• Krátkometrážní

Vrána (1994)

S Vránou to je těžký. Na jedné straně kultovní status převážně určitě vyhnaný "jen" díky tragickému osudu Brandona Lee, jenže na straně druhé ten film prostě dobrý NENÍ. Atmosféra je tam možná cítit dost ponurá a věrná, jenže po příběhové stránce a stránce akční je to šílená bída a hlavně nuda, kterou bych s klidem po hodině vypnul.

Výbuch bude v pět (1984)

Jednotlivé scény jsou dobrý (melouny, nábojnice, zvonice atp.), ale pokud se na to budu dívat jako na jeden film, je to fakt bída. Film vlastně nemá vůbec příběh, nemá ani dobrý herce, v několika případech maximálně solidní a pospolu vůbec nedrží pohromadě. Ta úchylná tečka na závěr, kdy se žák a učitel div nepolíbí radostí, už jen dokazuje, že ne každý český film před rokem 1990 je dobrý.

Všechno nejhorší (2017)

Vlastně docela dobrý. Spousta vtipných momentů, občas i nějaký ten hororový. Jen je škoda, že v poslední půl hodině ztrácí film dech. A přitom to u těchto filmů je téměř pravidlem, Jak se začne hrát na finále, kvality filmu jdou dolů. Všechno nejhorší není jiné. I když za měsíc zapomenete, že jste takový film viděli, těsně po konci budete spokojeni jako já. Kdyby každý horor byl podobných kvalit, nevadilo by mi to.

Whiplash (2013)

Johnny Simmons není Miles Teller a nedosahuje jeho hereckých kvalit, ale pokud to budeme brát jako film, který vznikl před celovečerákem a díky kterému Chazelle získal na celovečerák prostředky, tak dobrý.

Whiplash (2014)

Naprosto fantastická podívaná od začátku do konce! Nepamatuji si kdy naposledy mi dvě hodinky takhle utekly. Neobyčejný zážitek jen umocnil precizní výkon Milese Tellera a výkon naprosto dech beroucí, jehož nositelem byl J. K. Simmons. Jeho despotický Terence Fletcher je učebnicovou ukázkou téměř dokonalého výkonu ve všech rovinách. Zaslouženě za to také získal Oscara. Chazelle je budoucnost a já ho budu o to víc sledovat, protože tohle je bomba. A ten konec? Poslední scéna, která trvá snad 15 minut, je něčím neobyčejným a musí se vidět, nejde totiž převyprávět.

Winchester: Sídlo démonů (2018)

Co přinutilo Helen Mirren, jinak skvělou a respektovanou herečku, jít do takový srágory? To mi hlava nebere. O Clarkeovi ani nemluvím, ten je na zabití snad v každém filmu. Winchester je přesně tím nezajímavým hororem bez potenciálu a snahy ukázat nám něco lepšího, byť by se jednalo alespoň o dobrý nápad, dobrou scénu. Tohle je prostě hodinu a půl trvající nuda, při které se budete na hodinky dívat nepříjemně často.

Zmenšování (2017)

S tímhle filmem to je těžké. Nejdřív jsem byl skeptický a říkal si co to za kravinu zase bude. Po prvních 30-40 minutách jsem byl překvapený jak fajn to vlastně je, pokud na tahle absurdní pravidla hry přistoupíte, jenže se přehoupla tak 75. minuta a začíná peklo, které trvá až do konce. Jako by Payne najednou vůbec nevěděl jak pokračovat, že ve druhé polovině se vlastně celá ta fajn sci-fi linka nechá plavat a začne se hrát tvrdě na sociálně-ekologickou agitku, která je příšerně uňouňaná a šíleně nezajímavá. Pokud Vám první půlka nepřijde wtf, tak ta druhá už stoprocentně a budete se u ní jako já zoufale nudit. Většina dějových linek je nezodpovězena, celá ta wtf sci-fi zápletka je najednou hozena do koše a Vy jako divák to musíte zkousnout a sledovat třeba jednu z nejvíc wtf romantických linek posledních let. Má tohle Damon zapotřebí? Snad ještě není tak starý ne?! PS - Ta stopáž je pocitově fakt gigantická...

Záškodníci (2016)

Má tohle Bruce zapotřebí? Proč nedokáže stárnout se ctí? Vždyť i takovej Sly je v důchodu celkem vážený. Záškodníci by byl průměrný akční thriller, kdyby tu byl lepší režisér, scénárista a alespoň špetka představivosti a něčeho novýho. Tohle je překombinovaná nuda, prostě guláš, která ani rádoby šokujícím finále nedokáže, aby jste u toho neklimbali. Když je ve filmu nejlepší herec Dave Bautista, tak je to na zamyšlení. Ale ten Willis je fakt k smíchu..

Komando (1985)

Komando není pro mě tím nejlepším, ale je to rozhodně kultovní film, který je i po třiceti letech nezapomenutelnou klasikou s neuvěřitelně tupými postavami a nejbrutálnějším Arnoldem.

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Komediální kolos, který se svými kvalitami a oblíbeností minimálně vyrovnal legendárním Přátelům. Naprosto geniální casting, ze kterého nejvíc vyčnívá nezapomenutelný Neil Patrick Harris, kadence gagů a humoru a moderní styl dává tomuto seriálu přávem přízvisko "Přátelé 21. století". Prvních 5 řad bylo bezkonkurenčních poté tvůrci podřadili o jeden stupeň níž a série 7 a 8 se dojíždělo na neutrál. Je to logický, když máte seriál o 9 řadách. Jenže pak přišla řada poslední, a s ní i jeden z nejhorších seriálových konců historie. To, jakým způsobem zabili vývoj většiny postav je do nebe volající. Poslední 2 série se řeší svatba a všichni netrpělivě čekají na Matku, jenže v posledním díle seriál vrazí všem fanouškům nůž do zad takovým způsobem, že se z toho při pomyšlení na tenhle seriál budu dostávat ještě dlouho. Nejhůř skončil Barney, jehož vývoj z jednotvárného komedianta do skvělý milující postavy byl během jednoho dílu totálně spláchnut do záchodu. Konec, zatmívačka, myslel jsem si, že jde o aprílový žert, zbyla mi jen příšerná pachuť v puse, pocit, že mě někdo zradil a poslal můj milovaný (i když několik řad přesluhující seriál) do háje. Je to sitcom, ne životní drama....nezbývá mi jen předstírat, že seriál skončil o 2 díly dřív epizodou "U oltáře" a nebo bral za konec ten alternativní...