Pár nenormálních aktivit (2013)

Jediné plus a jedinou hvězdu tomuto snímku udělím proto, že ukazuje, jak stupidní je vlastně Paranormal Activity série. Tohle však jde ještě dál. Ano, občas jsem se uchechtl, ale z devadesáti devíti procent se i tak jedná o snímek, u kterého nostalgicky budu vzpomínat na první dva Scary Movie než na tuto nenormální vol...inu. 20%

Rytíři ze Šanghaje (2003)

Akce za akcí a skutečně geniálně provedená i nasnímaná. spousta humoru, dějově dosti průměrné, ale ta zábava to prostě vynahrazuje. Nejedná se o film, který bych někdy v budoucnosti cíleně vyhledával, ale rozhodně se na něj v TV někdy rád podívám, pokud nic lepšího na práci nebudu mít. Ta čtvrtá hvězda utekla skutečně jen o kousek. Pokud máte rádi vtipné a akční snímky, Rytíře ze Šanghaje vám srdečně doporučuji. 70%

Hancock (2008)

Film, který potěší mé srdce, ale vždy si na něj vzpomenu až když vidím jeho plakát či název v televizním programu. Prostě přes své klady zapadl za ten čas do čistého průměru a ač je Will Smith zde skutečně dobrý, nic to nemění na to, že průměrné celkové hodnocení tomuto snímku stejně udělím. 65%

Princ z Persie: Písky času (2010)

Bohužel, Princ z Persie: Písky času se stal jedním z těch zapomenutelných filmů, u kterých jsem po měsíci ani pořádně nevěděl o čem je. Herci, dokonce ani akce či efekty se mi prostě nevryly do paměti. Hold již jsem toho zřejmě viděl hodně a toto fantasy zapadá do čistého průměru. A přesně takové bude i mé hodnocení. Do toho podprůměru ale chyběl opravdu jen ždibec. Takto rozhodně dle mého blockbuster nemá vypadat. 65%

Mama (2013)

Bohužel, neoslovilo mě to. Ač se jedná o mírně originální španělský horor, jeho pojetí bohužel už mi tak zajímavé nepřijde. S hororem totiž až na pár lekaček nic společného stejně nemá. Spíše funguje jako thriller a rodinné drama s hororovými prvky. Vše navíc kazí pro mě až moc slaďácký závěr, který jakoby sem vůbec nepatřil. Prostě a jednoduše: jsem rád, že jsem se na Mama podíval, ale již nemám nutkání pustit si ho někdy znovu. Za rok 2013 se zrodily lepší hororové kousky. 65%

Eva tropí hlouposti (1939)

Jedna ze stále nezapomenutelných komedií Martina Friče z doby, kdy nám tolik do smíchu nebylo. Přesto Eva tropí hlouposti je důkazem geniality Fričovy režie. Má humor, kterému se smějeme ještě dnes, který nikoho neponižuje, ale je všudypřítomný, v postavách i kolem nich a prostě se jen bavíte, smějete, od začátku do konce. Zvláště velký palec nahoru si zaslouží výtečná Nataša Gollová a Oldřich nový. 80%

World Trade Center (2006)

Bohužel, filmy o uvězněných lidech - hasičích už tu bylo více a i lépe zpracované. Zde sice hrají áčkoví herci, ale celé mi to prostě přijde zpatlané moc horkou jehlou, navíc samotná tragédie dvojčat se odehraje na samotném začátku a pak už jen následuje snaha udržet se na živu pod troskami. Bohužel, v dokumentárním seriálu "Přežít!" je tato snaha vykreslena napínavěji, než v celém tomto velkofilmu. Jedenácté září, dva tisíce jedna si zasloužilo lepší zpracování a určitě někoho lepšího do hlavní role, než Nicolase Cage. Ten se sem prostě nehodil. 50%

International (2009)

International má všechny předpoklady k tomu stát se jednou z těch kriminálních filmových es, které diváci budou znát jako klasiku. Máme zde zamotaný případ, vraždy, dobře zahraného i napsaného hlavního hrdinu. Kde se tedy stala chyba? Ta má dle mého původ v samotném scénáři, který z komorní, temné atmosféry v druhé polovině spíše sklouzává k akčnímu snímku. Ano, příběh nešetří žádné postavy, ale děj nenese žádné překvapivé zvraty. Ze zajímavého a napínavého kriminálního dramatu se postupem času stává mírně zdlouhavý, ničím překvapivý snímek, jenž krom Clive Owena a úvodní smrti vyšetřovatele + jedné přestřelky, nepřinese za ty téměř dvě hodiny nic, co by stálo za to si International pamatovat. Ano, atmosféru má, ale stejný počet kladů vyvažuje zde stejný počet negativ. 65%

Vlastní zbraň podmínkou (2012)

Námět je zajímavý, herci také. I originalitu to má, neboť čím scifi o cestování časem začíná, tady to tak končí. Ovšem, po několika dnech se mi celý film téměř vypařil z paměti. Nemá možná scenáristicky nic, čím by mě zaujal. Ač postavy jsou dobře napsané, děj a především jeho podání mi nepřináší nic, co by stálo za to si tento film zapamatovat. Maximálně trochu závěrečnou scénu, ale to je již až příliš pozdě. Tím u mě celé toto dílko padá do nižšího průměru. Své kvality rozhodně má, ale mě nezasáhl. 60%

Maverick (1994)

Skvělá westernová komedie a jeden z nejlepších filmů o Pokeru. Mel Gibson i Jodie Foster zde září a co scéna, to téměř nějaká vtipná perla. Tento film si totiž bere na paškál celý westernový žánr. Utahuje si ze všeho. Ze střílení, kovbojů, indiánů, hraní, vztahů. Rozhodně snímek, kterému by jste měli dát šanci. 80%