• Krátkometrážní

Povolení zabíjet (1989)

Je mi Daltona trochu líto. Rozhodně není nejhorší Bond a ani jeho, bohužel pouze dva, filmy, nejsou nejhorší. Akce je dost, humor naštěstí po rozverných Mooreovkách hodně ustoupil do pozadí, Bond získal trochu osobitosti a hlavně ztratil tu auru nesmrtelnosti. Dalton Bonda polidštil (a Craig šel ještě dál).

Dech života (1987)

Dalton Bondovi prospěl, je vyloženě akčnější, vážnější a přitom stále elegantní. Škoda průměrného scénáře. Po pár dnech si nevybavuju jedinou scénu.

Cable Guy (1996)

Jako vždy slabý Broderick, jako vždy nádherný Leslie Mann a překvapivě slabý a tentokrát i nesnesitelný Jim Carrey. Děravý, blbý scénář jakoby se na všechno vykašlal a spoléhal se na Jimovi schopnosti. Jenže jeho postava je tak nesympatická, že jí od 10. minuty nepřejete a chcete, aby na něj spadl satelit. Na komedii to není vtipný, na drama to nemá jistou režii (Stiller poprvé za kamerou), scénář ani herce.

Nikdo (2021)

Stylová řezničina, ve které Bob Odenkirk potvrzuje, že akčního hrdinu uděláte z každého, pokud máte talent a věnujete tomu péči. Bitky jsou fyzické, kamera přehledná, hudba přepálená, ale oddechová a i když jsem při krvavým finále měl pocit, že je toho už přece jen trochu moc, ono si to na nic vlastně ale nehraje. Je to jen brutální honba za přežitím. Nebere se to vážně a když to nebude brát vážně ani divák, bude se skvěle bavit.

Čtvrtá hvězda (2014) (seriál)

Komediální seriál musí být hlavně vtipný. Čtvrtá hvězda má možná pár solidních scén a přesně čtyři ucházející díly, většinou to je nudná nastavovaná kaše, která ve druhé polovině vykrádá sebe sama a vůbec neví kam posunou příběh. Plejáda známých herců, kteří komedii UMÍ, není zárukou úspěchu, zvlášť, když prakticky nemáte scénář.

Jízda sedmi statečných (1972) odpad!

Nejhorší díl série a skutečnost, že 4x louhovaný čaj už nemá s první chutí vůbec nic společného. Nechutná vám, je to spíš jen horká voda a přemýšlíte, že ho vylejete. Jízda sedmi statečných je naprosto zbytečný dovětek a další snaha o parazitování na legendární jedničce. A nepomohl tomu ani Lee Van Cleef, který tu už měl svá léta.

Vládce temnot (1987)

Brilantní, dokonce bych se nebál použít "dokonalá" hudba dělá filmu tak trochu medvědí službu. Prvních 30 minut je fantastická atmosférická podívaná, která napne diváka v očekávání příchodu toho nejčistšího zla. Pomalé chorály jsou epické, a i když se při nich díváme "jen" na západ slunce, pocit neskutečné a tajemné síly je téměř hmatatelný. Je škoda, že se to nikdy z tohoto pocitu film nepřelije do silnějších momentů. Všechno zůstane vlastně jen v přípravách, protože ani samotné finále mě neoslovilo a místy mi to bylo vlastně šumafuk. Otázka je, nakolik se pod to nepodepsala právě i ta hudba, která se vlastně nikam neposune, a jak jí na začátku vnímáme jako skvělou záležitost, tak se vám ke konci dost ohraje. Velmi pomalé tempo a žádná pořádná prostřední část filmu ubližuje.

Pistole sedmi statečných (1969)

Největší zajímavost je, že v době natáčení bylo Kennedymu 44. On totiž tady vypadá jako solidní šedesátník. Kdykoliv se má rychleji pohybovat, holá to po holi. Nic jiného než tohle Pistole sedmi statečných neobsahuje. Je to 100 minut trvající nudná zívačka, u které jsem každých 10 minut koukal kolik uběhlo. Ikonická hudba na několikátou variantu už taky dost omrzí, zvlášť, když máte tak špatný film.

Vražedná čísla (2005) (seriál)

Mohl to být další skvělý seriál. Potenciál být dalším seriálem kvalit Sběratelů kostí tu byl, jenže postavy se od začátku téměř nepohnuly. Příběhy jsou od začátku do konce epizodní, s uzavřeným dějem a pokud by seriál na konci nekončil jednou jakože svatbou, neměl by ani náznak nějakého zakončení. Od začátku tady scénáristé pracovali špatně a utrpěl tím celý seriál. Po hodně dlouhé době, možná dokonce poprvé, se nebudu loučit s postavami, které mi budou chybět, protože nebudou. Zívačka, která nestrhne ani v jedné z těch 118 epizod...

Vražedná čísla - Série 6 (2009) (série)

Dorazili jsme do cíle. Téměř s žádným závěrem, jen jakoby rozloučením s několika postavami. Emoce nikde, epizodní příběhy zůstávají. Vražedná čísla mi chybět nebudou..

Časové pásmo bylo změněno