Titanik: odhalená tajemství (1998) (TV film)

Pro seznámení s historií skutečného Titanicu, skvělé. Ale pro ty, kteří již o něm něco ví, prakticky nic nového. Navíc s několika faktickými chybami, kdy kupříkladu dobové záběry z Olympicu vydávají za opravdový Titanic. 70%

Ocelová pěst (2011)

Až na skutečně pár věcí to mohl být výborný, pětihvězdičkový scifi film. Skvělé postavy, děj, scénář i zvládnutá režie. Jenže tu je jedno ALE! Dost otravné ALE!, které mi kazilo výsledný, velice pozitivní dojem. Tím ALE! je Dakota Goyo jako otravný syn Max. V této jediné osobě proklínám onoho (jinak dobrého dětského) herce, pak režiséra, scénáristu, producenty a vůbec všechny, kteří s ním mají něco společného. Nemám rád dětské hrdiny chovající se dospěleji, než jejich rodiče. Celá jejich dětskost jde pak totiž do pr... prakticky špatného místa. Díky této postavě jsem si tedy několik scén - jinak lahodných oku i uchu - nemohl vychutnat tak, jak to tvůrci zamýšleli. Celkový dojem z Ocelové pěsti bych tedy přirovnal trochu pod první Transformers. Byl jsem nadšen, uchvácen a celé si to nesmírně užil. Nebýt zmíněného dětského hrdiny, dojem by byl ještě silnější, prvním Transformerům vyrovnaný. Takhle ale musím strhnout své hodnocení o stupínek dolu. 75% ...a i přesto se jedná o skvělou práci!

Léto (2008)

O tak velký průser zase nejde. Spíše jde o romantické drama, které obsahuje kvantum žánrových klišé. Nicméně se to sledovat dá. Prostě průměr všech průměrovatých průměrů. 60%

Titanic (2012) (seriál)

Většinu informací již znám, přesto se ale několik nových poznatků objeví. Nicméně nevěřte na rok výroby. Ony čtyři dokumenty v něm jsou natočeny z počátku devadesátých let. Tedy z doby, kdy stále převládaly nějaké dohady o tom, co pozdější vědecké týmy nakonec rozluštily. Přesto tento snímek udělá zarytým Titanicofilům velikou radost. 70%

Anonym (2011)

Roland Emmerich a historické drama plné intrik, inteligentních dialogů a nedestruktivních záběrů? Kdyby mi o tomhle filmu někdo řekl, že ho natočil nějaký začínající režisér a Roland Emmerich ho jen zaštítil svým jménem, uvěřil bych onomu dotyčnému. Jsem šokován, zaskočen a příjemně překvapen. Měl jsem rád Emmericha jako destruktora a velice jsem se obával tohoto výtvoru. Možná právě proto jsem tak nadšen. Povedlo se, v co jsem ani nedoufal. Toto je zcela jiný podpis stejného režiséra, který dokazuje, že kvalitní film není o počítačových efektech, ale o herectví, scénáři a hlavně hlubokém prožitku ze sledovaného díla. Tyto vlastnosti Anonym u mé maličkosti splnil a já ho v kvalitě stavím vedle podobného snímku, Zamilovaný Shakespeare. 75%

Země kůlů (2010)

Spíše dobrodružný film s hororovými prvky, než čistokrevný horor. A i tam to skřípe. Hlavní postavy jdou, jdou, jdou. Pak zabijí upíra, s tímhle pokecají a s tamtím se dají do křížku, což vyvolá opakování již zmíněného řetězce a tak to jde dál a dál. Podstatné je přitom to JDE. Ve filmu se stále cestuje, občas zazní i nějaký pěkný soundtrack, ale celé to vyznívá moc amatérsky a moc levně, než aby se to jako celek dalo hodnotit průměrně. Ambice tu zcela jistě jsou, ale nebyly využity. 55%

Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008)

Nezapomenu! Silný a přesto jiný emotivní příběh o německém chlapci, který v osamění žije na okraji vyhlazovacího tábora a touží po přátelství. Nalezne si tedy asi stejně staré dítě v pruhovaném (pyžamu) oblečení a spřátelí se s ním. V tomto světě, kde existují jen ti nadřazení a ostatní musí být vyhlazeni. Co dodat? Snad jen, že i více, jak po roce na ono drama vzpomínám jako na jeden z nejlepších (po Schindlerově seznamu a Pianistovi) a nejoriginálnějších filmů o Holocaustu. Je vyprávěn nevinným pohledem hlavního hrdiny - dítěte, skrze které zjistíte, že válka a rasové rozdíly nehrají žádnou roli. A tedy i vcelku dva odlišné světy může spojovat pouto stejně pevné jako smrt. Děti zde hrají na výbornou, dospělí také chvályhodně sekundují. Hudební doprovod podtrhuje celou atmosféru a výkres tábora smrti možná není tak děsivý jako v reálu, ale je každopádně působivý. 85%

Hlas Česko Slovenska (2012) (pořad)

Chvástali se originalitou. Ale ta je kde? Ach ano! Sedí zády k této hudební reality show a odmítá stisknout zelené tlačítko. 45%

Pátek třináctého (1980)

Kamenujte mě! Vím, že se jedná o klasiku, ale tohle mě prostě nudilo. Nevím jestli je to scénářem, herci či dějem, ale spíše si myslím, že je to stářím tohoto hororu. Chápu i pětihvězdičková hodnocení, ale u mě to propadlo. 55%