• Krátkometrážní

6 underground: Tajné operace (2019)

Už jsem si říkal, že je Michael Bay zpátky ve své nejlepší formě, kterou měl během druhých Mizerech. Celá úvodní půl hoďka je šílená, hlasitá, zběsilá, ale i zábavná, přehledná a baví. Šílená automobilová honička uprostřed Florencie Vás dokáže fakt nažhavit. Jenže pak dostanete blbej akční film, který Vás vůbec nebude bavit. Jako by si Bay všechnu manu vyplancal na tu první dvacetiminutovku a pak už se zase utrhl z řetězu, jak je mu poslední dobou zvykem. Záběry to jsou fantastický, klasicky Bayovský, jenže příběh trvá uši a akce stojí za něco jen ta při záchraně bratra. Jinak to mohlo být o půl hodiny kratší. Film by měl lepší tempo, byl by rychlejší a nebylo by tam takový vaty, která mě totálně odrovnala. A ani ten humor Míšovi nefunguje jako kdysi.

Angry Birds ve filmu 2 (2019)

Pamatuje Dobu ledovou? Taky byla pro Vás nejvtipnější veverka, která se snažila schovat svůj žalud? Tady je to podobně. Sedlo mi to asi o trochu víc než první díl. Je to stále jen pro ty nejmenší, takže rodiče absolutně nic nepřekvapí. Naštěstí má ale film triumf, který mě bavil v podobě tří malinkatejch očkatejch ptáčků, kteří, během hlavního příběhu, se snaží získat zpět vajíčka, které jim furt a furt nějak utíkají. Je to pitomý, hloupoučký, ale většinou i celkem zábavný a hlavně roztomilý. Díky se dá pokračování Angry Birds celkem přežít. Podruhé to už ale neuvidím.

Seal Team 6 (2017) (seriál)

Problémem Seal Team 6 je fakt že to má být pokud možno co nejrealističtější válečný seriál. Jenže ono se tu neválčí skoro vůbec, což je sice možná podle pravdy, ale pro diváka to je celkem hrůza. Porovnání akce a rodinných scén je tak 30-70. Většinou tak vidíme průměrné herce, kteří jsou fajn v akci, ale v herectví to je velký špatný. Máme tu několik hlavních postav, takže si za těch 18 dílů zapamatujte jména tak tří. První série ještě očividně měla solidní rozpočet a hlavně Gogginse. Ten ale před druhou vyklidil pole a z průměru šel seriál téměř na dno. Natahované, ukecané, nezáživné. Předčasnému konci naprosto rozumím. Velká škoda, protože poslední scéna byla nejsilnější za celou dobu seriálu a ukázala, že Seal Team 6 mohl být parádní, temný a akční. Jenomže není.

Seal Team 6 - Danger Close (2018) (epizoda)

Kdyby byl celý seriál tak mrazivý a hlavně kvalitní, jako poslední scéna, byl by Seal Team Six seriálová událost.

Mutant: Probuzení (2007) odpad!

Třikrát hurá, dokoukal jsem celou mutantí sérii. Čtyřka je úplně stejně špatná jako předešlý díl. Pozitivní jen to, že je taky o poznání kratší. Masky jsou hrozný, příběh blbý, postavy tupý a já fakt nechápu jak se tahle série, která začala snesitelnou jednohubkou, dostala na čtyři díly. A vůbec.. Všiml si někdo toho faktu, že se vlastně nepracovalo s tím detailem, že nám mimozemšťani poslali zprávu a že nás nejspíš chtějí vyhladit? Zajímá vůbec v tom světě někoho, že nás kontaktovali, nebo každýho zajímá jen sex?

Mutant 3 (2004) odpad!

Televizní, hnusný, trapný pokračování filmu, který nikdy neměl mít ani jedno pokračování, natož dvě. Ono k Mutantu 3 nejde opravdu nic jiného napsat. Televizní horor z toho nejhlubšího dna.

Mutant 2 (1998)

O 100% víc sexu a o 50% méně zábavy. Snaha přiživit se na hloupým béčku vyšla překvapivě ještě hůř než předchozí díl. Jediné plus je snad jen to, že to je o 15 minut kratší, takže se nebudete nudit moc dlouho.

Mutant (1995)

Když jsem byl malej, byl Mutant lepší, čím to asi bude? Ona to zase není taková srágora, ale rozhodně si to pamatuju zábavnější a hororovější. Nemyslím tím ani zub času, který se na tom podepsal, ale víc než ne moc děsivý béčko s nádhernou Natashou to není. Na to, kolik hereckých hvězd se tu objevilo (dokonce i malá Michelle Williams) je to ale promarnění potenciálu.

Vymazaný kluk (2018)

Oscarový potenciál, který byl totálně zabit nevýraznou režií Joeal Edgertona a výběrem herce pro hlavní roli. Nicole Kidman a Russel Crow tu bohužel mají tak málo prostoru, že to jednoduše neměli šanci utáhnout. Film se tak musel spoléhat na Lucase Hedgese a ten to neutáhl. Kdyby látku dostal do rukou zručnější režisér, byl by z toho favorit na všeljaký ocenění. Takhle je to dvouhodinový těžký příběh, který ale absolutně ničím nezaujme Vy o něm za měsíc nebudete vědět.

Pěstírna (2017) (seriál)

Nápad to byl zajímavý a první díly fajn. Jenže Pěstírna dopadla přesně na to, co jsem si myslel. Nemá jednoduše co vyprávět. Po polovině seriálu začne být šílená nuda. Nic se nikam neposouvá a i postavy jen tak přežívají. Zápletky s vrahem a ke konci dění kolem přítelkyně sice trochu rozvířila vody, ale to opravdu byla jen plané naděje, které se rozplynuly téměř okamžitě. Zajímavé zpracování, nápad fajn, ale nuda.