O život (2007)

Proč tak nízké hodnocení? Na tuzemské poměry jde o velice kvalitní komedii (jak po dějové, tak technické stránce) za kterou se nemusíme rozhodně stydět. Znám daleko horší. 65%

Čertova nevěsta (2011)

Už to není, co to bývalo. Jediné plus na tom vidím roli Lucifera. Škoda ale, že tam byl tak málo. 35%

Cargo (2009)

Na stejné úrovni jako Pandorum (akorát ne hororové). Vizuální stránka je možná trochu horší, ale jinak kvalitní sci-fi příběh. 65%

Darkman (1990)

Zajímavý námět. Zajímavá postava. Zajímavý osud. Ale??? Zajímavé to je, avšak bohužel jen to, bohužel jen poprvé a bohužel jen první polovina. Jak čas plyne, stává se z toho nudná, fádní podívaná, která v průměru zapadne do ostatních, žánrově stejně laděných filmů. Je to škoda, ale žel bohu je tomu tak. Ty ambice zde byly, zůstaly však nenaplněny. 60%

Esmeralda (1997) (seriál) odpad!

Náhodou jsem si na ní tuhle vzpomněl a... a... nic jiného, než odpad to nebude. Škoda klikání na písmenka. 10%

Umělec (2011)

Filmový zážitek s velkým Z. Prostě kvalitně odvedené řemeslo po všech jeho stránkách. Radost se na to dívat. Přesto se jedná o ten typ filmu, který stačí vidět jednou, maximálně dvakrát. Časem třeba svůj názor přehodnotím a pět procent přidám, to je však otázkou doby budoucí. Nicméně The Artist si svou popularitu zaslouží, stejně jako Oscarové nominace i jiná ocenění. 80%

Dokonalý smysl (2011)

Jedno z nejlepších dramat roku 2011. Film s velkými emocemi i velkým poselstvím. Doteď se ptám, co bych udělal poté, co se objeví závěrečné titulky a já se ocitnu ve stejné situaci jako hlavní hrdinové a vlastně i společnost celková. Husí kůže z toho pomyšlení není dostatečně výstižné slovo. Každopádně vše, co si tento film vytyčil, toho dosáhl. Herci jsou skvělí! Scénář i režie úžasná a takto bych mohl blahořečit celý snímek. Prostě a jednoduše: 90%

Micimutr (2011)

Srovnatelná kvalita s Tajemstvím staré bambitky. Jenže tady - ač jsou herci dobří - nedosahují takových kvalit jako u zmiňované, druhé pohádky. Scénář v sobě nějakou originalitu má, režie je též zvládnutá, ale jako celek to opět působí průměrně. 60%

Král a žena (1967) (TV film)

Dílo, které ocení hlavně znalci tudorovské historie. Skvělá situační komedie, ve které hrají dvě velká esa Československé éry. Jan Werich v roli Jindřicha VIII. (jakoby se i vzhledově pro tuto postavu narodil) a Jana Brejchová v roli Kateřiny Paarové (tedy poslední, šestá manželka Jindřicha VIII.). Už od prvních minut jde vidět, že si oba tyto role celým srdcem užívali, a tak je jediná vada na kráse příliš krátká délka. Nicméně, já osobně se do této komedie zamiloval. 95% P.S. Stojím za bílou barvou koně (zasvěcení vědí ;)

Uspořená libra (1963) (TV film)

Krátká komedie, která přesahuje komedie velké. Jan Werich ukazuje svůj nejdokonalejší herecký um i genialitu ve scénáři, na kterém se i podílel (a který nedodržoval) a hlavně svých osobitých replikách ("vezměte si ty své parafernálie", nadívaný klobouk, atd.). Nesmíme samozřejmě zapomenout na ostatní výtečné herce: Jiřího Sováka, Stellu Zázvorkovou, Janu Werichovou a samozřejmě policistu ala Vlastimil Brodský. Po konci tohoto příběhu jsem si jen povzdechl: "Kde jsou ty časy, kdy humor měl takovou úroveň?" 95%