Naše zoo (2014) (seriál)

Civilní britské drama o založení zoo, které doprovázejí standardní scénáře jednotlivých epizod jako nepochopení veřejnosti, boj s penězi, motivování občanů a soupeření s protichůdnými názory. Téma která nebývá často k vidění mě přimělo, abych seriálu věnoval pozornost.

Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil (2014)

Netřeba mnoho psát, mnozí už napsali mnohé. Avšak nedá mi to a neodpustím si pár vět na konto druhého dílu. Stylizace a animace jsou v každém směru ojedinělé, jedničné chcete-li. Oproti původnímu dílu se nedočkáme toliko temné atmosféry, spíše se běží v osvědčených kolejích, tudíž vás (nás) neznalce komiksu už spoustu věcí nepřekvapí. Přesto jsem se bavil a z pusy mě tekly sliny nad vyžeňkozyvhájivší Evou Green a nad návratem do města hříchu.

Kamera na cestách: Baleárské ostrovy (2008) (TV film)

Mallorku jsem navštívil minulý rok a o to více na mě působí atmosféra dokumentu. Krásná vzpomínka, úžasné scenérie, nezapomenutelná atmosféra hlavního města Palma de Mallorca.

Mládeži nepřístupno (2013)

Zajímalo mě na co se podařilo nalákat tolik slavných herců. Celou dobu jsem si říkal, že to bude standardní, klasická Hollywoodská komedie. Inu mýlil jsem se, je to nefalšovaný nářez. Nečekejte inteligentní humor ani žádný chytrý scénář. Tohle je blbost s velkým B. Dlouho jsem se tak hlasitě nezasmál, proto * * * *

Godzilla (2014)

Co jste viděl pane? "Pacific Rim, Pacific Rim". No dobře, byla tam i Godzilla. Přiznám se, že kromě filmu z roku 1998 neznám japonská zpracování, takže nedokážu posoudit jestli je pouze v téhle verzi význam přerostlé ještěrky ztvárněn přesně naopak. Nicméně beru to jako pozitivní stránku, alespoň se tento remake nedělal úplně zbytečně, jak tomu poslední dobou u restartů slavných sérií bývá. Po vizuální stránce jsem neměl příliš problémů, ale v ději a v chování lidských hrdinů jsem si často kladl otázku na srdce: to myslí vážně? Nechci spoilerovat, avšak uvidíte sami, že je tu řada momentů, které hrají pouze na efekt. Z jednotlivých scén na diváka utočí víc "psí oči" herců než samotné monstrum, čímž se dostáveme k tomu, že až závěrečná část je přesně to na co jste celou dobu čekali. Takže za sebe oceňuji velkou námahu tvůrců s tím, že je to pastva pro oči. Jako celek však působí neuceleně a přitom potenciál tam byl.

Čtyřicítka na krku (2008) (TV film)

Přesně ten film, který zkousnete i přesto, že je 100+1 viděný romatický kýč. Když už nic jiného, můžete pokoukat na krásnou Havaj.

Díra u Hanušovic (2014)

Na Díru u Hanušovic jsem se těšil a to díky tomu, že jsme měli možnost tento rok strávit několik dnů poblíž Velkých Losin, kde jsme si mohli vychutnat místní atmosféru, popíjecí radovánky, opékání špekáčků a lyžování. Sám pocházím z vesnice, takže mě rozdíly přišly minimální, přesto tu bylo něco příjemného, co se těžko pojmenovává, ale rádo se na to vzpomíná. Zkrátka ta čarovná a zároveň unylá krajina nedokáže nechat chladným, obzvláště ve večerních hodinách. Myslím, že to se Krobotovi povedlo vystihnout nejvíc. Na mě film působil spíše vzpomínkově, nedotkl se mě svým příběhem, protože si myslím, že byl až příliš vyumělkován pro potřeby scénaře.

jOBS (2013)

iKačer může zahrát dobře roli Štefana Práce. Dvouhodinové holly-(shit)-woodské dráma, které má spád a dává divákovi částečné indicie jak se pan vizionář promoštoval až na fedoucí postavení ve světě kompjůtrů. Ačkoliv neznám životopis a historické přesnosti ohledně pana SíDžeje, tak jsem si film užil. Možná bylo spoustu informací řečeno pouze okrajově a příliš se soustředila pozornost na chování a jablkochtivost, ale i přesto je co nabídnout. Další srovnání pak můžu učinit po sérii dokumentů a filmů s touto tématikou.

Pan Pip (2012)

V seriálu z nemocničního prostředí určuje diagnózy, hudebně představuje blues a jazz a ve filmu Mr. Pip ordinuje pod kůži Dickensovi Nadějné Vyhlídky. Takový je Hugh Laurie, pro většinu lidí neodmyslitelný "Dr. House". Svérázná a charismatická osoba, bez které by tento film nebyl tím čím je. Jeho postava je komplikovaná, zrovna tak jako v seriálu, o to lépe pak ve filmu předvádí svou důmyslnou hru s divákem. V podstatě jsem celou dobu chtěl nahlédnout pod pokličku samotářského života na cizím ostrově. Vyzdvihnout mohu jednoduché rozuzlení příběhu, trýznivou atmosféru "ráje" a chytlavou zápletku jak dělanou pro Laurieho.