• Krátkometrážní

Vládci vesmíru (1987) odpad!

Myslíte, že už při natáčení všichni věděli jakou sra*ku točí? Vidět to s partou kámošů a lahví vodky, budete se smát od začátku do konce. Klišé střídá klišé, Lundgren a jeho snaha o herectví, nebo souboje s mečem, akce, plno jisker a všechno z papundeklu, včetně meče, který Lundgrenovi při běhu po zádech poskakuje jak kdyby nevážil zhola nic.

Meg 2: Příkop (2023)

Budu se asi muset podívat znovu na jedničku, tu mám totiž zafixovanou jako blbý béčko s velkým zřalokem. Ve výsledku jsem dal ale jen 2*. Tady tím pádem musím jít ještě níž, protože to je šílená...konina... která se sice nebere vážně, ale mě to nebavilo od začátku do konce. Šíleně dlouhý 2 hodiny, kdy jen čekáte až se příběh dostane mezi ty chudáky, kteří představují pro tyhlety megalodony jednohubku. A když už se tam v poslední třetině dostaneme, nebaví mě to ještě víc než ten nezáživný zbytek. Čert vem logiku, že mořské příšery z hlubin najednou umí běhat po souši, ale z kvality triků jsem byl fakt naštvanej. Často mi přišly vyloženě příšerný. A to u blbýho akčního béčka je průšvih, není pak nic co chválit.

Velké nic (2023)

Vzpomínání na dobu, kdy jste musel mít respirátor skoro i sám v autě. Trocha vtipu, trocha ironie, peak dokumentu určitě Peterková a Tomáš s Patrikem, zvlášť s přihlédnutím k dnešní době, kdy je Čermák někde mezi Marsem a Ruskem a demonstrace proti opatřením. Klusák mě ale tentokrát nedojmul, i když záběry na bezmocné doktory dodávaly knedlík do krku. Trochu delší než by se mi líbilo, trochu monotónní a častokrát neříkající nic. Někomu to vyhovuje, mě zase tolik ne.

DC Liga supermazlíčků (2022)

Dopadlo to vlastně lépe než bych čekal. Sice ta prostřední část je šíleně nezajímavá a nudná, ale závěr je zase pěkně akční a přehledný. Ve všem se tu jede druhá liga, od animace, přes soundtrack až po akci. Není to ale vyloženě průšvih a na jedno podívání je to snesitelný.

Dominion (2014) (seriál)

Ta druhá série to hodnocení a celkový dojem trochu napravuje, ale v žádným případě se tady nemůžeme bavit alespoň o průměru. Jednička je politická, skoro nekoukatelná. Zajímalo by mě komu přišel dobrý nápad udělat béčkový seriál na motivy blbýho béčkovýho seriálu. K tomu ještě do toho hodit politiku a boj o moc na pozadí apokalypsy. Dvojka už přece jen víc řešila tu apokalypsu, a byla snesitelnější. Že byl ale seriál zrušen chápu a smutnit rozhodně nebudu. Tom Wisdom byl ale fajn, škoda, že jediný.

Dominion - Season 2 (2015) (série)

Znatelně lepší než první série. Rozmáchlejší, akčnější, méně politiky a více děje kolem andělů. Závěr pak byl vyloženě zajímavý a možná je škoda, že byl seriál ukončen.

Rachel Stoneová: Sázka na Srdce (2023)

Netflix chtěl mít svýho Hunta? Bonda? Nebo prostě nějakou zajetější značku, u které by mohl pár dílů vydržet? Tak jako tak si přivedl známou tvář a skončilo to tak, jak jsme všichni čekali. Dost podprůměrně, jestli někdo tvrdil, že Gal Gadot má nějakou starpower a může z ní být další hvězda, která bude táhnout svý filmy, tak po tomhle u i těm nejzarytějším fanouškům musí být jasný, že prostě NE. Gadot se hodí jen jako vedlejší hezká postava, ale pokud má něco hrát, nebo dokonce táhnout film, je to průser. Tady k tomu nehodil záchranný lano ani scénář, akce, triky, kamera a vůbec cokoliv, co by se na Sázce na Srdce dalo pochválit. Naopak to vypadá dost odpudivě, je to pitomý a šíleně dlouhý.

Lví hlídka - Série 1 (2016) (série)

O několik levelů nad ultranudným Timonem a Pumbou. Příběhy jsou sice epizodní, ale dostatečně zábavné a krátké.

Zoufalé manželky (2004) (seriál)

Zoufalky jsem si začal pouštět jako výplňovku, když jsem neměl chuť na nějaký vážný dramatický seriál. Dokonce jsem Zoufalky před pár lety po prvním díle opustil, nechytlo mě to. Teď jsem se zařekl, vydržel prvních pár seznamovacích epizod....a dostal 180 parádních dílů, díky kterým jsem si holky zamiloval. Holky a prakticky celou tu ulici. Totální masterpiece jsem pak dostal v trojce, po který, ne že by to šlo pomalu dolů, to šlo až na konci seriálu, ale už jsem dostal "jen" nadprůměrnou zábavu. Bavilo mě všechno co se Wisteria Lane týče. Příběhy, kauzy, drby, obyčejný životy a vztahovky. Zoufalky trefily skvělý scénář, eleganci, humor a casting. I když dřív nebo později divákovi přišla ta nebo tamta jako pěkná hysterka, při posledních 10 minutách seriálu jsem se stejně jen usmíval a bylo mi líto, že je už konec. Lynette, Susan, Bree, Gabby a vy všichni....!.... Díky za to, že jsem tam s vámi mohl bydlet, byla to neopakovatelná zábava!

Zoufalé manželky - Série 8 (2011) (série)

Zoufalky dojely do cíle se ctí. Už to nebyla taková grácie jako v tehdejších sériích, příběhy už nebyly nic extra a všechno, až na hlavní linku kolem soudu, se vlastně jen točilo v kruhu a čekalo na závěr. Za těch 8 sezón si ale člověk ty postavy oblíbí natolik, že mu to často i stačí. Takže sbohem, Wisteria Lane!