• Krátkometrážní

Láska navždy (2020)

Takhle to dopadne, když máte překvapivě celkem solidní mladý pár, a všechno se vám to rozsype kvůli scénáři. Ten je tady jeden velký nelogický průšvih a někde od poloviny to klesá na scénáristické dno. Jaká to škoda, protože ty dva mladý jsou sympatický a mají chemii, která se jen tak nevidí.

Casting na lásku (2020) odpad!

Vidět film v roce 2020, vyhrál by u mě kategorii Nejhorší film roku a dost možná i desetiletí. Příšerný počin, který nemá až na Terezu Němcovou-Petráškovou nic, co by šlo pochválit. Odpudivost od první do poslední minuty.

Továrna na čokoládu (2019) (TV film)

Pokud jsme byli na exkurzi v továrně a viděli výrobní procesy této firmy, tak dobrý. Bylo to zajímavé, plno informací, které jsem nevěděl a připomnělo mi to moje oblíbené Jak se to dělá. Moc se mi ale nezamlouvaly scény z plantáží, nebo při hodnocení nových výrobků. Problémy Čokomobilu bylo ještě fajn, ale rozhodně tu nebyl materiál pro film trvající jak celovečerák. Bylo zde pak plno prázdných míst, které mou pozornost postupně ztrácelo.

Plátno (2020)

Kraťas, který chce být dojemný, ale pro svou krátkou délku a absenci mluveného slova jim nemůže být, protože nemá dobrý scénář a animaci, která by vyvolala nějakou emoci.

Yeti: Ledové dobrodružství (2018)

Když je film pomalý, je to špatně, Yeti má přesně opačný problém. Od začátku sprintuje tak rychle, že většina potenciálně vtipných scén vychází do ztracená, protože než si jí divák uvědomí, už jsme zase o 5 záběrů dál. Jinak je Yeti ale pohodová oddechovka pro celou rodinu. Děti budou bavit barvičky, rodiče spoustu skrytých vtípků. A osobně se mi i moc líbí trochu netradiční, ale o to příjemnější závěr.

Duše (2020)

Další příjemný, sympatický a originální Pixar. Za mě to tohle studií pořád umí a i Duše je další fajn kousek. Přímo nadšený jsem byl pak z toho fantasy světa, který mě bavil tak, že bych si dal dvojku jen tam s Jerryama. Jinak příběhově to zase taková bomba není a po 20 minutách víte jak to dopadne, ale ta cesta do tušeného finále je tou pravou odměnou, proč si Duši pustit.

Cloak & Dagger - Season 1 (2018) (série)

Seriál vlastně bez příběhu, který by byl nějakým způsobem nosný a dokázal i na prostoru pouhých 10 dílů zabavit. Z těch 10 dílech je takových 70% pouhé přešlapování na místě a když se už něco začne dít, dává si pauzu i elementární logika. Nápad fajn, jen doufám, že ve dvojce to bude lepší.

Půlnoční nebe (2020)

Clooney je dobrej. Mám ho rád ať hraje v čem chce, ale tady to vypadá, že udělal jedné z největších omylů své kariéry. Věčně fňukající vědec ví, že je v háji a snaží se kontaktovat nejspíš jediný další žijící lidi. Ve vesmíru. Jenže se chtějí vrátit zpátky domů a neví nic o tom, co se stalo. Neví to oni nevíme to my a pokud něco ví George, tak nám to neřekne on ani režisér byť nějakým střihem někam jinam. Měl jsem vyloženě problém film dokoukat, protože je prázdnější než krabička od sirek. Felicity je fajn, nápad i George taky, ale sám Clooney režii pojal jako závod o co nejrychlejší uspání diváka.

Wonder Woman 1984 (2020)

Dvojka WW může děkovat Pineovi, že se vrátil. Jeho Steven je totiž jediná zajímavá postava, která filmu dodává často i trochu toho good-feelingu a humoru. Jinak totiž na Wonder Woman není vůbec nic zajímavého, nebo dobrého. Akce je i v porovnání s jinými DC filmy slaboučká, je jí zoufale málo a když už se schyluje k nějakému zajímavému souboji (Wiig vs Gadot). Dostaneme jen minutu přetahovaný někde na chodbě Bílého domu. Finálový souboj s Cheetah je celý ve tmě, je blbě snímaný i sestříhaný a je zoufale CGI nudný. Pascal v podobě druhého záporáka je takový zoufalý panďulák, který šíleně přehrává a je víc nudný a směšný, než zajímavý. Gadot je stále krásná jako žena a stále nic moc jako herečka. Když k tomu dostane tak šílený repliky jako na konci, je to vyložený facepalm do čela. V DC blockbusteru je pak nejlepší úvodní závod, který je možná až moc dlouhý, ale alespoň se na něj hezky kouká a i když se tu na fyziku kašle jak v žádném jiném filmu, je to alespoň koukatelný. Zbytek filmu koukatelný sice je taky, ale nudí, je šíleně dlouhý a nemá, až na Pinea a občas Wii, nic zajímavého. PS - Dám všechno za Kristen Wiig, jak vypadala před druhým přáním. Je jí 47 ale vypadá naprosto neskutečně.

Lásky čas (2013)

Richard Curtis to prostě umí. Není to takový drahokam jako Láska nebeská, ale jako netradiční romantická komedie to funguje skvěle. A je úplně jedno, že to vlastně romantika ani moc není. Jak se to že začátku tak tváří, tak je Lásky čas spíš film o rodině a svých nejbližších. Je to sice často na hlavu postavený, ale Gleeson je sympaťácký dřevo a Rachel McAdams je kouzelná ať je kdekoliv. Je to milé, příjemné a po skončení budete mít takovou tu radost ze všedních dní jak nikdy.