• Krátkometrážní

Jak jsem poznal vaši matku - Na dobrou noc (2013) (epizoda) odpad!

Tvůrci očividně museli vyplnit hluchý místo v sérii. Otázka je, jestli nebylo lepší mít prostě poslední sérii o jeden díl kratší.

Spartakus: Bohové arény (2011) (seriál)

Tváří se to jako jiný seriál, ve skutečnosti se jedná ale o druhou řadu hlavního Spartaka a k tomuhle prequelu byli tvůrci přinuceni z důvodu nemoci hlavního herce. Vrátili jsme se o pár let, kdy většina už mrtvých ještě vesele šous....žije a snaží se si vydobýt svý místo pod Sluncem. V hlavní roli hrající Dustin Clare je naštěstí dostatečně nabouchaný (jako drtivá většina) a s meči to umí, takže si tu opět užijeme dostatečný množství soubojů, sexu a piklí. A budu se opakovat...ale prostě tenhle svět a styl vyprávění mě neskutečně baví. Klidně bych si dával příběhy dalších a dalších gladiátorů z Batiatusovi gladiátorské školy. Scénář je totiž skvělej, postavy zajímavý a akční scény vypiplaný do nejmenších detailů.

Spartacus: Blood and Sand - The Motion Comic (2009) (seriál)

Není to nejhorší. Na animaci si dokážu zvyknout a beru to jako zajímavé rozšíření Spartakova světa, které vypráví 4 dějové linky, kterých jsme se v seriálu jen dotkli. První za 3, druhý 4, třetí 3, čtvrtý také za 3.

Spartakus (2010) (seriál)

Bez přehánění je Spartakus jeden z nejlepších seriálů, co jsem kdy viděl a jistojistě jeden z nejlepších historických seriálů vůbec. Po první sérii sice přišla smutná zpráva, kdy zemřel Spartakův představitel Andy Whitfield, tvůrci se ale snažili a i když jsem si na Liama McIntyrea zvykal skoro celou druhou sérii (a tím možná i trochu můj názor na tuto sérii utrpěl), ve trojce mu narostly vousy a s nimi i charisma. Spartakus má stylizaci, která se nebude každému líbit. Triky jsou občas mizerný (hlavně při záběrech z výšky to je vidět), ale hlavně co se krve a sexu se tady opravdu nešetří. Viděl jsem toho fakt hodně, ale co se tohoto týče, Spartakus všechno strčí do kapsy. Po první epizodě jsem byl přesvědčený, že se mi to nezalíbí, ale opak byl pravdou. Na erotiku a boj styl "300" jsem si zvykl a postupem dílů to můžu označit za velký plus seriálu, protože to k němu prostě patří. Čím je ale seriál opravdu perfektní jsou postavy (a herci). Scénář, charaktery a jejich vývoj je tak strhující, že jsem často jen s otevřenou pusou sledoval co to na mě seriál přichystal. Sledovat Lucy Lawless a Johna Hannaha byl vrchol první série. Pak prequel střihnul Dustin Clare, ve dvojce se k seriálu přidal a společně s Manu Bennettem vytvořili dvě postavy, který se nejen Spartakovi vyrovnali, ale často ho i zastínili. Vůbec mi to nevadilo, tento seriál byl o postavách. Skvěle zahraných, skvěle napsaných... a já na konci seriálu můžu jen vzdát hold všem, co se na tomto seriálu podíleli. Spartaku, Gannicu, Crixe... byla to jízda, je mi ctí!

Spartakus - Válka zatracených (2013) (série)

Je to neuvěřitelný, ale z 10 dílů jsem jen jednomu nedal plnou palbu. V průměrným hodnocení to dokonce přeskočí téměř dokonalou první sérii. S hodnocením 4,9 je Válka zatracených neuvěřitelná jízda od začátku do konce.

Spartakus - Pomsta (2012) (série)

I když jsem ve finále s druhou, třetí spokojený, musím bohužel přiznat, že se šlo kvalitou trochu dolů. Velmi nešťastné přeobsazení Spartaka se nepovedlo a Liam McIntyre se snaží seč mu síly stačí, Andy to ale není a přijde mi jako takový klučíček bez charismatu. Scénář je slabší, není tu tolik wow momentů a i když se vracejí ti, na kterých stojí dokonalá první série, Manu Bennett, Peter Mensah i Luxy Xena Lawless, nemají tady takový prostor rozjet tu fantazii, jakou předvedli v minulosti. Díky posledním epizodám jde ale hodnocení nahoru, tam si tvůrci vylepšili trochu pošramocenou pověst.

Spartakus - Hněv bohů (2012) (epizoda)

Kdyby taková byla celá druhá (třetí) série, vrněl bych blahem jako u první sezóny. Tohle je dokonalost.

Spartakus - Libertus (2012) (epizoda)

Triky jsou sice naprosto příšerný, ale konečně díl, který kvalitou dosahuje úrovně první série.

Spartakus - Uprchlík (2012) (epizoda)

Je to pešek prostě. Mít perfektní casting, který se opírá o hlavní postavu, jenže osud tomu chtěl tak, že herec zemře. Liam McIntyre je fajn náhrada, ale rozhodně to není Spartakus, alespoň pro mě teď ne. Zatím to ani zdaleka nedosahuje kvalit první série, je to fajn, ale rozhodně ne tak skvělý. Snad se ještě dočkám nějakých soubojů v arénách.