• Krátkometrážní

Menu (2022)

Nedotáhnutý scénář a pořádná chybějící pointa tomu trochu sráží dojem. Nevím kdy naposledy se stalo, že by mě film dokázal zaháčkovat tak snadno a tak rychle. Jak jsem totiž Anyu Taylor-Joy neměl v jejich hereckých začátcích rád, tak poslední roky se stává nejen velmi dobrou herečkou, ale i mojí oblíbenkyní. Fiennes je samozřejmě herecká jistota jeho maniakální a dokonalostí posedlý chef je zajímavý od začátku do konce. Přesto je ale většina věcí mírně nedotažených. Nevím proč nikdo nebojoval víc o život, krve a horovějších momentů mohlo být víc a i když je fastfoodové finále fajn, chyběla mi tu pořádná, ideálně nějaká šokující pointa, která by to vystřelila ještě o pár stupínků výš. Takhle je Menu zručně natočenou, zrežírovanou a skvěle zahranou jednohubkou, která ale vychází trochu do ztracena.

Insidious: Červené dveře (2023)

Totálně vycucaná série, alespoň pokud další a další filmy půjdou touhle cestou, a Červené dveře jsou hřebíčkem do její rakve. Bez atmosféry, smysluplnýho scénáře a naopak s tunou logických děr. Wilson by MOŽNÁ natočil průměrný horor, ale scénář mu to jednoduše nedovolí. Bez funkčních hororových momentů, lekaček i atmosféry.

Supercela (2023) odpad!

Televizní Twister bez rozpočtu? I takhle se dá natočit "katastrofický" film. Jenže by musel být alespoň vtipný a ne jen nudný a blbý.. Poslední film Anne Heche ani neměl vzniknout.

Zoufalé manželky - Série 5 (2008) (série)

Stále velmi naprůměrná zábava. Kdyby neexistovala dokonalá trojka, řekl bych, že si Zoufalky i po 5 sezónách dokážou udržovat tempo i formu. Pětka ničím nevybočuje. Skok mě sice překvapil a pár dílů "čekal" a zvykal si, ale nějak od poloviny jsem do toho zase spadnul rovnýma nohama!

Americký samuraj (1992)

Takový Kickboxer z Wishe..měli jsme amerického ninju, tak musí přijít i samuraj. Tohle béčko bylo i v tehdejší době blbina, dneska už není vůbec nic, co by se dalo pochválit. Možná jen ten Dacascosův maniakální výraz. Bitky jsou ale mizerný, finále jakbysmet a ani Valarie Trapp není bůh ví jak pěkná ženská.

Tour de France: Bez příkras (2023) (seriál)

Nemůžu říct, že bych cyklistiku sledoval, ale každé léto Tour de France se zájmem sleduju. Patří to k létu jako Vánoce k prosinci. A pokud Netflix něco umí a co zatím nezmr*il, tak jsou sportovní dokumenty. Bez příkras je tedy jen další sport, do kterého nás Netflix nechal nahlédnout, tak trochu pod pokličku. Pro nějaké věrné fanoušky to asi moc není, celkem chápu, že většinu informací už znají, ale pro mě jako laika je těch 8 dílů parádní, zajímavá podívaná.

Renfield (2023)

Za hodinu a půl dostaneme horor, komedii, akční výplach, sociální drama, mafiánskou gangsterku a jedno přehravajícího Cage, který je na plátně tak 10 minut. Nebavilo mě to od začátku do konce a někde v polovině člověk pochopí o čem to vlastně bude. A pak už jen trpí a čeká na konec. Akce je zbytečně šíleně přepálená, likvidaci komanda jsem si dokázal užít, ale v dnešní době to je prostě šíleně málo...

Číslo 5 žije 2 (1988)

Možná bych měl přehodnotit ty 2*, které jsem dal jedničce. Změna režiséra, bez 2 hlavních postav předešlého dílů a o poznání slabší scénář, který ani v prvním dílu nebyl bůh ví co. Ve výsledku a s přihlédnutím natažení o další půl hodinu to je nudná, prázdná slátanina, která mě nebavila ani chvíli.

Číslo 5 žije (1986)

Ve všem průměrná rodinná komedie, která není vtipná. Robůtek je možná pro někoho roztomilý, ale mě to bylo většinou úplně jedno. Je trochu legrační sledovat tehdejší Terminátory, smrtonosné roboty. Umíte si představit je nasadit v terénu? :-)

Protiúder - Vengeance (2012) (série)

Nevím, jestli se mi někdy stalo, abych dal všem deseti dílům nějaké série po 3*. Protiúder je prostě sice akcí natřískanou, ale jinak ničím zajímavou, průměrnou podívanou.