Labyrint: Vražedná léčba (2018)

Ak by sa silou mocou nesnazili o vykupenie a uplne zbytocnu romancu, tak je to za 4* bez rozmyslania. Lebo zaverecy diel trilogie sa im fakt podaril. Tempo, akcne sceny, hudba. Film zbytocne nezadrhal, ale ani sa nikam neponahlal. A samozrejme, postavy. Dobre napisane, vynikajuco zahrane. Tie priatelstva boli krasne uveritelne. Aj zaver sa mi pacil. Ak by vystrihli tu cast, ked sa Thomas, ako uplny idiot vrati k Terese a celu trapnu cast s bitkou a hlavne ten absolutne nevhodny romanticky moment, film by bol v podstate dokonaly. Teresa bola tak zaujimava postava. A potom to cele splachli do zachodu. Este ze neprezila, lebo to by som asi odisla zo saly. Ale inak som si to fakt uzila. Minho, Brenda, Newt, Gally, Frypan, Vince a hlavne Thomas. Ti stali za to.

Nejtemnější hodina (2017)

Stojí a padá to na Garym Oldmanovi. Ak by aj všetko ostatné bolo priemerné - a to teda ani náhodou nebolo, on musel byť perfektný. A on je. Jeho Winston, starne, žije so svojimi chybami, so svojou ženou, so svojou výbušnosťou, so svojim alkoholom a s váhou celého sveta na pleciach. Nie je dokonalý. Je dôležitý.

Největší showman (2017)

Na film som sa veľmi tešila a mala som veľké očakávania. A on ich prekonal. So šarmom, kúzlom, srdcom, krásou, smútkom, nádejou a neuveriteľnou silou. Mal postavy, ktoré som si obľúbila v okamihu, ako sa zjavili na plátne a veľmi som im fandila. Vizuál bol vskutku magický. Herci, ach herci. Tí si to užívali aspoň tak ako ja. Ak nie viac. Ale hlavne hudba. Úžasná hudba. Pre mňa je znakom dobrého filmu to, keď sa pri odchode z kina vznášam. A tento mi bude dávať krídla ešte dlho.

Korunní princ (2015) (TV film)

Dobré obsadenie, krásne prostredie a kostými, zábavný a milý príbeh. Super bola akčná princezná, milo zmätený princ a hlavne Abrhámov čarodejník.

Ladíme 3 (2017)

Krásna rozlúčka. Hudba bola skvelá. Herecké výkony na stodesať percent. dej tak akurát šialený. Potešilo, zabavilo, príjemne prekvapilo. Budú mi tak trochu chýbať, potvory.

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

Mala som vysoké očakávania a tento film ich prekonal. Prvá trilógia bola o Anakinovi. Pôvodná trilógia bola o Lukovi. A vojna o galaxiu sa odohrávala skôr na pozadí ich príbehov. Teraz je ale vojna základom, na ktorom sa odohrávajú príbehy mnohých postáv, ktoré si hľadajú svoje miesto v boji ako aj v živote. Sledovať ich boj a rast je krásne. V tomto filme bolo toľko krásnych scén, toľko prekvapení, toľko všetkého, že neviem, kde začať a asi by som ani neskončila. Mala som v očiach slzy a na perách úsmev. Pohladilo ma ot po duši. A rose je moja najobľúbenejšia postava.

Matky na tahu o Vánocích (2017)

Nikto nie je dokonalý, každý robí chyby a rodinné vzťahy sú zložité. Vianoce sú stresujúce. Dobrá kamarátka má ceny zlata. A tento film je neskutočne zábavný. A zároveň vás tak príjemne pohladí na duši. Bez toho, aby sa vám od prílišného cukru pokazili zuby. Nie každý film tiež ponúkne scénu, z ktorej je vám tak trochu nepríjemne, ale zároveň je to jedna z najroztomilejších vecí, akú ste kedy videli. Aj keď by ma dosť zajímalo. ako sa im pri tom podarilo nezomrieť od smiechu.

Liga spravedlnosti (2017)

Nebol to zlý film. A vizuálne to bolo naozaj pekné. Aj vtipné to bolo. A casting na Barryho a Aquamana sa im fakt podaril. Na rozdiel od Batmana. Ale ako celok to bolo také neučesané a chýbala tomu nejaká pointa alebo následnosť. Taktiež ten záverečný boj. Prvý krát potrebovali celý pozemský panteón, aby ho porazili. A teraz im stačil Superman, odhodlanie a strach? Do budúcnosti by jednoznačne mali vymeniť ako režiséra, taj aj scenáristu. Konkrétne mám na mysli Snydera a Whedona.

Thor: Ragnarok (2017)

Akčná aj humorná línia šlapú na plný plyn bez toho, aby diváka prevalcovali. A podarilo sa im do toho tak nenápadne votkať aj zaujímavú dejový a charakterovú líniu. Aj keď Thor miestami pôsobí, akoby si odskočil zo slapstick comedy od Laurela a Hardyho, tak nejak to tam pasuje, lebo prvú časť filmu je stratený. A potom sa nájde. Herci sú naozaj skvelí. Najlepšia postava je jednoznačne Korg. A hrá im k tomu tak super hudba.

Americký zabiják (2017)

Za normálnych okolností by som tento typ filmu ani neopľula. Ale Dylan.... A to, čím si prešiel kvôli filmu po fyzickej aj mentálnej stránke a ako preniesol postavu Mitcha Rappa na plátno je dychberúce. Samotná postava a jeho absolútna strata ľudskosti a hranie sa na osud, či boha, vyvoláva skôr zimomriavky. Ťažko sa pozerá na film, v ktorom nemáte komu fandiť. Asi od siedmej minúty som si priala, aby ich Taylor vyhodil všetkých do vzduchu. Ale po vizuálnej stránke to bolo fakt pekné.