Princezna (2008) (TV film)

Moderní, hloupé, kýčovité, strašné. Více slov na tento komentář ani nechci plýtvat, protože tento film za to nestál. 35%

Batman začíná (2005)

Nolanův restart zafungoval. Batman se vrací - začíná ve své nejlepší formě, v příběhu jako vystřiženém z áčkových mafiánských filmů. Ten vrchol - pátou hvězdu - však u mě minul jen o kousek. Třeba proto, aby Nolan mohl zaútočit ještě dravěji v Temném rytíři. 80%

Titanic (1997)

Díky tomuto filmu mohu Cameronovi vděčit za to, že dnes toho o Titanicu vím tolik, jako málokdo. Nechci se vytahovat, ale to díky němu jsem přečetl řadu knih (vědeckých i románů), článků, viděl mnoho filmů, dokumentů na toto téma a mluvil s podobně zaměřenými lidmi. Titanic a vše okolo něj mě prostě chytlo a nepustilo. Dnes vím, že Cameronův snímek je především romantickým, katastrofickým dramatem a fakta v něm hrají až druhé housle. Nicméně samotná loď je skvěle propracovaná, realistická a hlavně příběh tak geniálně podaný, že onu miliardu (aktualizace: 2,17 miliard) i jedenáct Oscarů si právoplatně zasloužil. Další slova chvály jsou naprosto zbytečná (ač řadu chyb film samozřejmě má). Nechám raději za sebe mluvit procentuální hodnocení, které navíc odůvodním po dodatku z návštěvy tohoto filmu ve 3D. /// Po návštěvě kina ala Titanic 3D, jsem zjistil jednu zásadní věc... Titanic je skutečně primárně film na velké plátno a kvalitní zvukovou aparaturu. Nikde jinde si ho tolik neužijete. A třetí rozměr mu více jak sluší!!! Doporučuji!!! Ne jen kvůli 3D, ale i kvůli tomu všemu... emocím, prožitku, velikosti, hloubce, zvuku.../// Jak jsem řekl na začátku, Titanic ve mě nastartoval mánii, která mě nepustila do dnešních dnů. Avšak i film samotný si kdykoli rád pustím, a ač řadu scén znám již chronologicky nazpaměť a i vím, že skutečnost tu a tam taková nebyla, prostě mě to od sledování nikdy neodradí. Takhle přesně si tedy představuji film, kterému s klidem mohu - jako prvnímu - udělit nejvyšší procentuální hodnocení. Nejen, že ho obdivuji, ale i určitým způsobem zasáhl do mého života. Takže díky Camerone, díky Titanicu. A ještě jednou... PRVNÍ FILM, KTERÉMU DÁVÁM VÝJIMEČNÉ HODNOCENÍ: 100%!

Noční můra v Elm Street (1984)

Klasika hororového žánru, která ho vyvedla z tehdejší krize a dala mu novou krev do žil z níž tvůrci vlastně čerpají i dnes. Noční můra v Elm Street je taková jasná hvězda na hororovém nebi, dokazující, že i béčkové horory můžou být králové tohoto žánru. Wesu Cravenovi se to plně podařilo. A ač už dnes NMoES není tak šokujícím hororem jako dřív (přece jenom dnes už tvůrci zajdou v brutalitě i dál), stále zůstává tím ideálem kvalitní děsivé podívané. Bravo Wesi, bravo Roberte Englunde! A děkuji! 85%

Zažít Woodstock (2009)

Moc pěkné, a i když ne tak komediální, dost vtipné na to, abych se občas pousmál. Příjemně strávené dopoledne. 75%

Lovec trolů (2010)

Dobrodružné fantasy s prvky hororu. Každopádně krásná filmařina. Radost se na to dívat. 80%

Kurz negativního myšlení (2006)

Hodně dobrý film, kterému pátá hvězdička utekla jen o vlásek. Má všechno, co skvělý film má mít, ale zároveň jeden nedostatek. A tím je onen přechod z čistého dramatu do spíše komediálního žánru. To má za následek, že se několik postav - například Gerrovo manželka - psychologicky změní. Samozřejmě chápu, když mi budete oponovat, ale tak to u mě prostě je. 80%

Titanic (1996) (TV film)

Myslím, že se ve své době jednalo o můj vůbec první, viděný film o Titanicu (alespoň si to tak pamatuji). Tehdy na mě ono vykreslení tragédie velice zapůsobilo. Jenže pak přišel James Cameron a laťku kvality nasadil velice vysoko. To jsem ale stále ještě byl malé pivo, a tak až později, kdy jsem se setkal s jinými filmy popisující onu tragédii - hlavně myslím snímek Zkáza Titaniku z roku 1958 - došlo mi, že toto televizní drama je bohužel kvalitně podprůměrné. 50%

Krok do prázdna Jana Masaryka aneb Dokonalý zločin (2011) (TV film)

Hodně zajímavé a místy dost frustrující. Pro milovníky historie určitě zajímavá podívaná. Za sebe jen chválím, negativ jsem našel jen pramálo, pozitiva v drtivé většině převažují. Je šokující, jakých zločinů se komunismus na našem území dopouštěl a nikdy nebyl potrestán (nejen případ Jana Masaryka). Tato ideologie si v lecčem (hlavně za doby stalinistické) mohla podat ruku s nacismem. Byla to hnusná doba! A tento dokument jí hezky reflektuje. 80%

Hřbitov domácích zvířátek (1989)

1. ohodnocený film: Podle mého jedna z nejlepších adaptací románů Stephena Kinga. Horor, který je v některých bodech i lepší, než jeho knižní verze. I dnes, když se na něj podívám, dokáže ve mně vyvolat hrůzu větší, než většina jiných žánrových snímků. Herci jsou zde průměrní, až na malého Gage, který si za svou, skutečně těžkou roli měl odnést snad i Oscara. Co se efektů týče, jde o dobrý průměr, který rozhodně neurazí. Celkově však se jedná o špičkový horor, který má vše, co správný horor má mít. Nekoukejte na něj jako na dílo z roku 1989. Koukejte na něj jako na snímek, který dokáže kdykoli a kdekoli vyvolat strach. Tak to mám alespoň já. 85%