• Krátkometrážní

Šíleně bohatí Asiati (2018)

Neuvěřitelný kýč. Jenže v tom dobrém slova smyslu. Je to naprosto klasická pohádka, která jede v jasně daných kolejích a Vy po deseti minutách víte přesně, jak to skončí. Jenže Vám to nevadí, je tu totiž tolik barev, asiatů a peněz, že ty atrakce na diváka, alespoň na poprvé fungují. I když by si film zasloužil tak o 20 minut kratší délku, ke konci už fakt ztrácel na sympatiích, trefil se mi do vkusu. Henry Golding je jako nová tvář skvělej a moc rád ho v budoucnu budu ve filmech vyhledávat. O parádní Michelle Yeoh ani nemluvím. Pohádka až na půdu, romantika až ke stropu, ale ve spojení s, pro nás, cizí kulturou Singapuru líbivý. Scéna svatby dokonce dokonalá. Proč ne?

Špión, který mi dal kopačky (2018)

Přítelkyně to označila za "uječenou pitomou komedii, která není vtipná" a má vlastně úplnou pravdu. Pustil jsem si to hlavně kvůli mý oblíbený Mile Kunis, ale i ta tady byla na přesdržku, stejně jako její kámoška. Humor se na můj vkus dost často dostane do vod totální trapnosti. Přitom mi přijde, že by stačilo jen sehnat lepší a hlavně sehranější herečky.

Štafl (2018) (seriál)

Nevtipný, naštěstí krátký seriál. Je tu možná pár vtípků, který sednou, ale Monte Karlo bylo minimálně o 2 levely výš. Nápad to byl asi dobrý a spoustu věcí, který nás těhlech zlodějích se*e tu je, ale všechno ve finále zmizí do ztracena.

Tátova volha (2018)

Tátova volha je bohužel zoufale nudný film o výletě matky a dcery, která jen tak mimochodem bojuje s rakovinou. Komedii se to nepřibližuje ani vzdáleně na drama tu jednoduše není průběh a už vůbec ne herci. Teroru tygra vsázela na podobnou atmosféru, ale tam to Bartoška a Balzerová utáhli herectvím. Tátova volha nic podobného nemá a tak tu máme další průměrný český film, který vyšumí z povědomí velmi rychle.

Taxi 5 (2018)

Kam až může tahle série spadnout, aby s ní byl konečně konec? Už čtyřka a americká verze stála za starou bačkoru, ale v porovnání s Taxi 5 to jsou skvělý komediální fláky. Místo toho, aby se alespoň snažili více zapojit ty dementy z policejní stanice, který mají potenciál na 2 solidní scénky, všechno se točí kolem jednoho šikovnýho a druhýho neschopnýho hňupa, kteří se Emilianovi a Danielovi nevyškrábou ani ke kotníkům. Nejde jim to, není to vtipný a za týden nebudu vědět o čem to bylo. Nejlepší na filmu je Sand Van Roy, která je fakt kost. Zbytek stojí za starou belu.

Temné hlubiny (2018)

Kdyby byl v hlavní roli kdokoliv jiný, bylo by to fajn. Kdyby byl v hlavní roli Lundgren, který i ve stáří vypadá dobře a přirozeně autoritářsky, bylo by to fajn. Jenže tu je Van Damme. Vypadá fakt neskutečně blbě, nevím, jestli za to může chlast, drogy nebo oboje, ale on neutáhne ani prostinký akční céčko, který k tomu ještě vypadá s přivřenými oči celkem stravitelně. JCVD je prostě neskutečně k smíchu, pro mě spíš k pláči, protože tahle akční legenda měla umět stárnout, jako to dokázal Sly. Jenže Žán jde po stopách Arnolda a podobných ztroskotanců. Film se Vám po 3 dnech vykouří z hlavy, nezabrání tomu ani holka nápadně připomínající Megan Fox.

Temné síly (2018)

Tady si fakt někdo dělá pr*el. Nevzpomínám si, že jsem viděl (a že jsem toho viděl hodně) film TAK špatný, který chtěl být TAK áčkový. Temné síly nemají jednoduše vůbec nic, čím by diváka mohli zaujmout. Mají naprosto dementní scénář, špatný herce, šílenou dramaturgii a smysl pro načasování a budování čehokoliv. Během několika minut jsme uvrženi do naprosto hloupýho a v reálu nikdy nefungujícího světa, kde nevím proč, se rozpadla ekonomika (nejsou děti, nejsou peníze, neptejte se) a všichni se chovají jako naprostý hlupáci. Pokud si zkratkovitý film představíte jako vlak, který se ve sprintu snažíte chytnout, tak Temné síly jsou jako když se postavíte na kolejiště a necháte se rozmašírovat japonským rychlovlakem. Všechno trvá o půl hodiny méně než by se hodilo. Být to seriál o 10 dílech, možná by to nějaké měřítka sneslo. Tady se na úrovni 100 minut všichni snaží stihnout všechno. Asi jakoby jste Harryho Pottera smrskli do jednoho filmu. Vyjde z toho naprosto nefunkční slátanina. Temné síly jsou přesně takový. Kasovní propadák naštěstí zapříčinil, že se pokračování (v současnosti má série 6 (!) dílů) nedočkáme. Díky bohu.

Ten pravý, ta pravá? (2018)

Snaha o co? Něco na způsob trilogie Před úsvitem? Na rozdíl od Linklaterovi romantiky je tohle nefunkční a bezradný drama? Komedie? Sám nevím...Reeves a Ryder jednoduše nemají co hrát, co dělat a vrcholem všeho je sex na louce, který aspiruje na nejvíc wtf scénu, jakou jsem za dlouhá léta viděl. Jestli to byl pokus o něco s přesahem, vznikla z toho jen nedomrlá blbost blížící se odpadu.

Teorie velkého třesku - Série 12 (2018) (série)

Poslední díly to tlačí na nostalgii tak mocně, že to až není hezký. Mě to ale bavilo. Škoda toho slabého středu, který jen potvrdil, že pokud neměl seriál končit dříve, tak teď byl nejvyšší čas.

The Cloverfield Paradox (2018)

Nechci být nějaký hater, ale ono to bohužel moc nejde. Vemu to trochu zeširoka. Cloverfield je pecka, je stále pecka i po deseti letech a minimálně dalších 10 bude. Pak přišla "Ulice", která byla skvělý atmosférický thriller, jenže měla jedno obrovský mínus. Naprosto zbytečně se odehrávala ve stejným světě jako Monstrum a namontování mimozemšťanů na jedničku bilo do očí tak moc, že si to už nikdy nepustím. Teorie o mláděti, zvířeti nebo prostě obyčejným obrovským mimozemšťanovi, co ničí Zemi a je nezničitelný mě baví dodnes. A naroubování těch potvor s vesmírnými loděmi mi už nesedělo, i když jsem to ještě přežil. Proboha! Jenže to, co udělali ty trapáci ve trojce, je na přes držku. První polovina Paradoxu je ještě fajn. Není to žádný wow, ale spíš takový ok. Občas si to hraje na Život, občas na skvělý Sunshine. Ale někde od 50. minuty, se to zvrtlo v totální výplach, kde vědci jsou nejblbější lidi ve Vesmíru, jedno ve kterým, a občas jsem nevěděl, jestli to je vtipný nebo ne (scéna s rukou je vyloženě jako z jinýho filmu a místo hrůzy se mi spíš chtělo smát). Tady bych ale furt byl na nějakejch třech, protože se to ještě dalo přežít. Jenže pak přišlo posledních 20 sekund a já mam chuť někoho zabít. Takhle trikově odfláklý finále, který nedává vůbec smysl jsem dlouho neviděl. A pokud nad tim budu uvažovat alespoň 10 sekund, tak ani to příběhový našroubování na první Monstrum mi vůbec nesedí. Další tupý sci-fi, který mohlo být fajn, a místo toho je břečkou, kterou nechcete vidět.