Konec cesty (1959)

Jako nenáročné pokoukání k partičce šachu dobrá volba, nicméně film, který by jste nemuseli vidět hned znovu.

Expendables: Postradatelní 3 (2014)

Po třetím díle dostávám strach. Vážně to nechce Stallone už zabalit? Jako recese to bylo dobré v prvním a druhém díle, ale nyní ztrácí evidentně dech a něco nefunguje jak by mělo. Expendables 3 s klidným svědomím mohu označit jako zoufalou snahu přizvat do filmu ještě "nějakou partu" akčních hrdinů za každou cenu. Pokud se odváží odstřihnout starou partu NE-Postradatelných z půlky filmu a nahradí ji mladou krví Postradatelných, pak cítím problém. Nebylo na zaplacení Stathama nebo Snipese po delší dobu? Vysvětlovalo by to i to, jak jsou ve filmu skutečně laciné efekty a akční scénu tak zachráňují pouze krátké pěstní souboje. Potěšil mě Gibson, pobavil Banderas, znova? Ne díky, zlomte vaz.

Barevný závoj (2006)

Nyní už vím, že nejlepším lékem na ženskou nevěru je společný výlet do oblasti zamořené cholerou. Edward a Naomi přesvědčivý, jinak dobrý film který stačí vidět jednou.

Magický hlas rebelky (2014)

Přesně ten typ dokumentu, jenž vás donutí pořídit si písně zpěvačky.

Optical Sound (2014)

Pravidelná vymývárna mozku některých novinářů, kterou jsem chtě nechtě viděl.

Julian (2012)

Příprava na vyučování mě připoměla první ročníky základní školy. Klučina, který je fanda Hvězdných válek, chce ve svém dětském universu spravedlnost. Zda-li se mu jí dostane přenechám na vás, avšak můžu pro svou účelnost doporučit.

Jazykolam (2014)

Od pokloupu ku pokloupu kyklop kouli koulí je sice fajn jazykolam, ale 6 minutová neustále se opakující smyčka vyzní zajímavě pouze v případě, že máte 2 promile. Vážím si však náhledu na práci scratchující DJ madam.

Glue (2013)

Ústřední scéna letícího letadla v poušti značí, že se bude jednat o těžko chápetelný film. Přesnou interpretaci ví sám režisér, já jsem si našel reflexe na pokřivenou lidskou povahu.

Zahraniční fotograf a samota (2012)

Fotograf se snaží navázat fyzický kontakt a jde na to opravdu neotřele. "Slečno nevíte kde je muzeum? Slečno nechcete na skleničku?" Naštěstí potkává stejně osamělou ženu, která jeho nabídku přijímá. Jejich setkání brzo vyústí v niveč, ale příběhem se v podstatě vrátíme na začátek. Procvičení Němčiny je takový sympatický bonus.

Život na Sunsetu (2013)

Celý krátkometrážní film na mě působí jako hudební videoklip, koláž je složená z 10 - 15 vteřinových střihů. Po stránce vizuální je to plné barev, zářivých neonů Hollywoodu a sestřihů z různých filmů a historických záběrů. Experimentální film si vybírá jako téma hippie kulturu a v kombinaci s písněmi od Boba Dylana a Buffalo Soldier se jedná o pozoruhodnou záležitost, kterou si v budoucnu určitě zopakuji.