• Krátkometrážní

Alibi na klíč: Den D (2023)

Z jedničky si pamatuju jen tu nejzákladnější kostru. Úvod dvojky vám ho naštěstí ještě pěkně připomene. A pak, i díky velmi strohé stopáži, do vás začne ládovat jednu vtipnou scénu za druhou. Den D je totiž výrazně lepší a vtipnější, než jednička. Není to nejlepší komedie dekády, na kterou se bude ještě dlouho vzpomínat, pro mě to je ale velmi příjemné a funkční překvapení.

Ant-Man a Wasp: Quantumania (2023)

Marvel má průser... Snižují se tržby, kvalita filmů jde rapidně dolů, triky jsou hnusnější, příběhy pitomější a diváci nasranější. V čem začal Thor a pokračovaly seriály, tak to trojka Ant.mana dokonala. A přitom je tady jedno velký plus. Marvel se tu vytasil s ikonickým záporákem, nejlepším (pokud nepočítám Thanose), a tak silným...že ho museli porazit mravenci... Majors je fakt to nejlepší a taky jediný dobrý v tomhle hnusným digibordelu, jen je zoufale nevyužitý. Všechno je hnusný, nedává to minimální smysl a twist s armádou na konci je facepalm. Feige si musí sednout a vrátit se na začátek.

Aquaman a ztracené království (2023)

Zoufale málo Amber Heard. Že je to asi pěkná mrcha, to je možný, je mi to ale jedno. Je tak zatraceně sexy, že jsem jí ve dvojce prostě chtěl co nejvíc. A místo toho tu má jen pár scének, aby to nenaštvalo Deppovy fanoušky. Ve výsledku dobře vám tak, protože druhý Aquaman je podprůměrný nudný průšvih, který vypadá sice pěkně, ale zfotrovatělému a trochu vypapanýmu Momoovi tu furt někdo močí do pusy, všichni se tomu smějí a já si jen říkám "co to kua je". Wan nejen, že nedosáhl úrovně skvělý jedničky, ale vyloženě občas vytírá dno trapnosti a průměrnosti.

Baiohazado: Desuairando (2023) odpad!

Stále nechápu proč se točí další a další animované pokračování Resident Evil. Zkoušeli to dokonce už i minisérií, pak hraným seriálem, teď zase tímhle. Kdyby to bylo alespoň trochu koukatelný, mělo to nějakýs takýs příběh a bylo tu dost akce a hororových prvků. Jenže Hasumi si řekl "NEE!", udělám to nudnější než kdo mohl čekat! A vyklubala se tahle sra*ka :)

Baletka (2023) odpad!

Bez akce, bez smysluplnýho příběhu, bez čehokoliv zapamatovatelnýho. Jestli tohle měla být korejská verze Johna Wicka, tak se připravte na pořádnou facku. Někdy mám fakt výběr filmů parádní no..

Barbie (2023)

Nesourodá a nefunkční blbina, od které jsem čekal víc, než by bylo fér. Margot Robbie je fajn, jede svůj standart, krásná herečka, která umí solidně hrát. Celá Barbie, a tím myslím fakt celý film, ale totálně stojí na Goslingovi. Toho to naštěstí baví jako málo co a užívá si každou chvíli na plátně. Dává si to neuvěřitelně a jen díky němu je Barbie vcelku koukatelná blbost, jejichž úspěch je absolutně nezasloužený.

Batman: Zkáza Gothamu (2023)

Tentokrát se mi animák od DC vůbec netrefil do vkusu. Díky Elseworld tu sice doslova můžeme vidět jakoukoliv divočinu tvůrce napadne, ale tady to příběhově nebylo nic zajímavého. Sice je hororová atmosféra místy fajn, a i vše kolem Lovecraftových světů, ale ve spojení s Batmanem to drhlo až nepříjemně často.

Beckham (2023) (seriál)

Díky němu jsem začal sledovat fotbal..začal milovat Manchester United. Jeho čtyřdílný dokument na Netflixu je skvělý od začátku do konce. Rozhovory a vzpomínání se všemi, kteří prošli jeho kariérou. První díly rozhodně lepší než druhá půlka, ale těch nahlédnutí pod pokličku je tolik, že i ty slabší chvíle baví a jsou zajímavé. Jen škoda, že Beckham vlastně neodpověděl na pár otázek, které seriál otevřel. Sice to trochu špiní Fergusonovu auru dokonalosti, ale to si nevybereš, Netflix prostě sportovní dokumenty umí bezchybně. Lahůdka.

Bez kalhot: Poslední tanec (2023)

Celou dobu jsem nepochopil, jestli mezi Tatumem a Hayek je nějaký vztah, nebo jen to je jen na bázi práce. Přece jen jsou od sebe 14 let. A celý film, až na úvod, mi nedal nějakou nápovědu. Byl jsem ke konci z toho vlastně dost zmatený. Ostatně jako z celýho filmu. Úvod je skvělý, Tatum to vrtění má prostě neskutečně v sobě a jak to rozbalí, líbí se to i mě, heterosexuálovi. Jenže problém je, že Tatum tu skoro netancuje. Pokud vynechám úvod na večírku, dočkáme se ho až ve velkým finále...které je možná pěkný, ale ledajaký finále Step Up ho předčí, skoro bych čekal, že na konci s Tatumem zatancuje Jenna Dewan. A pokud se netancuje, jen na nějaký číslo čekáme. A celý ten zoufale předvídatelný a nudný příběh nám moc nešmakuje. Vtipy moc nefungují, dramatický chvíle taky ne...Jednička zůstala nepřekonána, tentokrát Soderbergh trochu zklamal.

Bílí muži neumějí skákat (2023)

Vykastrovaná, příšerná verze dobrýho filmu. Koho napadlo vytvořit takovou zhovadilost? Tady nefunguje téměř nic, ani ten basketbal, o kterém to jakože má být. O hercích tu nemůže být řeč, emotivní závěr je jen směšně trapnej a já jsem naštvanej, že nějakýho blbýho Calmatica napadlo volně zremakovat tak dobrej film.