• Krátkometrážní

Nežádej svůj poslední tanec (2001)

Funguje to solidně i po 20 letech, i když spousta věcí už pěkně zestárla. Třeba u klasiky tanečních filmů - šikovný střih, kdy složitější figury předvádí tanečník, pak střih na hlavu herce. Příběh není bůh ví jak originální, ale Julia Stiles i Thomas jsou sympatický a Julia ke konci i dost sexy. Od začátku víte jak to skončí, ale vlastně vám to nevadí. Neurazí, nenadchne, pěkně odsype.

Jasné nebezpečí (1994)

Dal bych tři, ale těch 140 minut bylo pocitově tak dlouhých, že mi to přišlo jako dva filmy. A bohužel ne moc záživné filmy. Zajímalo by mě koho napadlo, že se Ford po padesátce hodí do akčních filmů. Jak ho vidím v nějakém akčním špionážním filmu (a že jich natočil), tak se z toho vrtim na židli. Tentokrát to nezachránil ani Noyce na režisérské židli a předloha Toma Clancyho, který nejspíš už natvrdo prostě není pro mě.

The Defenders (2017) (seriál)

K Defenderům jsem přistupoval vlažně. Měl jsem za sebou vcelku mizernýho Iron Fista s příšerným Finnem Jonesem, kterýmu bych dal hned přes držku, a celá ta nosná dějová linka o nějaké Ruce, která chce všechno zničit, mi přišla dost kostrbatá. Jenže když jsem přetrpěl první díl, tak v momentě, kdy se tihle čtyři začali dávat dohromady, mě to začalo dost bavit. Chemie mezi nimi fungovala báječně, hlavně ta mezi Mattem a Jess a najednou všechno začalo odsýpat. Dostal jsem najednou tuny mytologie, kolem které všechny seriály stojí. Akce je sice pomálu, ale má styl, drajv, a vyložně boží Daredevil předvedl víc, než Iron Fist, Luke i Jess ve svých seriálech. Cox byl vyloženě trefa do černýho a díky němu ten tým skvěle držel pohromadě. Je tedy věčná škoda, že tu máme jen jednu série a k tomu jen osm dílů. Tuhle partu bych chtěl vídat mnohonásobně víc. Já jsem spokojenej!

Na pokraji slávy (2000)

Odřený uši, ale ten závěr se Crowemu celkem povedl (i když jsem doufal v trochu jiný). Moc jsem ale nepochopil, proč je na plakátech Kate Hudson, která je sice katalyzátor všeho zajímavého, ve filmu má ale regulérní vedlejší roli. Film balancuje někde na hranici komedie a životopisného dramatu a i když bych si ho dokázal představit klidně o 30 minut kratší, je vidět, že Crowe umí natočit poutavý film bez hvězd, jen za pomocí scénáře a svýho umu.

Týpci a zbraně (2016)

Vlk z Wall Street šmrncnutý s Obchodníkem se smrtí pro současnou generaci. A vlastně stejně tak zábavný. Od začátku jsem měl oči jen pro Anu de Armas, naštěstí tu má ale jen vedlejší roli a pánové Teller a hlavně Hill mi naservírovali drama s komedií z prostředí, které bude pro filmový průmysl vždycky přitažlivé. Prachy, zbraně, trochu drog a jistá režie Todda Phillipse. Medvědí službu ale filmu dělá Jonah Hill, protože TEN, jak je na scéně, krade si všechno pro sebe stylem, za jaký by se ani Leonardo nemusel stydět. A Cooper je pak už jen třešnička. Týpci a zbraně jsou kvalita, která se jen tak neokouká.

Sex ve městě - Série 1 (1998) (série)

Nečekal jsem, že mě Sex ve městě takhle osloví. Svěží, většinou vtipný seriál o naivních holkách, které se snaží jen být milovány, a někdy je to s nimi velká legrace.

Covid-19: Svět v nebezpečí (2020) (TV film)

Discovery zase tne do živýho! Často velmi šokující a bez obalu záběry ukazující dokument je skvělej "přehled" o tom, co se posledních 8 měsíců děje. Příběhy ze všech koutů světa, které dokumentují tenhle svět vzhůru nohama. Po shlédnutí tohoto dokumentu budete nejen že hledat tu roušku, ale upřímně doufám, že se i vykašlete na ty pubertální vzdory, kterých je poslední dobou plné sociální sítě.

The Defenders - Mean Right Hook (2017) (epizoda)

Jedna minutová bitka to opravdu nezachrání. Stále čekám, až se Defenders dají dohromady, mají ještě 6 dílů, což tedy není moc... To je jako by se Avengers dali dohromady v posledních 10 minutách filmu a mezi tím se skoro neviděli.

Hon na ponorku (1990)

Moje druhá zkušenost s příběhem od Toma Clancyho, a opět jsem se až nepříjemně často nudil. Přepálená délka, moc politikaření a málo akce. Zoufale nevyužitý Connery a ještě moc mladý Baldwin.

Iron Fist - Season 1 (2017) (série)

Nejslabší s Defenderů a upřímně šílená nuda. Machinace uvnitř Randu mě bavily mnohem víc než rádoby akční příběh Dannyho, nesympatickýho Iron Fista, který mě svou naivitou vytáčel do nepříčetna. Není to dobrý, akce je zoufale nudná, občas i trapná a já těch 13 dílů z drtivý většiny vyloženě protrpěl.