• Krátkometrážní

Soukromé pasti - Série 2 (2011) (série)

Nevím jestli se tomu dá říkat "druhá série", spíš takový dovětek Soukromých pastí. S přehledem se jedná o ty nejlepší díly z celého seriálu. Tvůrci se zaměřili na zajímavá témata a netradiční příběhy, kde účinkují dobří herci. Je věčná škoda, že se dvojka dočkala jen 4 dílů.

Soukromé pasti - V síti (2011) (epizoda)

Jak jsem se v minulém dílu obával dobrého konce, tady jsem jim ho naopak přál. A tentokrát zase marně. Hádek je v roli úchylého ajťáka excelentní, je natolik zápornou postavou, a spolubydlící pravým opakem, že přejete, aby se na konci všechno vyřešilo, hodní byli spolu a zlý ideálně v base. Na závěr nesou Soukromé pasti i zamyšlení co všechno dáváme na internet, a v dnešní době to myslím platí 2x tak moc jako v roce 2011. Já bych všechny ty fejsbůky zakázal!

Soukromé pasti - Útěk (2011) (epizoda)

Útěk je s přehledem nejsmutnější díl Soukromých pastí. On totiž nemá špatných postav, jen obětí. Ať už se bavíme o Mádlovi, který se jen snaží pro kamaráda sehnat dobrý kšefty, přítelkyni, která je odstavena na vedlejší kolej, nebo Polákové, která může být sice obyčejná hloupá holka, ale ve finále si uvědomíte, že se nepřetvařuje a snaží se jen o milující rodinu. Na konci jsem se bál, že by to mohlo skončit....tak, jak jsem se obával :-) ale konec ve mě naopak zanechal působivý dojem.

To (2017)

Než jsem si pustil film, podíval jsem se na wiki o čem vlastně To je a co mě čeká. Když jsem se dostal do pasáží o mluvících želvách a Vesmírech, tak jsem byl trochu nervozní, ale nakonec musím říct, že se toho Andy Muschietti zhostil asi nejlépe jak mohl a ve finále natočil nejen dobrý horor, ale hlavně i dobrý film. Kdo nezná předlohu (nebo si alespoň nepřečetl wikinu jako já) ten bude občas trochu zmatený. Někdy klaun, někdy krev, někdy zombie. Je to skutečnost nebo to je sen? Naštěstí se to ve druhý polovině celkem vysvětlí. Trochu mi nesedl ten poněkud dětský styl ala Spielberg ala Super 8, ale tady nemůžu tvůrcům nic vyčítat, když se jede podle Kinga. Naopak hororové pasáže na mě fungovaly skvěle. Jsou nepříjemný, děsivý, dobře a nápaditě natočený a mají i dobrou hudbu. Já jsem spokojený, šup druhou kapitolu.

Prci, prci, prcičky: Školní sraz (2012)

Kvality Školního srazu exponenciálně rostou s tím, kolik předešlých spinoff dílů jste viděli. Tady se prostě jede na vlně áčkových komedií. Herci jsou ve svým živlu, jejich chemie působí stále, po letech občas i ještě lépe a Vám je prostě strašně fajn, protože ta příjemná nostalgická atmosféra je cítit všude. Je to vtipný, přisprostlý, ale i dobrý. Což Prcičky byly vždycky, alespoň ty první.

Soukromé pasti - Manželství nebo život (2011) (epizoda)

Obyčejný příběh o konci jednoho manželství. Celou dobu jsem jen čekal, jestli je TOHLE ten nosný příběh nebo se stane něco, co by stálo za zmínku. Jenže najednou byl konec a ve mě zůstalo jen konstatování, že jsem nikdy neviděl ošklivější Terezu Kostkovou, která je jinak nádherná ženská. Jediné zajímavé na tomto dílu je fakt, že se můžete prát sami se sebou a přemýšlet, kdo za to vlastně mohl. Manžel, pedant, nebo manželka? Na první pohled to vypadá jednoznačně, ale pokud se nad tím zamyslíte, možná to není tak úplně pravda.

Jackie (2016)

Nemám rád Natalie Portman. Jedinými filmy kde mi nevadila byly Star Wars a Thor. Proč jsem si tedy pustil Jackie? Jednoduše jsem čekal dobrý film o tématu, které je nesmírně zajímavé a zabývá se událostmi, o kterých jsem viděl nespočet dokumentů a teorií. Jenže ten film je jednoduše špatný. Natálka mě povětšinou neskutečně vytáčela a vůbec jsem jí jako "jedné z nejikoničtějších žen 20. století" nevěřil ani slovo. Je hodně vidět jak jede na krev, jak moc chce vyhrát Oscara a působí to hodně rušivě. To by ale znamenalo, že je jediným negativem filmu. Jenže ona je ještě to lepší, co tenhle sice krátký, ale pro mě šíleně dlouhý a nudný film přinesl.

13. komnata - 13. komnata Ivany Christové (2007) (epizoda)

Ivana Christová je opravdu nádherná žena. Společně s její přirozeností a spontánností vytváří dojem dokonalé ženy. Její 13. komnata jsou vztahy s muži, jak s otcem, tak s partnerem. Díl nic moc, ale pěkně se na něj dívá :-)

Harry Potter a Tajemná komnata (2002)

Podobně jako u Kamenu mudrců musím jít s hodnocením o stupínek nahoru. A to je Tajemná komnata o poznání lepší. Triky se konečně dostavily v mnohem lepší formě, atmosféra je už v náznacích výrazně potemnělá a dokonce přijde řada i na nějakou tu mrtvolu. Co se herců týče, Radcliffe, Grint a Watson hrají to svý, i když Grint si často krade scény pro sebe, pokud zrovna není ale na plátně Kenneth Branagh, jehož Svatoslav Lockhart je skvělá komická postava, která mě bavila pokaždé, když se objevil. Přímo mamutí stopáž je sice často ubíjející (hlavně všudy přítomné vysvětlovačky -> fakt musíme po tom, co vidíme ptáka klovající do hada poslouchat, jak pták sice vykloval hadovi oči, ale pořád slyší? Není to proboha evidentní? A toho je ve filmu tuna), ale pokud si to rozdělíte jako já, celkem to odsýpá. Nejhorší Pottery mám za sebou, teď už půjde kvalita jen nahoru.

Harry Potter a Kámen mudrců (2001)

Po letech jsme se s přítelkyní rozhodli zkouknout všechny díly Harryho Pottera a po skončení Kamene mudrců musím jít s hodnocením o stupeň nahoru. Je to pohádka až na půdu, fantasy se tady ještě nekoná, to ale neznamená, že to je úplně špatně. Divák by měl s postavami stárnout, takže jednička je pro ty nejmení, který se zaháčují a stráví s Harrym celé dospívání, podobně byly psány i knižní předlohy. I když musím uznat, že triky i na tehdejší dobu jsou příšerný, dá se to přežít bez újmy. Vzpomínám si, že jsem s Harrym začal když byl natočený Vězeň z Azkabanu, tudíž jsem jsem se zpětně podíval na první dva díly. Kdybych na to koukal hned po premiéře, tak bych u toho asi nevydržel.

Časové pásmo bylo změněno