Život je krásný (1997)

Ano, život je krásný. Komediálně nadsazené drama v podání Roberta Benigniho mě doslova dostal. Milý film.

Tenkrát v Americe (1984)

Obyčejmě mě u filmu odradí délka a málokterý film mě dokáže bavit déle než dvě hodiny. Sergio Leone to dokázal 4 hodiny a kdyby měl hodin 6, stejně bych seděl a hltal film plnými doušky. První půlhodina filmu je tolik rozvláčná, pomalá, až jsem se bál, že v podobném tempu bude celý film. Tenkrát v Americe je perfektní retrospektivní gangsterka od jednoho z nejlepších herců velké Ameriky. Nerad bych dával dohromady ty novodobé americké režiséry s velikány jako je právě Sergio Leone. Už je Robert De Niro je velkou zárukou kvalitního filmu a perfektní gangsterky. Tleskám nejlepší gagnsterce, která existuje.

Velký útěk (1963)

Nezdráhám se říci, že Velký útěk je mým nejoblíbenějším válečným filmem, který jsem viděl. Tolik hvězd na jednom plátně a tak skvostný film. Jak je možné, že jsem jej viděl až teď, 40 let po premiéře? Steve McQueen je herec za všechny prachy a vůbec, omluvte mě, jdu se podívat na další jeho filmy...

23 (2007)

Jak tu někdo již znuděn číslem 23 a jeho konspiračními teoriemi řekl, že ho již nebaví to věčné a nudné bloumání o tomto číslu. Nikdy jsem nějak nezjišťoval tu magii okolo tohoto čísla, avšak film se mi moc líbil. Totiž film není o čísle 23, ale je to film o jednom člověku. Mám rád teoretizování a filmy s morálním podtextem. Miluji Jima Carreyho v jeho dramatech. 23 je drama jak má být.

Twilight sága: Zatmění (2010)

Na zatmění jsem se prakticky podíval jen z jediného důvodu. Všude se o něm mluví a ne zrovna pěkně. Chtěl jsem se na vlastní kůži přesvědčit, zda-li je to, co se povídá pravda. Nový měsíc, či jestli se tak druhý díl opravdu jmenoval tomu všechno nasvědčovalo. S lítostí však musím oznámit, že Twilight sága: Zatmění je sračka.

Nouzový východ (2008)

Pro mě poměrně velké zklamání z tohoto filmu. Po režijní stránce mi přijde poněkud odfláknutý a většinu filmu jsem se nudil. Zejména pak první půlka filmu se tváří tak dokonale nedokonale, že mě druhá polovina dostala do kolen. Zhruba v půli filmu přišel zlom, kdy se obě postavy DiCapria a Kate Winslet doslova zhnusily a já musel s vlastní vůlí bojovat, zda-li nemám film jednoduše vypnout.

Devil (2001)

Celý film jsem v doufal v nějakou hlubší, větší a lepší myšlenku. Na film se kouká pěkně a film prostě baví. Něco mi ale k dokonalosti stále chybí a jsou to spíše takové horší 4 hvězdy. Guillermo del Toro jako režiséra můžu. Mám rád jeho filmy a jeho osobitý styl, který je ve filmu Princ bez království silně cítit. Jsem přesvědčen, že z filmu, z kulis a myšlenky šlo vytěžit daleko více. Čekal jsem něco více hororového, něco více komorního, možná něco více akčního a určitě něco živějšího.

Rec 2 (2009)

Pokračování úspěšných filmů zpravidla nikdy nedopadnou dobře. Ale tento pokračovací díl daleko předčil mé očekávání a určitě je srovnatelný kvalitně s prvním dílem. Rec 2 navazuje na první díl tak hladce a čistě, jakoby dva filmy byl jeden, natočený v kuse. Rec 2 nám přinese daleko více zvratů a překvapení, že bych to v životě nečekal. Kromě klasického bádání domu se děj dostal taky mimo dům, a film už není filmem pouze o přežití. Tento díl divákům nabídl mnohem více, než první a rozvedl tak perfektně rozjetý vlak z prvního dílu. Aby toho nebylo málo, konec tohoto filmu je opět volný a jako dělaný pro pokračování.

Vlkodlak (2010)

Film, který mile překvapil. Největší překvapení pro mě byli hororové prvky, které mě bavili. To se však dalo čekat už jen přítomností velikána, jako je Antony Hopkins, který zahrál svou roli skvěle. Moc se mi líbily kulisy starého Londýna a anglického venkova. Tak trochu komorní drama s prvky hororu s chladivou atmosférou a dobře napsaných i zahraných charakterů.

Mafiáni (1990)

Gangsterka bez Roberta De Nira zkrátka není gangsterka. Bohužel po Kmotrech, po Casinu, Tenkrát v Americe a Nelítostném souboji musím Mafiány zařadit až na konec těchto jmenovaných filmů. Ne, že by Mafiáni byli nijak špatní, ale s porovnáním s ostatními gangsterkami mi tato přišla poněkud umělá a v některých pasážích až přehnaná. Přesto Martin Scorsese považuji za nejlepšího režiséra vůbec a nejlepšího režiséru těchto žánrů.