Prvok, Šampón, Tečka a Karel (2021)

Patrik Hartl se velice pěkně absurdně směje, ale to pro mě  rozhodně nebyl ten případ jeho cow medie. Prostě standard.

Bod varu (2021)

Kecací Nuda na entou, ačkoliv se to tváří jako něco víc a herci to pravděpodobně měli dát na první dobrou. Ikdyž v dnešním světě kompjutrů bych se nedivil neviditelnemu prostřihu. Každopádně jestli chci nahlédnout pod reálné emoce restaurace pak je pro mě  více vypovídající koncert třebas v Ano, Šéfe.

Severské země z ptačí perspektivy (2020) (TV film)

Až budou děcka starší, čapnu drona a letím na Island pořídit nějaké záběry. Příroda z ptačí perspektivy a nejenom z ní, je prostě boží. Né nadarmo Jirka Kolbaba tuto zemi zbožňuje. Letecké záběry jsou spektakulární, to sama příroda čaruje. Islandu dali prostor, ale především Dánsko a v poslední řadě Švédsko oh yeah BALI. Tak trochu zvláštní mix, dle mě šlo věnovat více prostoru výše skloňovaným. Jinak nemám co vytknout, snad jen dostat povolení se prosvištět svým dronem anebo nás Rath NATO a prostě to pustit bez báßně  a Zagorky.

Bing (2014) (seriál)

Bing se zechcal, Bing se posral, Bing se zeblul, Bing má bebíčko... děcka jsou v pohodě a člověk se může věnovat aspoň chvilku sobě :)

Leonardo DiCaprio, nejžádanější celebrita (2020) (TV film)

Vždycky jsem Kapra moc nemusel, ale nakonec mě přesvědčil, že není špatný herec. Samozřejmě po Titanicu ozdoba dámských ložnic, ale nyní už hraje v o něco lepších filmech a pokud si jej vybírá Scorcesse a Tarantino, tak to asi nebude jen pro gesicht.

Arcane (2021) (seriál)

Tak jsem se nechal strhnout a pustil se do koukačky této série. Popravdě už prvotní dojem byl pro mě lehce kontroverzní, neboť toliko pochvalovaná animace mě až tak neoslovila. Zajímavé snad jen ve své dynamice či při soubojích. Bližší záběry na postavy na mě nepůsobí příliš dospěle, ale spíše jako bych sledoval nějaké omalovánci. Čím dál je záběr tím to lépe vypadá. Jinak graficky svět paropanku vypadá samozřejmě dobře, to ale samo o sobě nestačí. Co se týče příběhu tak zápletka asi příliš nepřekvapí a v podstatě ani nepřipravila nějaké zásadní překvapení. Na druhou stranu mě zajímalo jak to dopadne, tak jsem to sjel celkem rychle - první sérii. Postavy jsou docela v pohodě, až na nějaké propagační situace typu kdy tvůrci zcela okatě vynášejí na odiv rasovou snášenlivost. Vadilo mě, že se v jednotlivých epizodách odehrají souboje ze kterých vypadne pouze pár mrtvol bez náznaku krve. Byť nejsem krvelačná bestie, tak jsem myslel že se dívám na akci nikoliv na Asterixe. Mnohdy je to tak prezentováno a podle mě se tvůrci mohli zcela více odvázat. Je ovšem zřejmé, že cílovka má být asi především mladší publikum, které by to jistojistě nerozdýchalo. Celkově jak už to u Netflix seriálu bývá, je zde vidět až moc, že někdo někomu do něčeho až příliš kecal a o odvaz se rozhodně nejedná. Jednoho dne bych se rád dočkal solidního temného steampunkového filmu se vším všudy. Bohužel zatím ty pokusy pořád nevycházejí.

Vlci na hranicích (2020)

Kdo chce s vlky být, musí s nimi výt. Ekoteroristi by chcali mít vlka v přírodě, ale až by je měli za plotem hovořili by jinak. Sugestivní dokument s podmanivou krajinou Broumovska a zajímavým tématem.

WandaVision (2021) (seriál)

S každým dalším dílem mě to čím dál méně bavilo. Rozjezd byl výbornej a čím víc se to začalo prozrazovat tím to ztrácelo na významu. Kdyby to udrželi po celou dobu byl bych tuzex spokojen.

První večeře (2021) (pořad) odpad!

Trapná TV seznamka na které profituje Pohlreich svou restaurací a jak se snaží zviditelnit. Bohužel zde to není vůbec o Zďenkovi, kterej by tomu dodal šťávu.

Rozhněvaný muž (2021)

Gáj Rytčí mě příjde, že se v případě Rozhněvaného Muže příliš neodvázal. Zkrátka není zde patrný jeho nonšalantní rukopis jako můžeme najít v jiných filmech. Zde se snaží hrát na vážnější / realističtěšjsí strunu a to mě prostě po tom všem co natočil příliš nesedí. Chybí tomu stylové pasáže, které by byly hodné zapamatování.