Tajemství středověku (2019) (seriál)

Velký dík všem, co se na tomto zadarmo ve svém volném čase podíleli.

Moje učitelka chobotnice (2020)

Zajímavě pojatý příběh, kde máme dvě postavy. Chobotnici a člověka. Přičemž z každého úhlu pohledu vidíme jiný pohled na realitu. Očima člověka je to pohled morální. A očima chobotnice pohled realistický. V praxi: vidíme reálný a drsný podmořský život chobotnice po dobu několika let, zatímco člověk do tohoto vztahu dvou odlišných zvířecích druhů vnáší osobní city, morální poselství a jakousi filozofii s psychologií. A kupodivu to funguje excelentně. Pokud máte rádi přírodovědecké dokumenty, sáhněte po Moje učitelka chobotnice. Je to jinak pojatý a vyprávěný dokupříběh. 85%

(Ne)obyčejný kluk (2017)

Stephen Chbosky je mistr ve vyprávění obyčejných příběhů neobyčejně záživně a zajímavě. Už jeho Ten kdo stojí v koutě je pro mě klasikou, na kterou nedám dopustit a (Ne)obyčejný kluk je na tom podobně. Každá postava zde dostane svůj prostor. Každá má svůj charakterový vývoj a vše do sebe zapadá jako do mozaiky obrazu. Všemi deseti tento film doporučuji, stejně jako tvorbu tohoto režiséra, jehož se vyplatí do budoucna sledovat. Prorokuji mu zářnou budoucnost. 85%

Godzilla vs. Kong (2021)

Tak jsem konečně vyděl vyvrcholení střetu dvou monstrer a musím uznat, že po Ostrovu lebek jde o nejlepší film ze série. Ovšem to též neznamená zaručeně dobrý snímek. Předně: efekty a akce jsou skvělé. Přehledné a hyperrealistické. Tím však výčet kvalit končí. Casting je příšerný a vyjma hluchoněmé dívky stojí postavy za starou belu. To podtrhuje i strašný scénář. Kdykoli, kdy příběh stojí na lidských postavách, je téměř odpadový a třešničkou na dortu je i jeho WTF myšlenka, že dezinformátoři jsou fajn lidé, kteří znají pravdu a měli byste jim věřit. Suma sumárum fajn film na zabití jednoho dopoledne, ale pokud chcete kvalitnější bitkařinu, kde se rubou monstra, raději sáhněte po prvním Pacific Rimu. 65%

Like House (2021) (pořad) odpad!

Pokud něco se v současné tuzemské televizní tvorbě blíží kvalitám (protože protnout je je zhola nemožné) Soukupova Premiéra, pak to s úspěchem zvládá FTV Prima se svým pořadem Like House. Reality Show bez jakéhokoli doteku reality. Přehlídka bizárů naplněná bídnými charaktery, které působí jako slupka od banánu bez poživatelného obsahu. Snaha přilákat fanoušky úspěšných youtuberů, instagramerů a dalších současných trend osobností, spíše rozkrývá jak na poli širším, než pár vteřin jsou tyto jedinci stejně prázdní, jako dramaturgové, kteří toto dokázali schválit a poslat na televizní obrazovky. Raději několik hodin budu kartáčkem drhnout záchodovou mísu, než sledovat h....o, které je stejně hloupé jako nezajímavé a už vůbec ne vtipné. Jsem z toho i trochu smutný, protože ti úspěšný pánové a slečny (žádného z nich mimochodem nesleduji) si svou kariéru sami od píky vybudovali, aby si záhy svou pověst zničili na tomto paskvilu. 10%

Řím - Série 2 (2007) (série)

Excelentní navázání i zakončení příběhu o posledních "demokratických" letech starověkého Říma. Julius Caesar je mrtev, občanská válka začíná a my sledujeme, jak se Octavianus, budoucí císař Augustus pomalu chopí moci. Je to celé velice uvěřitelné, castingově excelentní a jsem moc rád, že se autoři rozhodli to celé touto sérií definitivně uzavřít. Jiné, než plné hodnocení ani dát nemohu. 85%

Wonder Woman 1984 (2020)

Oproti Birds of Prey mnohem lepší film, i když hodnocení uživatelů říká opak. Musím přiznat, že vše zde táhne kupředu zajímavá zápletka s přáním, skoro až ukradená myšlenka z knihy Stephena Kinga: Nezbytné věci. Přesto však tu najdu řadu záporů. Práce s postavami nebyla tak důkladná, jak jsem si přál a některé akční scény byly na hraně srozumitelnosti. I jejich obsah nebyl tak super, abych si je zapamatoval. To akce Johna Wicka je úplně jiný kvalitativní level. Zimmer nicméně opět předvádí své kvality - a v jednom songu dokonce vykrádá Johna Murphyho ze Sunshine. Suma sumárum příjemný průměr, za který jsem vlastně docela rád. 65%

Jak ševci zvedli vojnu pro červenou sukni (1989) (TV film)

Má oblíbená animovaná pohádka, která neztrácí nic ze svého původního kouzla. Je stále tak naivní, jako humorná. Dodnes se u ní nasměji a vždy si při jejím sledování připadám o deset let mladší. Škoda, že podobné kvalitativní počiny v animovaném filmu už dnes vznikají jako šafránu. 80%

Na vlásku šťastně až navěky (2012)

Na vlásku u mě vždy byla kvalitou o stupínek výše, než Ledové království. A co se týče tohoto kraťasu, hodnotím jej taky vysoko. Možná dokonce jde o jeden z mých nejoblíbenějších kraťasů vůbec, protože přímo bravurně se opírá o to nejlepší z němých grotesek. Každá postava, rekvizita, či lokace je zde z nějakého důvodu proto, aby naši dva hrdinové ji mohli využít pro nějaký fyzický gag. A této cesty si cením. Lepší to ani být nemohlo. 90%