• Krátkometrážní

Largo Winch II: Spiknutí v Barmě (2011)

Zajímalo by mě jak se do tohoto filmu dostala Sharon Stone. Jinak Dvojka Larga je ještě o chlup horší než strašná jednička. Zase tu úřadují nicneříkající flashbacky, akce je mizerná, herci taky a příběh je tady ještě horší než v prvním dílu. Tomer Sisley má sice svou nejslavnější roli, ale po čistě filmové stránce je to bída.

Largo Winch (2008)

90 minut plné flashbacků, návratů do minulosti a snad i budoucnosti, že jsem se v tom jednoduše ztratil. Largo Winch by nebylo nejhorší béčko, to by ale film musel být přehledný, smysluplný a divácky zajímavý. Takhle jsem dostal jen zvláštní mix akčního filmu s korporátním thrillerem, který je jeden velký guláš.

Jurský park 3 (2001)

Nejsem nějaký velký fanoušek prvního Jurského parku, mé zdejší hodnocení budiž důkazem, jenže v porovnání s druhým pokračováním jednička najednou stoupá v mých očích do výšin. Tady chybějí fakt ty nejdůležitější kostry, kterými se Jurský svět prezentoval a díky kterým byl tak úspěšný a je známý. Chybí tu napětí, nápaditá akce, ZOUFALE, ale fakt zoufale tu chybí dinosauři (těm 11 minutám ze zajímavostí bych snad i věřím) a chybí tu nějaký ikonický nepřítel, nějaký ten Tyranosaurus, nebo podobná ještěrka. Příběh se taky moc nepovedl a na Samu Neillovi je vidět, že do toho šel jen kvůli penzům. Jen ta Téa Leoni jako MILFa tu stojí za podívání :-)

Upíři (1998)

James Woods je vtipný. On má tak neuvěřitelnej kukuč, že mu stačilo jen přežvykovat žvejku ve Specialistovi, aby jsme si ho zapamatovali. Tady je za strašnýho madafaka lovce upírů, kterýho by Blade strčil do kapsy snad i s lžičkou. Začátek Upírů není zase tak špatný, bohužel jak šel čas, tak moje utrpení a znuděnost šlo do astronomických výšin. Zvlášť, když je tohle film od Johna Carpentera, který je v žánru hororu, nebo alespoň byl, pojem.

Upíři 2: Nemrtví (2002) odpad!

Oproti jedničce pořádný sešup. Dolů. Jon Bon Jovi je pro smích, stejně tak jako všichni ostatní, včetně scénáře, režie, kamery...a celýho filmu.

Upíři: Návrat (2005) odpad!

Nerozumím jak se tahle série dostala na tři díly. Už jednička byl průšvih a klesající kvalita pokračuje. Na tomhle není fakt nic, co bych mohl pochválit.

Vesmírní trakeři (1996)

Zajímalo by mě co scénárista hulil za matroš, že z něj vypadlo tohle. Matně si Trakery pamatuji z dětství. Byl to divnější, úchylnější a o chlup zábavnější film, než ve skutečnosti je. Jednu za pěkný vetřelco-robotický...roboty :-)

Viktor Frankenstein (2015)

Nejdřív zkusím pozitiva. Daniel Radcliffe je celkem fajn a dá se přežít. James McAvoy je skvělej a jen potvrzuje jak dobrý herec je. Posledních 20 minut je s přehledem nejlepší z celýho filmu a dobová atmosféra je taky fajn. Jenže to pro dobrý film nestačí. 2/3 filmu je zoufalá bez příběhu dlouhá nuda. Určitě bych byl mnohem raději, kdybychom viděli víc z chvíle, kdy už bylo monstrum stvořené a ne zoufalý Harryho randění s holkou. Díky solidnímu finále se ale překloním k třem.

Vrahouni (2010)

Když budete čekat pohodovou oddechovku, dostanete pohodovou oddechovku. Kutcher není tak špatný (rozhodně bych mu nedal Malinu), a Heigl a její věčný křik se dá taky přežít. Jejich prostinká variace na Pravdivé lži je fajn, kterou sice za měsíc zapomenete, ale dokonce se při sledování i párkrát zasmějete.

Vrána (1994)

S Vránou to je těžký. Na jedné straně kultovní status převážně určitě vyhnaný "jen" díky tragickému osudu Brandona Lee, jenže na straně druhé ten film prostě dobrý NENÍ. Atmosféra je tam možná cítit dost ponurá a věrná, jenže po příběhové stránce a stránce akční je to šílená bída a hlavně nuda, kterou bych s klidem po hodině vypnul.