• Krátkometrážní

Smallville - Série 3 (2003) (série)

O chlup slabší. Stále dokola se řeší vztahy a ono to už po desátý je celkem únavný. Na druhou stranu se hodně posune příběh. A asi nikoho nepřekvapí, že závěr trojky dává divákovi tolik twistů, že si zase tu čtyřku pustí hned po skončení třetí sezóny.

Národní třída (2019)

Altrichter má skvělou režii. Má cit, má timing, má skvělou kameru. Má i dobrý herce, Hynek Čermák se pro tuhle roli narodil. Jenže scénář je prostě špatnej. Mám problém přát takovýmu primitivovi, který vidí jen před svůj nos, většinou nic nechápe a všechno řeší pěstmi. Tak nějak v tom postrádám smysl.

Vem si mě (2022)

Nepříliš zdařilá romantická (ne)komedie, která má ale jeden vyloženej triumf. Owen Wilson, pokud se nepitvoří, umí zahrát velmi pěkně a divák se k němu hned přimkne. Tady je až neuvěřitelný, že tahle tlučhuba je tak sympatická. K tomu jim s JLO funguje chemie a i když je to klišé na klišé, odpočinkový sobotní film to je ideální. Nemá to prakticky žádný překvapení, od začátku do konce se jde rovně po kolejích, ale to jsem přesně čekal, takže zbývalo se jen na tuhle hru naladit. A i když ty popovky mohli být vyloženě lepší, je to prostě fajn film. Přítelkyně nadšená.

Neymar: Dokonalý chaos (2022) (seriál)

Neymara nemusím, naopak jako s hráčem a člověkem (v rámci fanouškovství) s ním dost opovrhuju, Netflix tady ale zase zamířil do černýho. Hodně příjemný překvapení je, že se zde Neymar neukazuje jen jako polobůh, který se řadí nade všechny v historii. Naopak je velmi osobní, se všemi úspěchy i pády. Sice bych si představoval víc prostoru pro ostatní (širší rodina, dlouhodobý spoluhráči atp.), je ale fakt, že to je kvalitní práce a přes počáteční názor, že to je zbytečnost, musím uznat, že vlastně hodně dobrý dokument.

Amityville: Probuzení (2017)

Tohle překvapivě funguje. Neříkám, že to je nějak světový horror, o kterém se bude dlouho mluvit. Je to duchařina s dobrým finále a celkem ok atmosférou. Na druhou stranu je to tou průměrností a monotónností odsouzený k absolutní zbytečnosti. Proč se točí další a další Amityville? Tahle série je totálně, ale totálně vymačkaná a nezbývá nic, co by mohla nabídnout.

Amityville: Počátek (2018)

Je to určitě snesitelnější, než většina kousků z týhle série. Ono to ale ani není měřítko, protože to je většinou taky totální dno. A dejme tomu, že Počátek je je tak jeden schod nad tím dnem. Je to úplně zbytečný remake a prequel, který nenabízí nic nového, nic zajímavého a většinou ani nic koukatelného.

Amityville: Dollhouse (1996) odpad!

Už mi to nepřijde vtipný. A ani pekelník na konci to nevylepšil. Co jsme vlastně měli už? Dům, lampu, hodiny, zdrcadlo... tentokrát dům pro panenky. Nikdy nepochopím proč se tahle série dočkala takových dílů, protože pokud nepočítám ten první, možná i druhý, je to šíleně špatně zahraná, napsaná i zrežírovaná blbost. Já vím, že slova jako "slátanina" nebo "blbost" používám u Amityville často, ale ono to fakt nejde jinak. Jako teoreticky se šel za klad považovat vzhled Starr Andreeff, ale kvůli tomu se mi hvězdičky dávat nechce :)

Loupež na úrovni (2013)

Sobol chtěl Dannyho parťáky, ale natočil šíleně pitomou a nudnou slátaninu, kterou nezachrání ani jinak hodně známý obsazení aneb. když nemáš talent, ani herci ti nepomůžou.

Amityville: Image zla (1993) odpad!

Měli jsme lampu, měli jsme hodiny, teď máme zrcadlo. Upřímně mě zajímá co uvidíme příště. Nic dalšího k týhle sra*ce totiž nejde říct. Není to krvavý, zábavný ani správně pitomý.

Jak vycvičit draky: Úsvit dračích závodníků (2014)

Úvod už do druhého seriálu z prostředí Draků. Jako takový neoficiální pilot to funguje celkem dobře. A upřímně se už těším na trochu odrostlejší postavy, které by teoreticky mohli přinést trochu svěží vítr, který tak moc chyběl původnímu seriálu.