Wonder Woman (2017)

Asi takto má vyzerať poriadna origin story. Vieme, odkiaľ Diana prichádza, prečo je tým, kým je a robí to, čo robí. Je to príbeh hlavne o nej, ale zároveň dostali priestor aj ďalšie postavy, ktoré ju na začiatku jej cesty formovali. Vidíme ju nielen ako bohyňu a bojovníčku, ale aj ako človeka, ktorý si musí, po konfrontácii s ľudstvom, trochu celkom dosť prestavať obraz, ktorý o svete mal. Nie je zložité sa stotožniť s jej túžbami, rozčarovaním, či bolesťou. Diana sa pripravovala na bitku a prišla na to, že je vo vojne, ktorá nikdy neskončí. príbeh to bol veľmi pútavý. A aj akčné scény boli skvelé. osobne sa mi najviac páčila bitka na pláži medzi amazonkami a nemeckými vojakmi a Dianine prvé kroky na fronte. Aj obsadenie bolo vynikajúce. Gal dala Diane odhodlanie, správnu dávku arogancie ale aj naivitu a zraniteľnosť. A jej merry band of misfits, na čele s above-average Stevom, boli dobrou humornou vsuvkou, ale zároveň nastavovali zrkadlo. A film prešiel Bechdel testo.

Strážci Galaxie Vol. 2 (2017)

Od Kingsmenov som nevidela zábavnejšiu a vizuálne fascinujúcejšiu masovú vraždu. Druhý diel mal okrem super hudby aj veľa srdca. Aj som si poplakala. Postavy boli skvelé, aj keď film si v podstate ukradol Baby Groot. páčilo sa mi, že to bolo viac o vzťahoch ako o veľkej akcii, aj keď ani tá nechýbala. A hlášky. No a samozrejme, Tango & Cash.

The Resurrection of Gavin Stone (2016)

Bol to veľmi príjemný film. Pozerala som to kvôli Brettovi a on nesklamal. Film v podstate leží na jeho pleciach a nesie ho s ľahkosťou, šarmom a veľmi uveriteľne. Je to film o viere a druhých šanciach, ale samotné náboženstvo je prezentované skôr cez činy, než slová, čo je netypické a príjemne osviežujúce. Až na Gavinove záverečné obrátenie na vieru, ktoré si fakt mohli odpustiť, je to veľmi vydarený počin plný milých postavičiek a zaujímavých myšlienok. A je znesiteľný aj pre ľudí ako ja, ktorý z podobných tém dostávajú vyrážku. A vizuálne je to lahôdka, a nielen vďaka Brettovi.

Assassin’s Creed (2016)

Nebol to zlý film, minimálne vizuál bol fajn, aj keď niektoré produkčné rozhodnutia mi tak úplne nesedeli. Čo som ocenila, bolo, že keď sa nachádzali v Španielsku roku 1492, tak všetci hovorili španielsky. Aj keď Fassbenderovi to moc nešlo. Príbehovo, no, príbeh to v podstate nemalo. Bolo to ako film od Woodyho Allena, niečo sa stalo, nedalo to zmysel, išlo to odnikiaľ nikam a vy ste stratili 90 minút života. A fakt netúžim sledovať ako sa Michael Fassbender a Marion Cotillard naháňajú po strechách.

Velký dar (2017)

Krasny film. Ten pribeh je na prvy pohlad jednoduchy, ale ked sa do neho ponorite, zistit, ze je vsetko, ale jednoduchy nie. Je o rodicoch a detoch. O ambiciach. O strachu. O rozhodnutiach. Ale hlavne bol o laske. Bol citlivo napisany, ale hlavne bol uzasne zahrany. Octavia Spencer si ukradla kazdu scenu pre seba. Chris Evans mi zlomil srdce v snad kazdej druhej scene. No a Mckenna Grace ...

John Stratton: V první linii (2017)

Dôvod, prečo som pozerala film sa objavil v prvých piatich minútach, takže to bolo celkom sklamanie. Inak to nie je zlý film.Dobrá akcia, aj postavy sú celkom sympatické, aj napätie vybudovali slušne. Taká sympatická jednohubka.

Power Rangers: Strážci vesmíru (2017)

Film splnil, čo trailer sľúbil. Je to akčné, je to vtipné, je to trochu pritiahnuté za vlasy. je to malý kúsok vesmíru vyplnený veľmi zaujímavými postavami, ktoré dostanú tak akurát priestoru na to, aby sa nám predstavili a aby sme im to priateľstvo verili. Funguje aj klasická montáž tréningu a aj záverečný boj. potešia cameá a mňa osobne veľmi zaujala kamera. A bolo fajn, že hlavných hrdinov hrali neopozerané tváre, farby aj inej než len čerstvo napadaný sneh. Ja by som sa s Tommy Oliverom zoznámila celkom rada.

Rychle a zběsile 8 (2017)

Film do bodky plní to, čo sľubuje. Vtipné hlášky. Skvelé bitky. Dychberúce naháňačky. Ensemble ide na plný plyn. Charlize Theron je dôstojný protivník. Potešia dve britské cameá ako aj odkaz na Paula Walkera. Je to jazda.

Loupež ve velkém stylu (2017)

Bol to smutný, ale aj zábavný, napínavý a milý príbeh. Ústredné trio bolo úžasné. Po hereckej stránke a aj ako postavy. Vo filme všetko pasovalo. Vôbec nebolo zložité starým pánom držať palce, lebo ich situácia je veľa ľuďom až príliš blízka. A to nielen v Amerike. A aj vedľajšie postavy sa vydarili. Jesus, Brook, Mitzi, Milton, Lucy a Annie. Maximálne príjemný zážitok.