• Krátkometrážní

Kožené slunce (2002) (TV film)

Kachyňa je rutinér bez ambicí a bez prostředků. Smutně abdikující na cokoliv filmového, takže tahle televizní inscenace chvíli krásně ukazuje vesnický fotbal a chvíli bolestně ničí přehráváním a hrubými záplatami.

Minority Report (2002)

Stevene! Takhle zbytečně překombinovanej závěr...to teda neděkuju. Přitom některé věci jsou úžasné, vidiny budoucnosti žhavé a sžíravé a Kaminskiho kamera taková jakou ji máš rád. Od režiséra E.T. :) // Hm, proč si nemůžu vzpomenout, že jsem z toho byl kdysi nadšený? Ze 4 starz na 2 hvězdy a velké peklo za naivnost/hloupost plotu. Dobrá sekvence hlavně okolo středu s operací nových očí a následné šťáry, zbytek....mhmmhmmh

Stroj času (2002)

Jednu za úvodní atmosféru zasněženého New Yorku předminulého století. Ale zbytek? Nuda a blbost k uzoufání..

Telefonní budka (2002)

K dokonalosti stačí jen jeden takový malý...více než méně geniální nápad a telefoní budka. Do ní je třeba nacpat geniálního irského šviháka a odklopit jej nervozně vypadajícím Forestem Whitakerem a přikukovat Katie. Pak ať kameraman vytvoří klaustrofobický pocit nonstop voyerismu a scenář si dobře pohraje s každým slovíčkem a detailem.

Úkryt (2002)

To bylo zase drama...teda, spíše nebylo, protože už dopředu všichni ví, že Fincher na pohodu udělá z jakéhokoliv filmu velkou parádu. A tak si mohl i zašpásovat se svobodomyslnou kamerou, nechat Letovi udělat cool copánky a Foresta zase jednou předvést velký humanistický výkon. A všichni byli spokojeni. A ty co nebyli, byli taky, protože Kristin Stewart dostala pořádnou mordu do obličeje. Takže se jí pomstili za Stmívání ještě dříve, než za něj mohla.

Černý jestřáb sestřelen (2001)

Když chce Ridley Scott točit válku bude to hutné...hodně. Když chce Ridley Scott zachytit hrdinství svých spoluobčanů bude to dojemné..a ne otravné patosem. Byl jsem rád, když si McKnight přifrčel v čele kolony a rozkázal vytvořit obranný perimetr okolo trosek prvního jestřába. Přál jsem to těm klukům, ať se konečně dostanou ze Somálského pekla. Nejlepší válečný film od Ryana a dost dobře nejlepší válečný film třetího tisíciletí so far.

Jay a mlčenlivý Bob vrací úder (2001)

Smith je jako marihuana, kterou tak rád prokládá svoje snímky. Skvělá, ale ne od začátku a přinutí vás k návratu do jeho universa častěji než nějákou půlnoční tv premiérou v rámci alternativního klubu. Skvělá camea Afflecka (OMG, BESTOF!), prcičkářů a hlavně Dawsona! Neuvěřitelné gagy a pomrknutí. Nemůžu být ani neuctivý, protože pak by přijel Kevin Smith a rozbil mě. Checkuje přeci internet.... :)