná poprava nevinných obětí. Ani fetišistické manýry nad jejich vraždami. Ani hromada krve nebo ksicht zbroušený o chodník. Mě spíš dokáže znechutit, když si nad vlastním dílem někdo agresivně tahá předkožku, hraje si na filozofa a scénu od scény jde vidět, jak šla drogová tolerance zase o kus výše. Uff. Doteď jsem měla za to, že mě tímhle dokáže nasrat snad jen Lynch. Pravda, s panem Larsem jsem doteď měla zkušeností jen pomálu. A nejsem si úplně jistá jestli ještě chci. Vidím v nich totiž dost velkou podobnost a příliš mnoho bodů, které mě serou na obou. A přitom to začlo fakt docela hezky...

  • 26.9.2018  20:06
  Maniak (TV seriál) (2018)
  *****

  Jestli vás někdy zajímalo, jak fungují psychedelika - tady je máte v plné parádě. Rozloží vás na malé kousky tak, aby váš opětovně střízlivý pohled na věc přetavily v něco jiného, nového... a pak už nebude cesty zpátky. Bravurně příběhově navrstvená záležitost, u které jsem hýkala blahem.

  • 9.7.2018  21:51

  Jsem fandou mrazivých thrillerů a kriminálek, ať už na Jehňátka nebo Sedm bych mohla koukat pořád a pořád mi u toho pojede po chrbátu husina. Není divu, že v devadesátkách se o podobný úspěch snažila hromada filmů - navodit atmosféru u které tuhne krev v žilách a otázka, kdo je vrah, vám nedá do konce vůbec spát. Tento film byl vždycky do tohohle pytle řazen, ale byla jsem vždy trochu skeptická - a věděla jsem proč. Je to totiž poměrně dost křečovitý pokus o navázání na úspěchy už zmíněných filmů. Film plný pitomostí a nepochopitelného uvažování postav. Film, kde v klíčových momentech hl. postavy osvítí nejspíše duch svatý a oni mají případ vyřešen. Film ve kterém je zhruba taková atmosféra, kterou byste rozehnali plastovým čúrem. Nudila jsem se, nemrazilo mne, vlastně mě ani moc nezajímalo kdo je vlastně vrah. Což bych řekla, že je u tohohle žánru poměrně zásadní záležitost. Kdo se chce bát, kdo se chce zažrat, kdo chce vidět něco pořádného... ať mrkne na něco jiného.

  • 9.2.2018  20:15
  The End of the F***ing World (TV seriál) (2017)
  *****

  Naprosto dokonale rozkošné! Už od první minutky je to audiovizuálně vymazlené a ujeté tak akorát. Dobře, někdo by úplně nemusel skousnout, že je tam jednou z prvních nabalovacích hlášek správně britsky procítěné "fok off" a že je to celé vlastně jen o tom, jak někoho zabít. Že je to pubertální a pitomé? Jasně, že je. Vy jste snad byli jiní, než pitomí? Nicméně - když se někde tlačí na pilu, je to děs. Když se tady tlačí na pilu, je to jako když si ty třísky ve vašich očích vlastně užíváte. Je to přehnanost, ale přesně takovouhle odrůdu mám moc ráda. Kraťoučká lahůdka pro toho malého psychopata žijícího v každém z nás. A že je to moc krátké? Ne, je to úplně ideální. V nejlepším se má totiž přestat. A tento seriál to pochopil dokonale. Musím taky vypíchnout soundtrack... pohlazení na duši. <3

  • 30.12.2017  12:01

  Rozhodně dost jiný díl BM, ale určitě ne špatný. Vytřískat z každé epizody mermomocí nějaké ponaučení by už vážně byla trochu nuda, tak proč si to nerozředit něčím trochu zvláštním? Ač naprostý konec nás přece jen může donutit se trochu zamyslet. Co se tomu už vůbec ale nedalo upřít, je skutečně precizní filmařina. Vybudovat v epizodě seriálu atmosféru (černobílo s téměř úplnou absencí hudby), kterou by mohl závidět leckterý celovečerák? I enjoyed it.

  • 17.10.2017  09:40
  Pozemšťan (2007)
  *

  Znáte ten pocit, kdy se vám chce nějaký film vypnout už po půlhodině, ale chcete vydržet protože jednak doufáte, že to bude lepší a jednak protože nechcete hodnotit něco, co jste neviděli celé? Tohle přesně je film, který ve mě tenhle pocit probudil hodně zuřivě. Už v prvních minutách vás trefí do obličeje naprosto příšerné herecké výkony a debilní dialogy, ale budiž, možná měl někdo jen špatný den. Vždyť má ten film přece 82% a každý na něj pěje ódy (hahá, pořád jsem tak neuvěřitelně naivní). Začíná to rozhodně zajímavě a doufáte, že tam je fakt nějaké skryté poselství, něco, co vás donutí uvažovat a co vás nechá ve "wowtranzu", že úplně zapomenete na to, jak špatně zahrané to bylo. Ale jak jsem už psala dříve... nestalo se. Daleko spíš se ve vás bijou touha to vypnout a zvědavost. Nicméně jsem opravdu pokračovala dál. Jen abych se přesvědčila, že ty postavy můžou být opravdu ještě debilnější, dialogy ještě trapnější, snaha o deep filozofání pro rádobyhipíky ještě zoufalejší. Vážně tohle někoho dojalo? Jak už tady někdo psal, jednoho Forresta Gumpa jsme tady už měli. Jak naprosto neuvěřitelné, že se tenhle jediný člověk setkal s tak významnými osobnostmi napříč historií a jednou z nich sám dokonce byl! To je tak skvěle napsané! /sarkasmus off/ Původně jsem tomu chtěla dát 2* za snahu, ale ten konec mě přesvědčil o tom, že je to obyčejná sračka. Už dlouho mi u filmu nebylo tak trapně. Ale když už nic, tak už si to po letech konečně můžu odškrtnout ze seznamu. Uf. Ale stejně se s tím spoleháním na dobré hodnocení filmu nepoučím, co?

  • 22.5.2017  10:15

  Bylo mi 11, když mě maminka varovala, že Vetřelec není pro malé děti a že se budu bát. A ještě ten rok jsem si pod stromeček přála sběratelskou edicii Alien Quadrilogy. O nějaká ta léta později jsem byla velmi skeptická k filmu Prometheus a vyhýbala se mu - až do doby, kdy do kin mířil právě navazující Covenant. Bylo potřeba dohnat to. A moje obavy se naplnily - Prometheus byl velmi špatný. Vkládala jsem trochu nadějí do toho, že tentokrát se Scott i scénáristi ponaučili a i recenze vypadaly nadějně - "je to lepší než Prometheus". Je? Ne, není, vůbec ne. Ani blbou náhodou. Jde přinejmenším o stejně stupidní kousek. Jasně, očekávat tolik let po Alien/s něco co se tomu přiblíží by byla zatraceně velká naivita a ani jsem něco takového neočekávala, ale stejně tak jsem neočekávala toto plivnutí do ksichtu. *POSSIBLE SPOILERS* Další film s hromadou zbytečných postav, u kterých ani netušíte, jak se jmenují, nemají žádnou osobnost a absolutně vám na nich nezáleží? Check. Postavy, které se v hlubokém vesmíru budou chovat jako naprostí retardi a ZASE A ZNOVU si na cizí a naprosto neprobádanou planetu nevezmou žádný skafandr/přilbu? Check. Objeví se starobylé město nějaké civilizace a hromady mrtvol původních obyvatel, ale ani jednou jedinkrát se nad tím nikdo nepozastaví!? (whooooah, objevili jsme mimozemskou civilizaci!!!) Check. Idea toho, že je xenomorph zvrácená stavebnice pološíleného androida... budiž, ale co mělo sakra znamenat to, že z nich má cvičené opičky? Co měl být sakra ten komický chestburster? Měla jsem sto chutí v tom kině laugh-burstnout já. Vetřelec, který se stačí v hostiteli uchytit během asi 3 sekund, co ho má někdo na obličeji a dále vyroste v plně dospělou bestii asi během 5 minut? Hromady scén u kterých mi obočí cukalo a lítalo nahoru jako splašené jojo pro jistotu ani nekomentuji. Velký plot twist se nekonal, protože byl zkrátka až příliš předvídatelný. Proč to děláš Ridley? Máš to zapotřebí? Stejně jako je vážně zapotřebí plánovat další díly téhle epické sračky? Technicky je to skvělý film, ale to je asi tak nějak všechno. A když si u filmu odnesete jen negativa, je něco fakt špatně. Ulehčovat si práci tím, že jediným hybatelem příběhu je stupidita postav, je neskutečná lenost a já přesně takovéhle filmy ráda nemám. Bohužel.

  • 9.4.2017  20:37
  Proč? 13x proto (TV seriál) (2017)
  *****

  Protože někteří lidé, kteří se tváří jako vaši kamarádi, opravdu nejsou vaši kamarádi... I can relate. :) Perfect, 10/10, rozhodně jeden z nejlepších moderních seriálů, jaké jsem kdy viděla. Pokud se vám líbilo Life is Strange a nebo Perks of being a Wallflower, tohle je jasná volba.

  • 19.11.2015  13:35
  Chlapectví (2014)
  ***

  Rozhodně jeden z nejdelších a nejvíc "o ničem" filmů, které jsem kdy viděla. Téměř 3 hodiny prázdné útržkovité nudy. Dávám 3*, 2 jsou za snahu a ta jedna za opravdovou unikátnost v délce natáčení se stejnými herci. To bylo ale asi tak nějak všechno, co na tomhle filmu bylo zajímavé.

  • 31.8.2015  23:10
  Mr. Robot (TV seriál) (2015)
  **

  Pilot byl perfektní. Tak dobrý, že mě, zatvrzelého nekoukače na takovéhle seriály "na pokračování" (čestnou výjimkou budiž snad jen Breaking Bad) donutil začít! A to už je co říct. Druhý díl? Super! Třetí - hodně dobrý. Čtvrtý fajn... pátý, šestý... eh... wait, what? Splácaný guláš, ve kterém autoři nevěděli jak slepit dobré zápletky, postavy jsou chaotické a objevujou se v ději totálně random, situace vycucané z prstu, nic není pořádně osvětleno nebo mi nějak zvlášť nezapadá do děje (abych si o díl později řekla takové to - "Jooo tak protooo! To bylo hodně dobře promyšlený!"), plno věcí se smetlo pod koberec a už se k nim nikdo nevrací, všechno se to snaží kamuflovat pod "roušku záhadnosti" a nepůsobí to ani tajuplně, ani tak, že by to ve mě budilo zvědavost, jen mě to časem začalo srát. Kdyby se to drželo stylu úvodního dílů, bylo by to parádní, ale takhle mi to nepřijde jako nic jiného, než špatná změť dobrých nápadů, která není ve finále nic jiného, než jakýkoliv jiný moderní seroš - a ty mě těžce nebaví. Bohužel, nenadchlo, už se ani netěším na nové epizody...

  • 18.6.2015  23:33
  Forbidden Society: Criminal (hudební videoklip) (2014)
  ***

  Track je super, Jindra je boží, ale klip na mě moc dojem neudělal... dunno.

  • 18.6.2015  23:29

  Kůl, takže... Po letech jsem se k tomuhle konečně dostala a řekněme, že jsem se i trefila do naprosto přesné nálady, kdy si takovéhle věci můžu užít, tak jak si je užít chci a jak užívány být mají. Z úvodních titulků mi málem upadly oči a explodovala hlava, ale to se záhy změnilo v barevné "uíííí", které jsem si užívala plnými doušky. Ne, tripa jsem ještě nikdy neměla (povšimněte si prosím použití slova "ještě"), ale mám už díky tomuhle zhruba představu, jak to asi bude vypadat. Vizuál je prostě řvoucí orgasmus, který proměnil moji černou depku v ultrablikavou a barvenou kaleidoskopickou depku, která mi najednou prýštila snad z každého póru na mém těle. A bylo to tak melancholicky boží! Docela jsem se ale děsila stopáže... a jak jsem po čase zjistila - oprávněně. První půlka, ač je to neskutečně utahaný a pomalý film (ale tak strašně příjemně, meditativně, tak jak to mám ráda), uběhla krásně protože se pořád děje to "něco". BOOM, stopáž přeleze půlku a přichází facka v podobě toho, že se to řítí do úplných píčovin. Proč mají filmaři vždycky tu zvrácenou potřebu vytvářet postavy, které jsou tak neskutečně annoying, na facku, zbytečné a přejete si, aby chcíply? A pak nás ještě dojímat jejich problémečky? Feťácká hnusná zarostlá zrzavá kurva a mě má její psychedelická story nějak zasáhnout? ANI-HOVNO. Přála jsem si, aby ta uvřeštěná čuba roztáhla křidýlka a rozlítla se z toho svítivýho balkonku, když chtěla tak strašně umřít. No, nestalo se. Bohužel. Režisér má taky nějakou zajímavou fixaci na maminku, protože mě ty všudypřítomné záběry na vykukující kozy, bobry a kojící maminy fakt nerajcovaly. Když jsem si ale myslela, že přijde snad nějaký fajn konec, tak muselo přijít tak neskutečně awkward honimírovské finále a tripová peepshow? Jo, super, vizuál byl awesome as fug, ale... why... just WHY? Kdyby to bylo na mě, usekla bych ten film v půlce a zbytek hodila do koše. Nikomu by to nechybělo. Bylo by to na 4,5/5, takhle jen na 3/5. Ne, vážně - přišli byste o něco? Nemyslím si...

  • 13.6.2015  16:49

  No asi takhle. Nápad na tak dokonalý psycho-gorefest mě naprosto odzbrojil, protože něco takového se jen tak nevidí. Moje sadistická stránka se tetelila zvráceným blahem. Kdyby se to drželo v určitých hranicích a autor trochu přemýšlel (a za těch 10 let si myslím, že mohl nějaké věci oproti dřívějšku domyslet), tak bych to považovala za jednu z top věcí v žánru thrilleru. ALE. Dokážu naprosto přesně vytyčit body, které byly vyloženě stupidní a nedomyšlené. Proč se vlastně nikdo nijak zvlášť nebránil i když bylo vlastně tolik příležitostí? Proč některé postavy jednaly jako dementi!? Proč ten konec režisér tak neuvěřitelně podělal? A takového potenciálu to mělo. V některých momentech to ždímalo duši i ze mě, ale finále... meh.

  • 28.7.2014  23:45
  Žralokonádo (TV film) (2013)
  odpad!

  Naprosto nejgeniálnější sračka ever!!!

  • 23.7.2014  23:38
  Prostřeno! (TV pořad) (2010)
  ***

  Hodnotím čistě jen ten masochistický požitek z toho, když sleduju epizody plné dementů a gastronomických prasat.

  • 8.4.2014  12:57
  Vosy útočí (TV film) (2005)
  odpad!

  Ale jako komedie dokonalý.

  • 6.4.2014  18:28
  Jezero 2 (TV film) (2007)
  *

  Jednu * za "Where is Amad?". :D

  • 26.3.2014  23:01

  Co jsem čekala? Co jsem si od toho sakra slibovala? Nesnáším novodobý horory pro jejich totální nezajímavost, nesympatičnost postav, brutální neoriginalitu, nudnost a nechtěnou vtipnost. Duchařina s tak výborným hodnocením? Samá pozitiva? "No herdek, jestli mě nepřesvědčí tohle, tak už asi nic", řekla jsem si. Ba-dum-tss! Nuda, nezajímavá rodinka, nezajímaví křesťanští lovci duchů, stokrát omílaná klišé, nulový strach, nulové lekačky, 100%ní předvídatelnost. Takže vlastně stejný (skoro) odpad, jako bžiliónjarda naprosto těch stejných "hororů". Ty dvě hvězdy jsou za to, že 1) je to zpracované kvalitně (jako jeden z mála) a 2) mi při sledování nebylo až tak extratrapně, jako u jiných. Proč to má 4 nebo dokonce 5* je mi opravdu, ale opravdu záhadou... ještě větší, než nějací duchové.

  • 23.3.2014  16:59
  Tantra (2010)
  *

  Vrchol sluníčkové hippies stupidity, trapnosti, nechutnosti a sektářství. Dozvědět se něco o tantře? Klidně. Tady se to ale nedozvíte. Jen budete koukat na to, jak se po sobě platí upocení, tlustí, chlupatí, oškliví lidé a blábolí při tom něco o lásce, životu, kráse, roztočených čakrách a slunci v duši...

  • 24.2.2014  12:18
  Perníkový táta (TV seriál) (2008)
  *****

  Whoah! Nikdy jsem tedy nebyla zrovna fanoušek klasických seriálů, kde musíte dávat pozor, co se v kterém díle děje, aby vám náhodou něco neušlo (proto jsem vždy oceňovala kouzlo sitcomů, kde je to úplně fuk, že na chvíli zalomím). A k tomuto jsem se nechala de facto ukecat. A nelituju! Nikdy jsem nezažila, aby byly postavy tak dokonale zpracované a příběh tak zamotaný a nepředvídatelný. Ač se dotýká fakt těžkých témat jako je rakovina, drogy, vraždy a násilí, tak je to zároveň podáváno s takovou lehkostí a občas i černočerným humorem a absurdností, že se u toho můžu uhýkat smíchy. Jsem sice zatím u 2. série, ale pevně věřím, že to může být už jen a jen lepší - a 6 hvězd tady bohužel není. //Skončeno. It's all over. Každý díl, každou minutu jsem bla napnutá jak kšandy, což se mi snad ještě nikdy nestalo. Ne-sku-teč-né.

  • 24.2.2014  11:08

  Ano, ano, ano! Nečekejte hustěkrutopřísnou vampire jízdu alá Underworld ani rádobyromantickou sračičku Twilight (jako někteří diskutéři zde). Tohle je úplně, úplně jiné. Pomalé, depresivní, hypnotické... Jarmusch prostě netočí rozjeté popcorňáky. Medituje. Tohle pro mě byl podobný zážitek jako u Mrtvého muže, hypnóza byla srovnatelná, ale tady ještě lepší, hlubší... A bonus? Nádherná Tilda Swinton a ještě hezčí Tom Hiddleston. Nějak se ho nemůžu nabažit... Nechtěl by mě taky zakousnout? Mmmm....

  • 12.1.2013  12:35

  Aaaah! Tarantino did it again! Od začátku do konce je to slušná jízda, ve které si Tarantino evidentně potřeboval po letech opět vykompenzovat nedostatek krve ve svých filmech. Nasmála jsem se, ty (skoro) 3 hodiny mě to bavilo, Christoph Waltz je bezkonkurenční (!!!) a i kombinace westernu s moderní hudbou funguje. A víte co? Pro mě nejlepší Tarantinův film od Pulp Fiction - a to i ostatní se mi velice líbily!

  • 31.10.2012  16:48
  Equilibrium (2002)
  ***

  Nápad výborný, avšak až přespříliš okopírovaný ze spousty jiných filmů a knih - nicméně to by nebylo úplně na škodu, tyhle věci mám v oblibě. Hodně se mi líbí celkové zpracování filmu, ale místy mi přišlo, že si chce moc hrát na Matrix, některá místa mi přišla zase docela zbytečná a finální "plastická operace" na mě působila WTF dojmem... Film pro mě zatím docela rozporuplný. Asi by to chtělo vidět jej znovu. Nicméně už teď je mi jasné, že 1984 či THX-1338 nepřekoná ANI NÁHODOU.

  • 25.7.2012  11:48

  WTF. To. Bylo. Epické. A. Neskutečné. Holy. Shit. To chci a MUSÍM vidět pod vlivem nebeských koláčků.

  • 13.6.2012  20:32
  VALL-I (2008)
  *****

  V posledních letech nebyly pixarovky mým šálkem čaje (většinou), ale tohle mi vyrazilo dech. Prostinké, ale o to účinnější. Ano, slzička ukápla.

  • 2.6.2012  22:17

  Přijdu si, že jsem divná, ale OPRAVDU je ten 8. nej film a 92% myšleno vážně? Tohle je podle mě typický příklad filmu, který je postaven čistě na tom uměle dojmout a hlavně je důležité ho šíleně přehypovat. Neříkám, že byl špatný. Bavil mě, byl fajn, pohoda. Ale to je vše. Není tady nic, co bychom v hromadě jiných filmů předtím neviděli. Proto se ptám znovu - OPRAVDU?

  • 2.6.2012  17:39

  Nolan mě svými filmy zatím nikdy nezklamal a po hlavuzamotávajícím Mementu je tady další scénáristicky výborné dílko, které se určitě zařadí mezi ty mé oblíbené.

<< předchozí 1 2 3 4 5