Shrek: Zvonec a konec (2010)

Kam se vytratila ta pohádková hravost? Pociťuju to u každého pokračování. Mělo by se přestat už u prvního dílu a to nejen u Shreka, ale u všech pohádek. U pokračování se originalita rychle vytrácí. Pro fanoušky je vždycky dobrá zpráva, když se udělá další díl, ale nebylo by lepší udělat úplně novou pohádku, která není okoukaná? Jinak je čtvrtý díl i přesto docela zajímavý a dá se na to koukat. Je i občas vtipný, ale na jedničku to nemá.

Jumanji (1995)

Jeden z těch oblíbenějších filmů mého dětství a také jeden z nejpovedenějších. Na svou dobu je i grafické zpracování zvířat hodně dobré, až na pavouky, kteří mohli být taky digitální. Záhráli byste si někdo se mnou? :-)

Percy Jackson: Zloděj blesku (2010)

To jsem netušil, že vozíčkáři jsou napůl kentauři. Vydržíte několik minut pod vodou bez kyslíku? Pak možná budete napůl člověk a napůl bůh. Percy Jackson takový je, navíc se musí smířit s faktem, že po něm jdou, protože ho Zeus označil za zloděje magické hole plné blesků. Společně se svým ochráncem a krásnou válečnicí se vydají hledat pravdu, kdo skutečně tuto magickou hůl s blesky ukradl a tak se vydáváme na cestu plnou bájných příšer a božských stvoření. Celkem příjemná podívaná, s dobrými herci. Chris Columbus dělá dobré filmy a tenhle je taky solidní.

Tajemství staré bambitky (2011) (TV film)

Celkem dobrá pohádka a také i občas vtipná. Pokaždé je divné, když zpěvák hraje ve filmu a navíc když si tu zazpívá. Já si na to nikdy nezvyknu. Hlas Vondráčkový mě už taky nudí, ale co, k pohádkám to prostě patří. Obsazení je hodně dobré, krom Kostkový, která se sem absolutně nehodí, nehodí se nikam. :-) Nějak se tu moc komolila sprostá slova a jestli se nějaké dítě dostane později do politiky, tak se bojím, aby díky této pohádce nezmagořilo a nezavedlo nesmyslné daně.

Poslední skaut (1991)

Joe Hallenbeck je chlápek, který se s ničím a s nikým nesere. Bez jeho charakteru a skvělým Willisem by to nebylo ono. "Sakra, já zapomněl, že seš hledanej pro vraždu!" "Ajo" :D Před absolutoriem jsem si pouštěl tuhle motivační formuli, která mi dokázala zlepšit náladu :D http://www.youtube.com/watch?v=k2mGwNQnxqE Film, na který jsem se podíval díky hlasování uživatelů čsfd na mém profilu a moc vám za to děkuju, víte co je dobrý. :-)

Hunger Games (2012)

V letošním roce patřily Hry o život k těm filmům, které jsem chtěl vidět nejvíce a jsem rád, že to nespadlo k těm filmům, kde hodně očekáváte a pak z toho je jen divná směska čehosi. Víceméně se mi průběh moc líbil, naštěstí délka přes dvě hodiny tomu neubírá, není tu chvilka, která by nudila. Ke konci, kdy se to nahoupne k romantice se atmosféra trochu naruší, ale pořád to nekazí konečný dojem z filmu. Pro reálnost takovýchto her bych pro příště upustil od divných hafanů a létajících lodí, taky mi na začátku vadila roztřesená kamera, ale naštěstí se to po pár minutách uklidnilo. Horších pět. Proč plné hodnocení? Jsem ulítlý na filmy, kde se postupně odpadává, tak proto ;-)

Strýček Buck (1989)

Když nedokážou zkrotit své dítě rodiče, někdy musí nastoupit strýček se svou neortodoxní metodou Sám pak může zjistit, že mládenecký život není to pravé, co by ho uspokojilo v jeho životě. Příjemná komedie s několika slušnými gagy a skvělým Candym a zaíčnajícím Culkinem.

Bitevní loď (2012)

Kdybych nevěděl kdo to natočil, tak bych si tipnul Baye. Obrovské výbuchy, dramatická hudba a mimozemšťané, kteří chtějí ovládnout naší planetu. Po vizuální stránce má film za jedna, děj je takový jako vždycky, snaha se těch vetřelců zbavit za každou cenu, ničím nepřekvapí. Je tu i pár nesrovnalostí, ale je to opravdu pěkná podívaná. Do filmu bych zpěváky a zpěvačky netahal, narušují atmosféru a ještě víc, když začnou zpívat :D

Fido (2006)

Jeden z mála zombie filmů a možná i jedný svého druhu, na který by se mohly dívat i děti. Zábavný a milý kanadský film, kde si můžete zakoupit a ochočit svého zombíka, který může přinést do rodiny více radosti, než živý člen rodiny. Soundtrack byl naprosto šitý na míru, takže 4 a půl hvězdy.

Chlupatá odplata (2010)

Občas vtipná podívaná, ale na mě tam toho bylo až moc. Nemuselo by to být tak přeplácaný a výsledek by byl možná o něco lepší.