• Krátkometrážní

Rob Schneider: Asijská máma, mexický děti (2020) (pořad)

Nemusím Roba Schneidera jako herce a po dnešku ho nejspíš nesnáším jako komika. Za 45 minut jsem se zasmál tak 5x, což je na komediální výstup fakt málo. Většinou je jen sprostý, často nechutný a velmi občas legrační. Závěrečný duet s dcerou je jak z jinýho světa...

Útok z hlubin 2 (2018) odpad!

Jednička je skvělý béčko, který by si upřímně dnes zasloužilo 4*. Jen by mě teda zajímalo koho napadlo, 19(!) let po prvním dílu udělat "pokračování", a k tomu takhle hnusný. Triky jsou horší než v prvním dílu, herci samozřejmě tragičtí a příběh jedno velký hloupý klišé. Tak se chci zeptat.. Proč?

Artemis Fowl (2020)

Tohle fakt nejde. Dobrý triky beru tak nějak automaticky. Dnes jsou triky stále lepší a levnější, a Artemis Fowl má dobrý a očividně drahý triky. A to je všechno... Příběh je strašná ptákovina, která se podle všeho ani vůbec nedrží knihy (něco jako kdyby ve čtvrtém díle Harryho Pottera zabili Hermionu), nedává to celé smysl, je to šíleně nudný, pocitově dlouhý přes 3 hodiny a hlavního (anti)hrdinu bych nechal umřít za 20 minut. To je fakt neuvěřitelně krásný příklad špatnýho castingu. Takový průšvih jako v recenzích jsem nečekal, ale pro mě to je ještě horší.

Kráska a zvíře: Kouzelné Vánoce (1997)

Utáhlá natahovačka, která chce jen prodat víc hraček s vánočními motivy. Atmosféra prvního dílu je pryč, příběh je pryč a i když má film jen 70 minut, dal by se odvyprávět za 20.

Projekt Power (2020)

Solidní nápad zadupaný totálně zpackaným scénářem. Gordon-Levitt a Foxx jsou celkem v pohodě, Foxx víc, ale k čemu to je, když to po hodině začne nudit až běda? První polovina není špatná, nastíněný svět je fajn, má potenciál, aby se řádilo, jenže já viděl snad 3 akční scény, z toho 2 solidní (ale rozhodně ne coolervoucí, jak mohly být). Je fajn vidět 2x, 3x animaci co Power udělá s lidským tělem a buňkami, jenže po 20x to je už na zabití a opravdu to nikoho nezajímá. Vlastně jsem se dostal do stádia, kdy mi bylo úplně jedno jak to dopadne a kdo umře. Od chvíle, kdy se dají JGL a Foxx dohromady je film prakticky nekoukatelný a finále na lodi jeden velký scenáristický fail. Netflix toho točí sice hromadu, ale většinou to jsou opravdu jen kraviny jako tohle.

Temný anděl (1990)

Velmi podprůměrné sci-fi, které trpí na klasické problémy tehdejší doby. Špatní herci, šíleně pitomý scénář a záporáci pro smích. Lundgren sice zachraňuje co může, ale ani on tu děsnou nudu nedokáže odvrátit.

Gunman: Muž na odstřel (2015)

Nudný scénář, občas sice fajn akční scéna a solidní temnější atmosféra. Jenže postavy jsou nesympatický (včetně hlavního hrdiny) a i když je Penn sympaťák až běda a vy nemáte problém mu toho zrakvenýho zabijáka věřit, mě to nebavilo od začátku do konce.

Marvel's Luke Cage - Série 1 (2016) (série)

První čtyři díly jsou fantastický. Černošská muzika, hutná atmosféra a parádní Mahershala Ali. Ten hejt na seriál jsem vůbec nechápal a jen si užíval díl za dílem. Jenže někde před polovinou série přišel twist, vyměnil se záporák a celý to šlo do kopru. Atmosféra byla v tahu, jazz i Mahershala taky a mě to pomalu přestávalo bavit. A i když se tvůrci ke konci zkoušeli ještě na tu úroveň ze začátku vrátit, mě to přišlo už jen jako křeč. Scénář byl očividně na 5, 6 dílů a zbytek se vyplnil vatou.

Kat: Válečná zóna (2008)

Už první Punisher stál za starou belu, ale v porovnání s tímhle to je áčkový skvělý biják. U Válečné zóny je všechno špatně. Stevenson je jako Punisher příšerně nudná postavička (bože, porovnejte ho schválně s tím od Marvelu). Příběh je k uzoufání a záporák mi přijde jako z nějaký parodie typu Scary Movie.Pár digitálních jatek a krve opravdu nestačí. Tohle je mizérie.