• Krátkometrážní

Troja (2004)

V první polovině hodně sympatická demontáž mýtu o Trojské válce. Čím víc má ale Bana interaktovat a měnit postavy okolo sebe, tím více se scenář vrací do původních kolejí. Odysseus, Achilleus a Priamos jsou zajímavé postavy. Orlando je v tom nevinně. A ta jedna větší bitka má drajv, to samé se dá říct o souboji Pitta s Banou. Není to tak špatný film jak by se mohlo zdát.

Život pod vodou (2004)

Červený čapky, frenetický přestřelky a kamera z ruky mi vrátily víru v to, že Wes Anderson se sice aktuálně (Grandhotel) zasekl na svém přestylizování, ale do budoucna se třeba zase pohne někam dále a bude to zase strašně super.

Jedna ruka netleská (2003)

Nedokoukáno.. // 7.8.2015 - dokoukáno...a bylo to ještě horší tyvole.

Lenssen & spol. (2003) (seriál)

Jen málo zasvěcených pochopili skrytého genia Lenssenovi paruky a pěstěného kníra. Katja Hassenbergová a Mark Bloomberg jakožto stále nervozní, ale velmi kvalitní vyšetřovatelé se ženou od případu k případu s nezdolnou snahou německého ovčáka. Komentátor revidující současné dění, politicky nekorektní mluva a plno gay vztahů, nebezpečných psů a otevírání dveří sponkou jsou dnes již GOLD recepty na moderní kriminálku. Nejlepší hlášky: "Ještě, že má toho psa na klíně, mohl by nás pokousat" (Mark Bloomberg schovaný za rohem (!) v Gay Clubu, pozoruje, že jeden podezřelý gay chová na klíně čivavu ; "Tady je koncentrace zla!" (Komentátor reflektuje halloweenskou párty v německém gay clubu) ; "Vyšetřovatelé jsou nervozní!" (Komentátor reflektuje pocity zkušených vyšetřovatelů kdykoliv jsou nervozní) ; "Je vrahem opravdu X Y?" (Komentátor) ; "Jdou do zadu na jedno číslo, půjdu to prověřit!" Mark Bloomberg)

Liga výjimečných (2003)

Tak tragické, že mě rázem donutilo stáhnout komiks abych si spravil chuť. :)

Master & Commander: Odvrácená strana světa (2003)

Weir není člověk, který by se bez přestání hnal za svým cílem jak Jack Aubrey (R.Crow). Naopak svůj film vede pomalu spíše klidnými vodami, kdy Surprise více ohrožuje chod posádky než nástrahy oceánu. Kdyby závěrečná bitva neměla příchuť, opravdu to musíme zkoncovat bitvou, tak snad i na těch 5*.

Matrix Reloaded (2003)

Po zhruba 4. shlédnutí: Je zajímavé, jak se nám s běžícím časem Reloaded mění. Některé triky už prošedivěly, střih nepůsobí tak kompaktně a bojové laskominy se časem zajedli s tím, že další baletní bojování už trochu hraničí s nudou. Přesto ještě něco zůstává. A je to dost silné, aby to udrželo laťku čtyř hvězd.

Mrtví jako já (2003) (seriál)

Tohle je taková nuda, že to asi nebaví ani jednoho herce...aspoň se tak všichni tváří. Naprosto nesmyslná editace jednotlivých dílů a nulová energie.

Gangy New Yorku (2002)

Pro Martyho se určitě jednalo o srdeční záležitost tohle natočit. Pro mně je srdcovka se na to dívat. Užívat si velké i malé detaily. Obrodit se ve špíně a utrpení. Velký město, velký režisér. Zvyšuju na 5*