Město andělů (1998)

V dnešní době to nepůsobí příliš působivě, byť Milukáš Klec zde aspoň trochu hraje. Myšlenka zajímavá, ale zub času je dosti očividný po technické stránce, byť bych ji nepotřeboval hledat, tak jsou filmy s myšlenkou a staré podobně, ale nepůsobí lacině. Toto lehce ano.

Total Recall (1990)

Kultovka, kterou byla nutnost se podif v rychlodabingu a přesto, zcela průměrné scifíčko. Možná jsem to měl vidět před 15 - 20 lety a uchcával bych, ale teď jsem zkrátka a dobře to neocenil.

Kingsman: První mise (2021)

Nepřekvapivě překvapivé že trojka je na tom nejhůř. Byť se částěčně neztratil nadhled z minulých epizod, zcela mě chybí zapamatovatelné úryvky při nějaké ouldýz plísní. Taktéž stopáž je tak trochu na obtíž. Né nadarmo se říká, třikrát a dost. Meťjú, ty brďo, zkus už něco jinýho. Tady ses už vyčerpal je to znát.

Rudé horko (1988)

Mawa ruša se poslední dobou celkem ukazuje ve světle aktuálních událostí. Tento spektákl se Arným dává vzpomenou na staré poctivé osmedesátky, kde se to hemžilo podobnými béčkovými filmy a tento jako by z okna vypadl zapadlé videopůjčovny s jednohlasým rychlodabingem či dnes ve 4Káčku. Obě technologické kopie pochopitelně vlastním.

Spalující touha (1999)

Kubrick si pohrává s fantazií diváka a posílá nebohého Tomáše Křižníka na plavbu, kde chce Tom zakotvit a né a né se to podařit. Lascivně hovořící manželka o zechsu jinde vyvolává chtíče a Tom cítí nutnost peache taktéž jinde. Jestli strčí své kopí do jícnu doutnající sopky, naštěká do boudy či zaparkuje své kolo v hangáru ponechám na vás. Za sebe jen mohu říct, že se tu krásně podařilo vykreslit onu spalující touhu. Velmi zdařílé dílko. Měním na 5* - krásný umělecký podpis.

Elvis (2022)

Film jsem rozkoukal 2x a poprvé mě neskutečně vadil střih, ale podruhé jsem si našel cestu a výborně se bavil. Hektický střih mě už vůbec nevadil a jednotlivé prokousávání příběhem mě velmi bavilo. Hudbu Elvise Presleyho uznávám do fondu klasické americké oldies, kterou mě baví daleko víc než spousta současné hudby. Zahrané naprosto skvěle, hudebně  a atmosférou ikonicky prokresklené. Za mě lepší efekt než u Bohemian Rhapsody a za delší dobu největší  filmový zážitek. Jedu hudbu Elvise už několik dní po sobě a nemůžu se nabažit.

Hombre (1967)

Heeeej hombreeee. Pavel Novak zde hraje kravokluka, ktereho uz nikdo a nic nerozhodi

Vinař roku 2022 (2022) (pořad)

Ue? Na víno už sa dělá pořád. Dokud to nebude pívo a nebude se dát ochutnat prostřednictvím televizního vysílání, tak se na to nemá cenu dívat.

Chyby (2021)

Průša je úchyl tvrděj Tři Sestry, ale zde je vidět že má aj ciT. Zase jeden ze současných režiséru, který po Hřebejekovi a Svěrákovic vyčpělosti zraje. Snad tomu bude tak i nadále.

Štěstí (2005)

Panel stóry jako vystřiženo ze života běžného českého občana... Sláma to prostě umí na jedničku. Žádné brutální nadsázky, ale pěkně syrově až pod kůži. To se mě páčí jářku...