• Krátkometrážní

Na cestě - Na cestě po západním Bhútánu (2019) (epizoda)

Jeden z nejkrásnějších a nejdojemnějších dílů. Když člověk vidí život v klášteře, obklopí ho zvláštní pocit... Nemáme si opravdu na co stěžovat.

Nádech pro lásku (2017)

Jako ono jo, ale ono i ne. Nádech pro lásku má téma jak řemen, těžké, depresivní ale i plné lásky, porozumění a síly, jenže je to taková sázka na jistotu, že to ve Vás nezanechá sebemenší emoci. Ono to je smutný, o tom žádná, Garfield to zvládl s přehledem, ale scénář nenabídne sebemenší odklon od romanticko-dramatického klišé. Žádná zapamatovatelná scéna nebo rozhovor. Něco, co by opravdu diváka přikovalo do sedačky a on přestal dýchat. Svého času to Nedotknutelní dokázali svou osobitostí, proč se to nepovedlo tady? Každopádně ale je tohle prvotina Andy Serkise, takže poklona.

Nádherné bytosti (2013)

Podle názvu jsem čekal ještě horší věc, než je Stmívání a jemu podobné filmy. Překvapivě jsem ale dostal strašně sympatickou ústřední dvojici, který tu lásku celkem přejete. Díky nim se film dostává nad úrovni odpadu, protože všechno ostatní na ten odpad je. Zdejší mytologii jsem moc nepochytil, jen něco o temné a světlé straně a šestnáctých narozenin. Emmy Rossum je dostatečně hot, jen škoda, že si víc nehraje jako s panem policistou v úvodu. Celý ten hlavní příběh o zlu a schopnostech mě totálně nezajímal a prakticky jsem se jen díval na ubíhající scény bez známky sebemenšího zájmu. PS - konec potěší, už jsem přestal věřit, že se probudí.

Na divoké vlně (2012)

Béčkový drama o sportu, který není divácky moc atraktivní. Tedy pokud tam netrajdá Keanu Reeves. Všichni tu tak moc chtějí dojímat, že to ve finále nejde ani při smrti jedné z postav. Kluk je herecký pako a Butler znuděný a přišel si pro pár dolarů. Nudná rutina bez nápadu.

Na doraz (2017)

Od nějaké desáté minuty se sedne do auta a nonstop se jede na plný plyn. Logika si sice dává často dovolenou, ale jakmile to divák nebude řešit, dostane v rámci možností realistickou jízdu, u které se rozhodně nebude nudit. Halle Berry postavu odhodlané matky hraje solidně.

Na dotek (2004)

Ona ta Prettka fakt neumí hrát. Ve své nejslavnější roli byla nádherná a obecně je to krásná žena, ale kdekoliv jí vidím, herecky mě nepřesvědčuje. V tomto filmu je to opět tak. Je tu moc zajímavý scénář o vztazích, který nás nutí přemýšlet zda je lepší ubližovat pravdou nebo nechat se milovat ve lži, Law a Owen jsou vyloženě parádní, Portman skvělá...a Juls zase průměrná a nudná až běda. Je to škoda, protože mi kazila ze začátku dost zmatený, ke konci ale dost spokojený zážitek z filmu.

Náhlý úder (1983)

Fajn příběh totálně zabitým šnečím tempem a jistou vyčerpaností Callahana jako postavy. Clint stárne a Harry už není ten řízný, cool týpek, co nejde k hlášce daleko. K tomu téměř 2 hodiny a nuda až na půdu je na světě.

Náhradníci (2009)

Béčko, který by chtělo být víc. Béčko, který by chtělo být dítětem Já robot a Minority Report, ale přestože má zajímavý nápad a vyobrazení blízké budoucnosti, tak nudí víc, než je na sci-fi akční film zdrávo. Místy velmi překombinovaný děj filmu jen ubližuje, a konec s Shift+Enter bych čekal v roce 1995, ale tady to je spíš hodně úsměvný. Škoda, potenciál být něčím víc tu byl.