Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Príbeh o dvoch chlapíkoch - hereckej hviezde a jej vernom kaskadérovi. Celý čas sa pozeráme ako sa predierajú biznisovým svetom Hollywoodu, ako zažívajú svoje výstupy a pády a ako im to už celé poriadne lezie na nervy. Zároveň sa tu s tým prelína dej o mladej herečke, ktorá prišla na skusy do filmového impéria a chcela by sa presadiť. Zároveň tu máme extrémne pošahaných hippies, ktorí sa po celý film len tak motkali, až nadišla ich chvíľa... A všetci vieme, čo to bolo. Akurát, že tu bol ten koniec šťastný. Finále je vskutku grandiózne. Vtedy sa prejavil pravý Tarantino, ktorý celý čas čakal len na ten moment. Naozaj mi to príde, ako keby to finále bolo pre nás ako taká odmena, bonbónik zato, že sme vydržali pozerať možno nie vždy tak pútavý film. Ako keby sme boli psíci, ktorí 130 minút čakajú na maškrtu. Neviem, čo malo byť tou hlavnou témou Vtedy v Hollywoode... ale DiCaprio a Pitt boli skvelí.

Chůva na zabití: Krvavá královna (2020)

Jednotka celkom nezáživná a nedobre spracovaná kravina. Dvojka... ja fakt nemám slov. Príbeh, či už to berieme pre film ako taký, alebo ako pokračovanie, je neskutočná, ale že extrémne neuveriteľná chujovina... Jednotka mala aspoň to "Sám doma" prostredie (dom, záhrada). The Babysitter: Killer Queen sa ale odohráva nikde (volaká pustatina alebo čo to je...). Takže ani to zabíjanie tu nemôže byť vymakané. Napriek tomu všetkému viem nájsť v tejto kope trusu aj pozitíva, ktoré ma bavili a z ktorých som mal radosť. 1. Veľmi sympatická ústredná dvojka. Bez nich by som to isto nedokukal. 2. Extrémne zábavné otcovské duo. Prečo sme to nedostali už v jednotke?! 3. Fantastický záver (ok, preháňam) - debilný, dementný... ale výborný. Killer Queen od Queenov, ja som to vedel.😂😂😂

Scooby-Doo a Batman (1972)

Prekvapivo práve toto je historicky prvý film so Scooby-Dooom. Evidentne špeciálna seriálová epizóda (respektíve dve). No nie je to nič moc. Oba príbehy príliš nezaujmú, navyše obsahujú ale že strašné množstvo nelogických blbostí. Animácia vyzerá na dnešné pomery hrozne, ale to za problém nepovažujem. Scooby so Shaggyim potešili aspoň ako-tako vtípkami. Plus pasáž v strašidelnom dome bola celkom fajn.

Harry Potter: Bradavický turnaj čtyř kolejí (2021) (pořad)

Pre hardcore fanúšikov určite výborná záležitosť. Ja mám HP rád, ale ružovými okuliarmi sa na túto show určite dívať nebudem. Keby niečo podobné spravilo Disney k výročiu Star Wars, tak to by som nad tým onanoval doteraz. Každopádne, ako show to vcelku zabaví, vyzerá to pekne a Helen Mirren si svoju moderátorskú úlohu zastáva výborne. Prvé dva diely (nazvime ich duely v "základných skupinách") sú celkovou štruktúrou, otázkami a úlohami veľmi fajn (hej, príliš moc afektu od súťažiacich, ale budiž). Problém nastane, keď sa dostaneme do druhej fázy turnaja (nazvime ju play-off), kde by malo určite dôjsť k nejakej zmene formátu duelov, ale ono je to všetko na jedno kopyto (aj keď áno, otázky sú ťažšie). Očakával by som nejaké nové úlohy, hry. Možno, keby sa nám ako hostia ukázali hlavné hviezdy HP ságy... Skrátka stratí to zaujímavosť. No, čo už. Napriek tomu to bolo celkom fajn a som veľmi rád, že zvíťazil práve tím, ktorému som fandil.😁 Vyzerá to, že by chceli pokračovať budúci rok s ďalšou sériou a ja hovorím, prečo nie? Ale rozhodne by mali určité veci doladiť.🙂

Zlatá maska (2020) (pořad)

Čo na to povedať? Myslím, že všetci užívatelia, ktorí tu pridali komentár tak nejak dokopy zhrnuli všetky problémy, ktoré táto skutočne prazvláštna show má. Jojka istým spôsobom ide viac a viac do extrému s každou ďalšou sériou ČSMT, no toto je úplne iný level. O čom vlastne Zlatá maska je? Jojka chce čo najviac "blbnút" a skúša, čo všetko obrazovka televízora dokáže zniesť. Porota (hádači-detektívi) je vcelku fajn, aj keď vlastne nevedno načo tu je... Hudák, Bouček, Prachař, Bohdalka❤ a samozrejme Pyco ako moderátor dokážu vyprodukovať celkom slušnú zábavu. Vystúpenia sú poväčšinou ok. Masky ma nejak obzvlášť neohúrili, ale pekné. Favoritom mi bol Mimozemšťan (David Kraus, inak príjemne prekvapil). Chýba tomu avšak nejaký pevný základ. Indície sa menia skoro každou časťou a hádači strieľajú svoje typy len tak zo srandy (Bohdalová je však svojimi typmi naplno presvedčená). Aspoň keby za správne uhádnutie získali body a po poslednej epizóde by prišlo k sčítaniu a vyhláseniu víťaza aj medzi hádačmi. Takto je tam ich úloha v podstate nijaká... Navyše s pribúdajúcimi dielmi je to nudnejšie a nudnejšie, až som to ani nedokázal dopozerať. Ďalší pokus TV JOJ šokovať.

SuperStar 2021 (2021) (pořad)

Minulý rok som okúsil pár dielov, ale neľúbilo. Tentokrát som potreboval niečo na oddych, čisto aby som nejako vypol. Tak som vyskúšal znovu. Výsledok a moje dojmy sú totožné ako ročník dozadu. Akurát, že "nespeváci" v porote už sa čo to priučili a vedia zo seba vypudiť aj niečo k veci a nielen: "Jé, hezky vypadáš!" alebo "Moc si mi sympatická!"... Vydržal som nejak do prvého dielu vypadávačky s tým, že zopár castingových epizód som nevidel. 1 epizóda má hodinu štyridsať (priemerná stopáž celovečerného filmu), šak to sa reálne často nedá dopozerať. SuperStar sa u nás vysiela príliš dlhý čas a výrazne tomu rok čo rok dochádza para. The Voice ma fakt bavil. Myslím, že to je niečo, na čo by sa mali Markíza a Nova v nasledujúcom období viac zamerať a SuperStar na pár rokov vypustiť. Avšak biznis je biznis...

Žena v okně (2021)

Keď sa pozriem na obsadenie a celkovo na tvorivý tím, mám pocit, že to malo v pláne šplhať vysoko, azda aj za nejakou soškou (kladnou). Nenaplňuje to však svoj potenciál. Udržuje si to celkom zbytočne výrazný odstup od diváka, ktorý preto nedokáže naplno prežívať dej. Takýto psychologický film by mal na plné obrátky zarezávať do živého. Chýba tomu väčšia agresivita, mysterióznosť, temnota... skrátka niečo také, čo sršalo z traileru. Napínavé scény sú vo väčšine spravené len za pomoci lakačiek. Každopádne, do istej miery to celkom dobre funguje. Peripetia mohla prísť o niečo skôr, ale nevadí. Nenudilo. Potešilo, že protagonistka je do určitej miery šlahnutá, avšak zároveň to čo videla z jej duševným stavom nesúviselo. Záverečný zvrat je prestrelený. Povedzme si na rovinu, že tvorcovia nás nemali v podstate čím šokovať, no oni to velice chceli a moc to nedopadlo. Nedáva to potom v určitých ohľadoch zmysel. Hlavnej "hrdinke" divák ani nedokáže fandiť, skôr jej praje, aby čo najviac trpela, čo si nemyslím, že je pri takomto type filmu dobré. Tu účinkujúci herci sú z tej vyššej kategórie, takže vzhľadom na to by som ich výkony radil do takého ich štandardu.

Rodina na baterky (2021)

Animačne bomba. Ani nie detailmi, než fantastickou a ohromne nápaditou grafikou. Producenti sú tým pádom jasný. Je velice fajn, že sa animácia posúva vpred aj takýmto smerom. Upútavky ma nalákali totálne odviazaným humorom, ktorý sa v ešte väčšej miere prejavil vo výslednom filme. Vtípky stoja hlavne na postavách, ktoré sú tiež veľmi podarené. Každá jedna má v príbehu svoje pevné miesto. Rodinné téma o vzájomnom rešpekte a pochopení je obohraté, ale aj vďaka humoru stále funguje. Čo už funguje výrazne pomenej, je samotný dej. Je to deravé. Scenáristi sa neobzerajú doľava-doprava, či to takto môže dávať zmysel, oni si len proste idú svoje, veď hádam si divák nejasností nevšimne. Z tejto stránky komplet odfláknuté. A to si ešte treba uvedomiť, že samotný príbeh nie je nijak extra komplikovaný, no nato je tam tých problémov až priveľa. Samotné finále je... povedzme naivné...

Slečna bestie (2020)

Tieto žánrovky jednoducho milujem. A najmä Blumhouse v nich vyniká. Avšak Freaky až tak vydarený nie je. Komediálna stránka je fajn (aj keď trochu slabšia pri porovnávačke s Lovom alebo Happy Death Day). Zlyháva to ako horor/thriller. Ono je to v podstate aj logické, keď si zoberieme, čo je zápletkou. Po obmene tu tým pádom máme vraha, ktorý je skoro až neschopný dačo napáchať. Zabijak je v úlohe koristi a dravcom sa stáva protagonistka. Čiže akýsi hororovo-thrillerový potenciál to ani nemá, čo som si však uvedomil až v priebehu filmu. Preto si ani nemyslím, že je treba zato nejak výrazne viniť tvorcov. Každopádne takéto žánrovky potrebujú mať dobré postavy, aby sa divák nenudil. A musím povedať, že tie sú podarené (aj keď znovu o niečo slabšie než vo vyššie zmienených filmoch). Samozrejme s nejakými dejovými lapsmi som počítal, ale ten koniec bol až moc vyumelkovaný.

Armáda lupičů (2021)

Noooo... Žeby prekvapenie roku. A veru aj hej. Army of Thieves má spoločné s Army of the Dead jedine tak rovnaký svet a protagonistu. V ostatných ohľadoch je ten film úplne o inom (a to nemyslím len žánrovo). Je to svieže, rýchle, vtipné, napínavé, emocionálne... Postavy do jednej vynikajúco fungujú. Viete si k nim vytvoriť vzťah. Príbeh je nečakane obsiahly. Po akčnej stránke je to tiež veľmi fajn. Spojenie s Armádou mŕtvych tomu určite nepomáha. Nato, že to je "len" spin-off, tak hlavný film strčí do vrecka úplne s prehľadom. V podstate ide o čistý opak Armády mŕtvych (kto ju videl, domyslí si). Áno, netvrdím, že je to jeden z najchytrejších filmov, aký kedy vznikol, ale čert to ber, pretože sa jedná o velice kvalitnú zábavu.