• Krátkometrážní

Rychle a zběsile: Tokijská jízda (2006)

K tomuto filmu jsem nepřistupoval z nechutí. Nechal jsem tomu volný průběh. A copak z toho vzniklo? Užil jsem si ho? Nudil mě? Vše vezmu hezky popořadě. Popravdě mě film ničím zvláště nezaujal. Nemohu opěvovat žádnou jeho část. A to nepovažuji za špatně. Vskutku jsem se bavil, to nemohu popřít. Budou se mi hledat snáze věci, které tvůrci nezvládli než ty co provedli dobře. Těch bohužel moc není. Nejdříve, co mi vadilo: Kamera se někdy až moc klepala a při akčních pasážích bylo příliš střihů. To je vše co mi zážitek z filmu nejvíce kazilo. Hudba byla v pohodě. Žádnou skladbu si rozhodně nevyhledám a samostatně si nepustím. Příběh nebyl praštění...Doporučoval bych u tohoto filmu vypnout. Není to umělecký film a ani se tak nechová. Nečekejte od něho něco světoborného. Dávám rychlých 5/10!

Tenkrát na Západě (1968)

Začnu netradičně. Jednoho dne jsem večeřel chleba s máslem pokrytý čtyřmi kolečky salámu vysočina. Pochutnával jsem si velice . Zapíjel jsem chléb minerálkou. Před mým zrakem právě probíhaly večerní zprávy . Skladatel Ennio Marricone skonal. Nechť mu je země lehká. Neznal jsem ho a neslyšel jsem žádný kousek z jeho nádherné muziky. Právě dnes jsem poznal část jeho díla při zhlédnutí snímku Once Upon A Time In The West. Líbil se mi. Vytkl bych jen poměrně pomalý začátek, při kterém jsem si rozmýšlel jestli si nepustím něco jiného. Celý film je pozvolný- nemusí se každému líbit. A co bych naopak vyzdvihl? Spoustu věcí. Třeba kameru. Byla velmi netradiční.Často se neklepala, za což jsem rád. Zachycení atmosféry divokého západu tvůrcům vyšlo. Tedy si myslím. Nejsem žádný historik, nemohu skutečně posoudit. A hudba mě naprosto uchvátila. Tento filmový počin si ode mě odnáší zasloužených 8.7/10

Truman Show (1998)

Vskutku skvělý film. Jim Carrey v hlavní roli exceloval. Jiné herce v tomto snímku rozhodně nechci zahazovat. Taky si vedli na výbornou.. Kamera byla na dobré úrovni. Soundtrack musím také pochválit! Možná závěr filmu byl až příliš otevřený. Ocenil bych delší epilog. Ale rozhodně doporučuji ke zhlédnutí! HODNOCENÍ: "výborný"

Nespoutané duše (2018) odpad!

Dlouho jsem neviděl film, který by byl tak špatný. Po zhlédnutí filmu jsem ani pořádně nachapal o čem vlastně je..Strasne nezajímavé postavy. Hercům bych nevěřil ani kdyby předváděli, že mají průjem. Kamera se v některých scénách zbytečně hodně třásla. Ach.. Zkrátka film, na který po dopsani tohoto komentáře zapomenu a to velice rád. Doporučuji všem se tomuto filmu obloukem vyhnout! HODNOCENÍ: "nekoukatelne"

Papírový dům (Netflix verze) - Série 4 (2020) (série)

Třetí série docela ušla. Těšil jsem se na další. Nastal den s velkým D a já se mohl znovu vrátit do "Banco de Espaňa" pomocí nové série La Casa De Papel. Za celý den jsem jsem zhlédl všech osm dílů. Nelituji toho. Byla to jízda! Od začátku do konce. Jeden zvrat za druhým. Seděl jsem pevně v křesle a ani se nehýbal. Mé oči hleděli na obrazovku s rozlišením FULL HD do té doby něž se zobrazili poslední titulky. (Samozřejmě v této větě přeháním. Došel jsem si asi šestkrát na záchod,snídal jsem jsem cereálie s plnotučným mlékem, poobědval jsem s rodinou, večeřel jsem chleba s máslem se salámem vysočinou a vychutnal si nealkoholické světlé pivo Birell . Spoustu dalších činností jsem vykonal při koukání na toto osmi-dílné pokračování... Přece tady vše nebudu vypisovat....Jste tady přece kvůli něčemu jinému, ne?) Takže. Doporučil bych novou sérii? Ano, rozhodně. P*sr*li do autoři? ***** ne! Vytkl bych něco? Jen to, že to bylo moc krátké a já závislák bych klidně ještě pár hodin koukal. Nemohl bych přestat. Tak možná je dobře, že není více dílů. Zatím... No sami uvidíte na konci. Co se stane. HODNOCENÍ: ,,výborný"

Zaklínač (2019) (seriál)

Na tenhle seriál jsem se těšil. Opravdu hodně.. Pak jsem viděl pár trailerů a moje očekávání se snižovalo. Poté nastal den, kdy jsem zhlédl tento seriál. No.. Mohlo to dopadnout hůř. Jak začít. Asi pozitivy. Henrymu Cavilovi sedí role geralta. Yenner taky ujde a ciri také. Herecké výkony jsou v pohodě jakž takž. A ještě možná vizuální efekty. Ta striga byla fakt "hezká". A to je asi vše.. Teď se přesunu k negativům. Nechronologický příběh. Kdybych nečetl knížky alespoň dvakrát tak bych nechápal co se děje. Jednom díle se něco.. Nebudu radši spoilerovat. Naprosto odporná šestá epizoda. Tento seriál mě spíš zklamal než potěšil. Nedoporučuji vám jeho zhlédnutí. Udělují známku 5/10. A to jsem hodně hodnej.

Pół Wieku Poezji Później (2019)

Od fanów dla fanów. Výborný fanouškovský počin se skvělou atmosférou, kostými...Jen vizuální efekty nejsou nějak bravůrně odvedené ale kdo by to čekal? Rozhodně tento snímek mě více potěšil než splacaný seriál od netflixu. Dávám 8/10.

Láska nebeská (2003)

Milý čtenáři tohoto komentáře, musím ti povědět, co si myslím o filmu Láska nebeská (já ten film budu nazývat love actually protože rád používám názvy v původním znění..) Byl štědrý den a já nevěděl co si mám pustit. Prohlížel jsem si Netflix. Nemohl jsem se rozhodnout. Měl jsem dva kandidáty na výhru. Scarface nebo Love Acutally. Vskutku velmi těžké rozhodnutí. Rozhodl jsem pro druhou možnost. Protože scarface jsem už viděl tolikrát a myslím si, že z filmu love actually stříká více vánoční atmosféry, než z již zmiňovaného filmu scarface. Tak jsem si ten snímek pustil. A musím říct, že docela v pohodě. Není to rozhodně žádný velkofilm plný emocí a hereckých výkonu vhodných na Oscara.. Ale kdo by to čekal? Vskutnu příjemný film, který jsem si užil. Nenudil jsem se. Jenže některé části byly, řekněme, nevhodné ale.. Doporučuji ti to zhlédnout milý čtenáři, určitě se budeš bavit! Davám tomu filmu tak 6,67689 /10.

Perníkový táta (2008) (seriál)

Psal se rok 2019. V půl desáté odpoledne. Hledal jsem už tři minuty. Byl jsem v koncích. Nevěděl co si mám na netflixu pustit. Dostal jsem strach. Možná půjdu spát aniž bych si něco pustil. Zrychlil se mi tep. Začalo mi busit srdce jako o závod. Zcela jsem nevnímal okolí, vnimal jsem jen obrazovku. . A nejednou se přede mnou objevila nabítka na zhlédnutí seriálu brejkink béd. Ihned mě to zaujalo. Slyšel jsem spoustu pozitivních recenzi o tomto seriálu. Určitě bude skvělý.. Už jsem nemohl riskovat beznadějně hledání z kterého bych se určitě zbláznil.. Hned poté jsem se ponořil do Perníkového táty. Nemám slov. Vážně nemám! Tento seroš bych zkrátka vynikající. Od začátku do konce. Na co bych ho vychvaloval v třiceti větách když by tě to stejně milý čtenáři nebavilo . Víš co? Prostě si ten seriál jsi pustit. Je vynikající. Určitě se ti bude líbit. Slibuji! Možná.. Dávam plný počet všeho co mám.

Záhadná bouře (2018)

Zhlédnutí tohoto snímku jsem dlouho odkládál. Neocekaval jsem že by mě mohl bavit ale nakonec.. Dobře natočený film. Velmi napínavý příběh, který vás nenechá vydechnout. Skvělé herecké výkony a tak dále. Rozhodně jsem se nenudil. Doporučuji ke zhlédnutí! 🔪7/10🏥