The Guest (2014)

Tak jsem si dneska chtěl naservírovat nějaký akční béčko pro srovnání s Železným srdcem a volba padla na hosta. Říká se host do domu, bůh do domu, v tomhle případě by jste takovýho hosta určitě nechtěli. Retro soundtrack podkresluje pocit osmdesátkových filmů, Stevens je díky kamenné tváři téměř dokonalý jako Gosling v Drive. V závěru se to dost zvhrne a finále jako kdyby z oka vypadlo úrovni ze hry Max Payne. Spokojenost, ačkoliv neříkám, že bych to musel vidět hned znovu.

Sbal prachy a vypadni (1998)

Skvělá Británie přináší skvělej gangsta non nigga film, kterej potěší milovníky žánru a vyznavače dobré hudby. Jediné co můžu doporučit je "vyděržať" až tak do půlky od které se to pořádně rozjede.

Železná srdce (2014)

Ježkovo vobočí, pro pána krále! Komentář s menšími SPOILERY. Copak jde takto zajímavé téma totálně zmastit? Evidentně jde! Ještě bych překousl to, že "wálečnej taťka" Brad Pitt nebyl příliš ve formě a hraje tady naprosto otřesně, docela bych pobral rychlokurz na vojáka pro nového člena posádky, beru že si německá buchta ráda nechá naštěkat do boudy a že jí to naštěkání příliš nevydrží. Co ale nepoberu je naprosto nesmyslná pozdější fáze filmu, která ve mě vyvolává výsměch a zároveň smutek. Jak někdo mohl řemeslně tak skvěle vypadající film až tak s prominutím zkurvit, to mě hlava nebere. Technická stránka filmu je snad jediné pozitivum. Navození atmosféry v tanku je dokonalé, ovšem v případě úplné absence dialogů, které jsou na úrovni Expendables. Fajn, pokud chtěl Ayer udělat bezduchou akční koninu z WW2, tak tomu měl dát odpovídající vizáž, nálepku "bad-ass nazi killers" a nehrát si na skutečné události. Za toho předpokladu bych odpustil to všechno kolem, ale z toho co jsem možnost vidět, nejsem schopnej akceptovat vyšší hodnocení.

Být dýdžej (2011) (TV film)

Špatně uchopené a ty prostřihy do minulosti, co to má být??

Applikace (2014) (pořad)

Nemít v dnešní době profil na sociální síťi a smartphone je doslova společenský prohřešek. Ty nemáš internet v mobilu? Můžete si stáhnout aplikaci... tyto věty slýchávám téměř rutinně, jakoby každý z nás musel využívat soukromí narušující služby! Bylo by samozřejmě pokrytecké říci, že s tím nemám zkušenost, nicméně přesto jsem se tomu zavčasu zcela vyvaroval a určitě necítím, že bych strádal. Byl jsem však nanejvýš zvědavý na nové trendy o které přicházím tím, že nemám dotykáč a věru skutečně nic extra se nezměnilo. Ušetřím za mobilní služby nemálo peněz a nemám permanentně umaštěný displej.Jinak chápu, že pro všechny konzumenty aplikací může přinést pořad nějaké zajímavé tipy, ale jako televizní show je to dle mého skromného názoru zcela zbytečné. Docela mě to vlastně připomíná televizní reklamy, jenž se vysílají na německých a rakouských stanicích, kde upozorňují na možnost stáhnutí nové písničky přímo do mobilního aparátu. Přitom znalosti warezu už musí vstřebávat děcka na základce, pokud je to ten hodnej strejda, co mu říkají "tati", naučí.

Futurologický kongres (2013)

Až po zkoumání herců u tohoto filmu, jsem zjistil kdo to vlastně ta Robin Wright je, a sice Jenny z Forresta Gumpa. Nepochybně není náhodou, že na tuto roli film naráží. Herečka tu hraje sama sebe jako herce v alternativní skutečnosti. Ostatně to je rovněž bezchybná první polovina filmu a z ní se dostáváme do sci-fi tripové druhé části. Halucinogeny se tu skutečně nešetřilo, což na jednu stranu podňecuje zajímavé názory a myšlenky, kterými film disponuje, avšak na straně druhé tím zanikají téměř veškeré herecký výkony. Důvodem je poněkud plochá, barvami hýřící animace u které vyniká prostředí nikoliv samotní aktéři. Přesto shledávám dílo zajímavým artovým zážitkem a ta zásadní změnave filmu je pro mě nevídaným a neokoukaným prvkem, který bych uvítal častěji u filmů.

Zmizelá (2014)

Devadesátkovej Fincher je ten tam, co se do hodnocení týče i co se kvalit týče. Škoda, že neustále slevuje ze svých nároků a zabředává do čím dál tím většího mainstreamu. V případě nového kousku Zmizelá si rozhodně nezvolil špatné téma, bohužel se mu nepodařilo umocnit nervy drásající atmosféru. Po celou dobu šlo o jednoduchou "téměř" nenásilnou zápletku, kdy největší strach jsem měl o Bena a fleka (v podpaží). Chudák se při natáčení pěkně zapotil a znovu nám všem dokázal, že by se měl věnovat rejžování, nikoliv hrání.

Všechny cesty vedou do hrobu (2014)

Méďovského humoru je v nejnovějším snímku od Setha poskrovnu, o to víc však ale baví svým zasazením do doby Divokého západu. Překvapilo obsazení herců Liam Neeson a Neil Patrick Harris, kteří se spolu s hlavními hrdiny postarali o vcelku slušnou zábavu.

Osmy (2014) (TV film)

Trojan není špatný herec, pokud nepředstírá opilce. Tak rychlé pohyby by měl jen na fetu, jmenujme kupříkladu scény při otvírání dveří u domu a kličkování ze strany na stranu. Dalšího dne svěží jako rybička upaluje do práce, aby mohl znovu tlachat s kolegou nad štosem papírů a nasávat tuzemáček. Co by to bylo za uředníka, kdyby si ráno trochu nepřihnul. Aby náhodou kolem poledne nevystřízlivěl, absolvuje chudák další rundu s kamarádem u oběda. Do toho se dozvídá další nepříjemnosti, které mu značně zkomplikují den a přesto tento chudák neřeší nic jiného než aby navštívil zubaře. Evidentně se svěžím dechem rumových pralinek. Chápu, že scénář má být absurdní, ale na svou dobu a za dané situace se mě to odlehčení příliš nepozdává. Avšak nemohu říct, že bych se nudil.

Ďáblův advokát (1997)

Pacino si krade film pro sebe, jako ďábel je excelentní...