• Krátkometrážní

Barbie (2023)

Nesourodá a nefunkční blbina, od které jsem čekal víc, než by bylo fér. Margot Robbie je fajn, jede svůj standart, krásná herečka, která umí solidně hrát. Celá Barbie, a tím myslím fakt celý film, ale totálně stojí na Goslingovi. Toho to naštěstí baví jako málo co a užívá si každou chvíli na plátně. Dává si to neuvěřitelně a jen díky němu je Barbie vcelku koukatelná blbost, jejichž úspěch je absolutně nezasloužený.

Night Swim (2014)

Viděl jsem desítky lepších hororových kraťasů. Mají atmosféru, fajn kameru, levný ale funkční triky, příběh i funkční lekačku na konci. Night Swim nemá nic z toho.

Návrat do 36. komnaty Shaolinu (1980)

O poznání horší než první díl, ale závěrečná bitka z gaunery se legendární jedničce minimálně vyrovnává. Škoda toho nezajímavého a nudného před tím. Jinak je lešenářské kung fu skvělý.

Oběť (2022)

Michala Blaška si budu pamatovat. Ten kluk má totiž talentu jako už dlouho nikdo. V jeho celovečerní premiéře s přehledem drží režii pevně v rukou a dokáže nastiňovat problémy nejen jednoho českého maloměsta, ale i celé Evropy. soužití Ukrajinců, romské komunity a Čechů je tu skvěle vyobrazeno skrze několik postav, jejichž charaktery jsou smysluplný, logický a ve finále ani dobrý, ani špatný. Máme tu v hlavní roli Irinu, starostku, které jde jen o vlastní mediální obraz, týpka, který chce využít příběh ve svůj prospěch, policii, která je vlastně dost bezradná a kluka, co má jen rád kamarádku. Oběť nebude šokovat, ale svým tempem a jistou režií dokáže rezonovat...

12 opic - Série 3 (2017) (série)

Vyloženě jsem nad seriálem zlomil hůl. Scénář jak když to vypadlo z hrnce na guláš, skoky sem, skoky tam. Nepřeháním, když řeknu, že se tady skáče v čase doslova co 5 minut. A i když soundtrack se hodně snaží 12 opic držet nad vodou, osudovost nula.

Horem pádem (2004)

Nesourodý drama, kterýmu vévodí Jirka Macháček. Jeho příběhová linka je fajn, dokáže zabavit, ale tak na 20 minut. 2/3 filmu sleduju divný nesourodý guláš scén, které občas dokážou diváka zabavit, ale jako celek vůbec jako film nefungují.

Tři zlaté dukáty (2023) (TV film)

V rámci pohádkového žánru vlastně docela ucházející. Což je klad. Pohádky nemusím, nevyhledávám je, ale tady jsem si řekl, že to zkusím. A jediná věc, která mě vyloženě štvala, bylo nepochopitelný předabování. Je snad slovenština tak vzdálená, že jí musíme dabovat? Občas mě to fakt tahalo za uši..jinak celkem pěkná pohádka s pěknými lokacemi.

Černá listina - Série 6 (2019) (série)

Sám se divím, že mi průměr šesté řady stále vychází na 4*. To nejlepší jsme už viděli, Blacklist ale dokáže stále solidně bavit. V šesté sezóně to bylo hlavně kolem konce jedné z hlavních postav. Závěr, světe div se, přinesl zase další twist, kterým se v sedmičce budeme zabývat. Snad to nebude jen tahání nesmyslných zápletek.

Godzilla no gjakušú (1955)

Nikdo si neláme hlavou proč je Godzilla najednou živá, když ještě na začátku říkali jak je díky událostem prvního dílu rozložená jen na kosti někde hluboko na dně oceánu. Oproti prvnímu dílu tu ani není tak pěkná akce, je víc vidět, jak je Godzilla týpek v gumovým obleku, stejně jako jeho protivník, Anguirus. Příběhově je to samozřejmě úplný trash, stejně jako snaha o nějaký těch malinkých lidí :-)

36. komnata Shaolinu (1978)

Příběh stojí za starou belu, ale jakmile Liu trénuje a pochoduje komnatami, je to dobrý. Jeden z milníků kung fu filmů. Osobně bych ale asi čekal víc. Možná je to dobou, možná to jen není dobrej film :-) Viděno v rámci Encyklopedie akčního filmu od Moviezone, díky kluci.