Match Point - Hra osudu (2005)

Jonathan Rhys Meyers podal excelentní herecký výkon. Ikdyž se něco dalo předvídat, tak tu byly i překvapení, které bych nečekal. Dobrá zápletka a napínavé drama až do konce.

Casino Royale (2006)

To čeho jsem se obával bylo zažehnáno. Craig se mi stal sympatickým! Ve prospěch možná hrála i zcela jiná atmosféra narozdíl od Brosnanovek tu bylo téma poněkud vážnější a pohádkovosti dost ubylo. Je dobré po dlouhé době vidět zase jinou bondovku, než na kterou jsme léta zvyklí. Spíše než akční přestřelka je to špionážní a napínavé. Dokonce si myslím, že Craig zahrál opravdu dobře, ačkoliv - je to jiný bond!

Hooligans (2004)

Tak jako filmy o skinech mají vítěze (Kult Hákového Kříže) tak filmu o Hooligans mají toho svého. Není to ale případ Football Factory, ač jsem se sám sobě divil. Za lepší a poutavější snímek považuju Hooligans s Frodem Pytlíkem. Prostředí a herci tu pro mě nejsou vůbec atraktivní a až na konci filmu se začne trochu něco dít. Čekal jsem daleko více...

Wrestler (2008)

Wrestler je pro mě jako velký filmový návrat. Odvážil bych si říct, že dosahuje kvalit Rockyho. Rourke byl ve své roli úchvatný a já zápasy a životní situace prožíval s ním po celý film. Atmosféra snímku strhující, kamera přinejmenším zajímavá a film velmi poutavě vypráví - téměř dokumentaristicky. Wrestler vás provází klíčovými momenty života Randy THE RAM Robinsona. Film není jenom o zápasech, je o smutném životním příběhu ve svém nejlepším možném podání. Já se bavil excelentně!

Poznáš muže svých snů (2010)

Lákaldem na film byl pro mne Hopkins a Banderas. Hopkins alá elgantní stařík, Banderas s vtipným anglickým přízvukem, avšak nejkouzelnější roli si střihla Gemma Jones. Film sám o sobě je smutný i veselý zároveň. Vztahy jsou komplikované, do nejdelší doby napjaté a každý si hrabe na svým písečku. Škoda, že chybělo rozuzlení všech dějových linií a vtipu mohlo být zajisté více ... Film, který neurazí, ale nenadchne...

Pan Nikdo (2009)

Všechno tohle už tu někdy bylo ne?! Butterfly Effect, Benjamin Button, Věčný Svit... něco mezi tím je Mr Nobody. Jared podal pěkný výkon, vizuální zpracování perfektní a hra s časem poutává. Přesto všechno, opravdu tohle není nic nového pod sluncem a tempo je na můj vkus až příliš táhlé, ikdyž má film "jen" dvě hodiny. Možná by tam mohlo být i méně romantiky a více nápadů. Sráží mi to dojem z filmu na tři hvězdu... škoda, že to není vyrovnané. Něco podobného jsem zažil i u Pevných Pout od Petera Jacksona, které jsou opravdu výborné vizuálně i nápadem, ale film hodně zraňuje scénář.

Američan (2010)

Clooneyho jsem začal mít díky filmům (Muži, co zírají na kozy a Lítám v tom) ve větší oblibě než kdy dříve. Americano mě ve své skromnosti zpracování připomínal film Muž ve stínu. Život zabijáka je ve filmu vkusně zpracován. Bohužel, ale film mohl být pro širší publikum, takhle bude vzpomínka na místy fádní příběh i přesto, že má ale výbornou atmosféru, která jakoby odkazovala na filmy z let dávno minulých. George musím jen pochválit, hraje se svou typickou přesností... jen mi nejdou na hlavu ty jeho kérky? Odkdy nosí zabiják na zádech motýlka? :-)

Souboj Titánů (2010)

Stačilo vidět kousek a nemohl jsem jak totálně zprznili krásnou fantasy jakou bezesporu Souboj Titánů je. Spousta nelogičností a film dělaný pro efekt, který sice vizuálně dobrý je... ale co příběh, co poenta? To je to, co jsme milovali na starém dobrém Souboji Titánů! Prosím, žádné další remaky, jinak mě rozpláčete!!

Jistě, pane ministře (1980) (seriál)

Inteligentní a místný britský humor. V podstatě není velký rozdíl mezi premiérem. Politikou okořeněná pochoutka, kterou si s chutí přidávám každým dílem :-)

Den poté (1983) (TV film)

Den poté měl hodně slušnou psycho atmosféru. Docela depresivní snímek, fuj! Ta představa budoucnosti mi nahání hrůzu.